Results 1 to 8 of 8

Thread: Споделен опит от БМВ-форума

  1. #1
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default Споделен опит от БМВ-форума

    значи праихме си малце лаф со един играч с БМВ и ми снесе куул факти за таз масовка , която си спретват ежегодишно
    местото е по друма от Казанлък ту Шипка и некъде се свива встрани и газ към 2 броя хижи со мнооо место за спане и др. работи
    месните власти си имат тарифи и осигурили в техния случай за 3 дни отцепка на шосето до хижите , линейка , пожарна и присъствие на униформени фенове за около 500 лв грубо
    место за гонки , место за паркиране бол и т.н. ...
    човеко че даде и телефони и т.н. , но все пак не е зле някой да огледа мястото лично ...

  2. #2

    Default

    Тия дни ще разлегаме всичките сериозни предложения, едно от които ще е това.

    До края на седмица трябва да се знае мястото...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Да, аз съм минавал по пътя за Бузлуджа - може да се прави яко шоу там. Има място и за драг, има и за скоростни отсечки (ако има смелчаци) - там се провеждат и кръгове от ралита ... Само че не е съвсем безопасно по пътя на изкачване - има доста длъжки прави, на който без проблем се лепват около 140-160км/ч, и веднага след това завой на 180 градуса - като нищо ако не се спре овреме се излита през мантинелата. За хижите точно не знам какво е положението, но мястото е сравнително централно, което удовлетворява едно важно изискване за Феста според мен - а именно да е удобно на всички.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    ето какво установих аз на място

    значи малко под самият връх Бузлиджа намерих поляна която според мен е подходяща за мероприятието
    от всичко най-много ми хареса това, че поляната е зелена, всички други които кледах преди това бяха прегорели

    ето снимки на поляната и от други ъгли

    това можем да използваме като естественна трибуна



    има и една малка особенност, че поляната е под наклон, но специално се пробвах и успях да се паркирам на най-високото място, така че и в това отношение не виждам проблеми



    искам да успокоя всички от клуб "картер", че няма да им се налага да правят ремонти след преминаване по поляната







    на 200 метра от тази поляна се намира комплекс със леглова база от 80 легла и ресторант за 108 човека

    стаите са за по 2-ма, 3-ма човека или 4-ма човека, във всяка стая има санитарен възел с топла вода
    цената е 12 лева на легло


    а под самата поляна на 50-тина метра има база на детски лагер, който можем да ползваме

    в него има леглова база за 135 човека, като на два от етажите имало санитарен възел във всяка стая(става на въпрос за 80 легла), а на другите два било с обща баня на етажа
    в този комплекс относно яденето трябва да се говори с управата, която се намира в София, и ако се разберем ще пратят необходимият персонал за кухнята, но може би няма да е точно на ресторантски начала

    ако тази леглова база не ни стигне над поляната има още една хижа, за нея обаче не се поинтересувах точно защото ми се видя безмисленно


    а също така надолу по пътя за Казанлък на около 2-3 километра се намира комплекс тонзос който разполага с 75 места за спане, пак с отделен санитарен възел за всяка стая




    относно мястото за дръпки, според мен единственото възможно място е било при отклонението от главният път Казанлък-Габрово



    но да си призная ми се вижда малко тясно и опасно
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    забравих да споменя, но единственото което може да се нарече неприятно е историята на монумента, който се вижда на някой снимки
    за с това нямам проблеми де, но знам ли някой може и да му е криво
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    забравих да споменя, но единственото което може да се нарече неприятно е историята на монумента, който се вижда на някой снимки
    за с това нямам проблеми де, но знам ли някой може и да му е криво
    къде проблемация па ти виде, нали знаеш нашите че са основно от правата вяра

    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Мястото там е хубаво. Относително често ходим там само че отсядаме именно в тези хижи който Еньо не е описал. Т.е с компанията ходим в новата /голямата хижа/ която не знам колко 4овека събира но са доста . Е условията да под всякаква критика /стай за 4 човека със един санитарен възел на етаж и други такива екстри/ама моята компания е от хора планинари , и нас не ни бърка. Както и да е де казвам го за да се знае че има доста голяма леглова база, така че никой няма да остане без легло. Особенно ако се прежали да спи в кижата. За кач4ане до горе - наистина няма птоблеми. Последно като ходих беше баси и върлата зима, но се минаваше .

    Даже веднъж преди години като ходихме БМВ клуба си бяха правили сбирка горе на паметника и се бяхме заприказвали с едни пичове от тях.

    п.с. А снимката която ми е аватар е правена точно на тази хижа

    п.п.с А относно монумента - пичовете от БМВ клуба си нарисуваха голямаааа и леко крива емблема, което доста поразвали доброто впечатление което създаде представителя им с който си лафихме. Даже тази снимка я има на сайта им ако ме не лъже паметта
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Това местенце наистина е доста красиво. Честно казано, нямам наблюдения върху хижите и легловата база, но щом колегата е огледал и казва, че стават - аз му имам пълно доверие. Колкото до гонките - наистина правата на отбивката от главния път е добра, но доста тясна. Трябва само едно малко залитане и ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •