Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Ще купувам Alfa 146. Търся информация

  1. #1
    Guest

    Default Ще купувам Alfa 146. Търся информация

    Привет на всички,
    обмислям варианта да си взема Alfa 146,
    но незнам почти нищо за тази кола.
    Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен,
    с инормация за нея, оптимални характеристики за този тип кола.
    И мнения на хора запознати с 146-ката.
    Или някакъв линк с повече инфо

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    добре дошъл

    един не лош линк е Alfa Romeo on CarsFromItaly

    поне моето мнение е да търсиш AR 146ti
    тя е с бензинов двг 2.0 16V TS

    технически по-грамотните ще ти кажат повече...
    късмет, щото аз търсих такава и така и не си намерих читава...

    но и с моята съм щастлив
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    35

    Default

    Имам такава от около месец и засега много ме радва количката.Аз търсих специално алфа да си взема, така че не знам какво друго може да има за тези пари, с тези екстри и 95-96 год и по нагоре.Окачването е стегнато, вози малко твърдо ама пък е стабилно застанала на пътя.Ако имаш възможност вземи Ti , както ти каза и колегата, и аз търсих такава но точно тогава нямаше.
    По- техническа информация някой друг ако може да даде

  4. #4

    Default

    От няколко дена търся форум в който да задам въпрос за Алфа 146, защото ми предлагат една такава с двигател 1.6 бензин, пълна инжекция, 16 клапана и е боксер. Ако някои може да ми каже какви са и слабите и силните страни, ще му бъда много благодарен!

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Marto1
    .. двигател 1.6 бензин, пълна инжекция, 16 клапана и е боксер. ..
    такъв двигател няма
    има 1.6 8V боксер
    1.7 16V боксер
    1.6 16V TS редови
    значи или ти си в грешка или продавача гледа да те успи с мега турбо приказки
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    напълно съм съгласен с hf hpe
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  7. #7

    Default

    Привет

    Намерих този форум от една друга тема,където се спореше за алфите като цяло.

    Така да се каже търся кола и след известно обикаляне по автокъщите,познати,които се занимават с това и т.н. може да се каже,че избора се ограничи до две коли - Фиат Брава и Алфа Ромео 146.

    На този етап след няколко прегледани фиата не се избра точната кола и под "лупата" попадна една алфа.

    Става дума за алфа 146 1,6 с двигател boxer,производство 1997.
    Като екстри - 2xairbag сертифицирани до 09.2006 (поне така пише на една лепенка от сервиз сертифициран от Alfa Romeo;според информация на продавача),климатик,серво,ABS,климатик и т.н.

    Въпроса е - какви впечатления имате от такава кола
    Като за начало двигателя - има познат монтьор,който каза,че няма да има проблеми,ако се наложи да се работи по двигателя (т.е. той поема "отговорността" да се оправя двигателя в случай на нужда).
    Но като цяло двигателя проблем ли може да се счита ? При по-горе посоченият фактор ?

    Как е с разхода на гориво ? Казано честно ще е тъпо да се сложи газова уредба на такава кола...ама ако е някоя ламя ? Какви впечатления можете да дадете за разхода на гориво за този модел ? Как е спрямо другите автомобили в този клас ?

    Казват,че е с по-твърдо окачване,но за сметка на това е по-стабилна на пътя.

    Като цяло колата,която е харесана изглежда доста запазена...километри няма да казвам,защото надали някои може да каже дали са реални...казват,че са доста малко....Поне другата лепенка от споменатият сервиз показва сменяне на масло/филтри на доста малко километри.Километража също показва малко километри...но предполагам може да се "прецака" електрониката

    Как е поддръжката...частите скъпи ли са ? Може ли да се каже,че има нормална поддръжка тази кола или е завишена спрямо германските автомобили ?

    Проблема е,че всеки който питам за алфата казва така : от страна,в която правят минети и спагети кола не си взимай....
    Аз лично отначало считах италианските коли за не толкова добри,но след няколко "срещи" с Фиат Брава и особено 146 останах с друго мнение...Все пак моята представа се изгражда на базата на малко стоене в колата и външни белези.Невежа съм в техническата част.

    Принципно е малко странно да се пита за безпристрастно мнение за алфа във фен форума на алфа-та

    Но се надявам на малко помощ,защото нямам много време,за да взема решение за 146-та...Колага на външен вид изглежда доста добре,запазена е страшно много в сравнение с другите коли,които съм гледал.
    Но много се колебая по горните въпроси...и най-вече поддръжката... Факт е,че ако се вземе 146-та ще се вземе поне на външен вид доста добра кола за тези пари...но после какво ? Ако е ламя ?

    Надявам се,че ще получа отговор на някои от въпросите си.Много ще се радвам,ако някои сподели мнение по въпроса.
    Ако трябва и ICQ ще оставя,ако някои има желание да обяснява по-подробно.Проблема е,че не вярвам до понеделник да чуя много мнения...а точно тогава е "крайният срок" за алфата...
    Колата ще мине през обстоен преглед на доверен монтьор,който ще определе дали колата е добра физически...т.е. дали "Става".Но тайно се надявам колата да става,защото алфата & фиата "rulez" както се казва в сравнение с другите коли в този клас.

    Мерси предварително.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    що трябва да решиш до понеделник според мен най-добре да дойдеш на днешната ни среща

    относно поддръжката
    техническата поддръжка на италианските коли е една от най-ефтините, става въпрос за филтри, ходова част и такива работи

    единственият проблем е ако си удариш колата, при покупка никой не си мисли за такива работи, но за тези коли части трудно се намират(справка клуб картери) и дори и да имаш добър застраховател който да ти плати всичко, то си остава проблема с набавянето на частите и дълго време ще си без кола

    иначе изборът е много добър

    и само едно допълнение след средата на '96година ммоделите 145 и 146 престават да се предлагат с боксер двигатели и преминават към редови двигатели

    така че колата явно е регистрирана '97
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  9. #9

    Default

    ами няма да мога да дойда,защото предполагам срещата е в София,а аз не съм от там.

    Един друг въпрос,понеже не съм много запознат със спортните коли :
    вярно ли е,че при по-ниски скорости колата е нестабилна и/или има проблеми с държането на пътя ?

    А и май някъде четох,че при ниски температури имало проблеми със спирачките ?!?

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    все пак Alfa Romeo е спортното подразделение на концерна FIAT, така че всичко в нея е подчинено са спортният дух.

    Незнам кой ти е говорил такива работи но няма логика една кола да е нестабилна на ниските скорости и да е стабилна на високите.
    А пък всяка една спирачна система спира по добре когато е студена и по-зле когато е загрята, те за това и се правят всевъзможни системи за охлаждане на спирачните дискове.

    Иначе пак казвам в един и същи клас FIAT e narodnata kola,Alfa Romeo e спортиста, Lancia е луксът.
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    90

    Default

    Mda 146-cata e hubava kola i e pochti mnogo zdrava i se blaska hubavo v kamioni)) Znam go ot opit A ako e 1.6, ne e 16V.

  12. #12

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 13:49.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    90

    Default

    Moita behse 1.7 16V - 136 k.s., Neznam da ima 1.6 vintilirana, pone az ne sam vijdal, moje i da ima

  14. #14

    Default

    Хм,кажи-речи вече вече няма да се налага превоза от една точка до друга да става със старото москве,ами с една доста запазена 146-а 1.6 boxer.

    За да не пускам нова тема - Някои да е намирал някаква документация за този автомобил ? Интересно ми е дали се намира нещо...примерно за волксфагена един познат намери...но аз за алфата не.

    Принципно питам,бих се радвал ако се намери нещо

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    трябва да има инфо
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •