Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Масло За Алфа Ромео 159???

  1. #16

    Default

    Сервизния интервал е на 15 000км за България, на 30 000км за белите държави ако не се лъжа.

    За 159 1.9ЖТД се обявили цена от 550лв. за смяна на 4те филтъра, и маслото....до края на седмицата се надявам да имаме и точните цени за обслужването в Серес Гърция.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #17
    Запален алфист ZoE23's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    Само от интерес колко струва обслужването на 159-ката и на какъв сервизен интервал.

    Прочетох колко струва в друга тема - 350 лв - добре е. Аз очаквах да е повече.
    600 лв . НЕ знам в коя тема е си го прочел и дали е гаранционен автомобила
    Grande Punto 1.9 Sporт
    98 Alfa 145 1.6 16V TS-bivshata

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    @KGB

    при алфата по спомени около 350лв. е сервизното обслужване.

    1.6 литра масло

    2. Филтър масло

    3. Филтъра нафта

    4. Филтър климатик

    5.Въздушен филтър
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=18844

    Това ми е интересно, тъй като мой познат за Audi Q7, което събира 12 литра масло в Порше БГ ми каза, че е към 600лв обслужването и ми е много странно за 159-ката да е пак толкова.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #19

    Default

    Станало е леко неразбирателство. Писал съм по-спомени за моята кола 147ЖТД 1.9....и то за преди доста време, когато беше още в гаранция.

    Преди няколко дена ми се обадиха и ми казаха, че за 159 1.9жтд са им съобщили цена от 550лв.

    За 2.4ЖТД би следвали да е малко повече, защото събира повече масло.


    За Аудито не мога да коментрирам, но мога да проверя...не че има смисъл.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Купувате си Селения и седите до колата да ви сипат Селения...ще ми сипът Кастрол ама няма да е днеска.
    това не може да се случи в сервиза на Ауто Италия...щото никой няма да те пусне вътре в сервиза...а и да те пусне, ще е глас в пустиня да те чуят с какво масло ти се иска да си караш колата...
    Alfa Romeo 159 TI
    Grande Punto Sport

  6. #21

    Default

    @crotal

    Аз си предложих помоща, вие ме разбрахте съвсем погрешно!!! Повече няма да коментирам! Важното е да сме живи и здрави

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #22
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Поредната кавалска история на АУТО ИТАЛИЯ - днес ми смениха антифриза който е на 4 месеца и 60 000 км. Е няма такива тъпи схеми на обслужване. Просто нямам думи вече за тази фирма.
    Единственото което мога да им пожелая е за в бъдеще е продажбите им на нови автомобили да не надхвърлят 20 автомобила годишно.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #23

    Default

    Колега, не знам на колко трябва да се смени антифриза на твоята колица по книжка и не мога да коментирам.

    Иначе, имаме позоции и в Букурещ...може и за там да измислиме нещо както със Гърците.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #24
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Сега очаквам да ми дадеш някакви контакти на конкретния сервиз в Букурещ. Не ми е проблем да преговарям с Румънците, само че първо трябва да видя как са нещата при тях.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •