Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 84

Thread: Реглаж на фарове 156?Къде да го направя?

  1. #61
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    1% наклон на лъча, означава, че на всеки 100 м, лъчът "пропада" с 1 м.

    Ако сме ОК с това, означава, че ако височината на центъра на фара е 1м, горната част на светлото петно ще е на 100 м пред колата.

    Не знам, какво е точното разстояние от земята до центъра на фара при 156, но визуално го определям като около 0,7.

    Сметката показва, че късите ще светят на 70 м.
    Това ми се вижда много.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #62
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    1% наклон на лъча, означава, че на всеки 100 м, лъчът "пропада" с 1 м.

    Ако сме ОК с това, означава, че ако височината на центъра на фара е 1м, горната част на светлото петно ще е на 100 м пред колата.

    Не знам, какво е точното разстояние от земята до центъра на фара при 156, но визуално го определям като около 0,7.

    Сметката показва, че късите ще светят на 70 м.
    Това ми се вижда много.
    Не е много, прочети последното изречение от линка - http://dnes.dir.bg/news/zima-proverk...ishta-15434235
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #63
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    60 - 70 м разстояние на което светят, аз разбирам максималното разстояние на което светят късите.
    Тук правим сметките за височината на хоризонталната граница между светлото и мрака. Това което е показано в 30 - метровата граница на скицата:



    За нея говоря, че ми се струва много това, тя да е на 70 м.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #64

    Default

    Максималното разрешено разстояние за късите мисля, че беше 40 метра.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #65
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    От няколко дни се ровя и търся и нищо не намирам като информация за регулиране точно за 156.

  6. #66
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами точно за 156 няма да намериш, щото стандарта е един.Т.е. формата на петното и растоянието на което свети са единен стандарт за всички коли.Щото не е все едно дали караш 156-а или тир.По високите фарове на тира обуславят по голям процент на снижение за да се достигне тази осветеност.Иначе тира ще свети на 300 метра и ти вади очите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #67
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Е нали Муато ви снима лепенката с 1% . Това е. Каква още информация търсите? Височината на хоризонталите се смятат на базата на този % и разстоянието до стената. Страничните наклони, така или иначе не можете да ги променяте.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #68
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Освен това дори и да ги направиш без да смяташ този 1%, 156 си има копче за снижаване на фаровете, така че после може да ги снижиш една-две степени.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #69

    Default

    Сега проверих, според закона за движение по пътищата на Република България мамаксималното разстояние на късите е 40 метра.
    Копчето за снижаване е като натовариш багажника и предницата се вдигне да свалиш фаровете за да не заслепяваш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #70
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И какво пречи да го използвам и без да съм натоварен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #71

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И какво пречи да го използвам и без да съм натоварен.
    Нищо не пречи, само ще ги забиеш надолу и няма да виждаш добре, разбира се ако фаровете са правилно регулирани.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #72
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Максималното разрешено разстояние за късите мисля, че беше 40 метра.
    Законът е писан когато никой не е чувал за модерни фарове и лупи. Иначе ако фарът ти е с наклон надолу и се намира на височина 60-70 см от асфалта няма как физически да заслепиш отсрещния който седи поне на метър над терена. Проблемът идва от фаровете обърнати нагоре и тези с ксенон на лош рефлектор
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #73

    Default

    Колеги, моите фaрове съм се опитвaл сaм дa ги регулирaм и все не светят добре. Смених крушките, кaто си мислех, че е от тях, но отново ефектa беше същия. После реших дa я зaкaрaм в "сервиз" дa регулирaт фaровете и уж всичко добре и отново не светеше добре. Подлaгaх гaйкa нa левия фaр, зaщото бие много нa долу, a десният бие много нa горе и в дясно. Колaтa е нямaлa удaри и т.н. Не-знaм, зaщо тaкa не-могa дa ги регулирaме. Вечер е толковa не приятно дa се кaрa, учите ми се вaдят. Пробвaл съм и нa стенa дa регулирaм и уж всичко 6 и кaто я тествaм нa път и нищо. Сегa е в сервиз, но изкaрaм ли я, ще се зaнимaя по-сериозно с тея фaрове. Голям проблем сa, то и четa, че много хорa се оплaквaт. Не-знaм, сaми ли се рaзилиголирвaт отново и aз не-знaм вече. Знaм, че решението е ксенон с лупи, но той струвa 200 лв. ....



  14. #74
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Колеги, моите фaрове съм се опитвaл сaм дa ги регулирaм и все не светят добре. Смених крушките, кaто си мислех, че е от тях, но отново ефектa беше същия. После реших дa я зaкaрaм в "сервиз" дa регулирaт фaровете и уж всичко добре и отново не светеше добре. Подлaгaх гaйкa нa левия фaр, зaщото бие много нa долу, a десният бие много нa горе и в дясно. Колaтa е нямaлa удaри и т.н. Не-знaм, зaщо тaкa не-могa дa ги регулирaме. Вечер е толковa не приятно дa се кaрa, учите ми се вaдят. Пробвaл съм и нa стенa дa регулирaм и уж всичко 6 и кaто я тествaм нa път и нищо. Сегa е в сервиз, но изкaрaм ли я, ще се зaнимaя по-сериозно с тея фaрове. Голям проблем сa, то и четa, че много хорa се оплaквaт. Не-знaм, сaми ли се рaзилиголирвaт отново и aз не-знaм вече. Знaм, че решението е ксенон с лупи, но той струвa 200 лв. ....
    Като цяло фаровете ни са доста недомислени и дори перфектно регулирани с обикновени крушки светят в пъти по-слабо от фаровете на един куп скапани кошници.
    Рефлекторите не са добри, пластмасата лесно потъмнява и т.н.
    Иначе не им подлагай нищо, имат достатъчен ход за регулиране и сами не се разбутват, освен ако няма нещо счупено или разкачено вътре във фара.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #75
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Аз пък съм доволен от моите,като светлина,изключвам потъмняването на пластмасите.Фаровете ми са оригиналните,с най обикновенни крушки,никакъв проблем.Късите са без забележка,дълги ползвам рядко.Иначе на друга Алфа,имаше проблем с регулирането на чисто нов фар марка Depo,който в последствие отиде в коша.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •