Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84

Thread: Реглаж на фарове 156?Къде да го направя?

  1. #16
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    На мен ми смениха от каското идния фар с чисто нов на DEPO.Прави ми впечатление че вътре рефлектора е завъртян силни надолу и свети буквално в земята.пробвах да го мръдна отвътре ама не се мести.
    Някой знае ли как се разглобява и изважда целия?
    Не знам с тия ръчка до колко се регилира ама аз не видях такива.
    А и друго като мърдам търкалцето отвътре новия фар не се мести нагоре-надолу.Върможно ли е да са ми сложили такъв който да не е ел.или просто не е свързан?
    156 1.8 TS '98

  2. #17
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Колеги да съживим малко темата. Някой може ли да ми даде настройките за фаровете, че така ми ги настроиха че нищо не виждам. Свети само пред няма и метър пред колата и съм решил сам да си ги настроя, че аман от майстори, а само пари вземат.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Колеги да съживим малко темата. Някой може ли да ми даде настройките за фаровете, че така ми ги настроиха че нищо не виждам. Свети само пред няма и метър пред колата и съм решил сам да си ги настроя, че аман от майстори, а само пари вземат.
    Отиди примерно в сервиза на СБА и срещу 3-4 лв. ще ти ги направят да светят където трябва
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  4. #19
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Регулирах си фаровете при лисан.доволен съм стана както трябва.На ломско шосе има също сервиз за реглаж на фарове,малко е по ниска цената...........ама не знаеха къде да пипат.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Регулирах си фаровете при лисан.доволен съм стана както трябва.На ломско шосе има също сервиз за реглаж на фарове,малко е по ниска цената...........ама не знаеха къде да пипат.
    Колегата е от Сливен - реглажа при Лисан ще му излезе малко скъпичко
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #21
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Да ако знаете читав сервиз за реглаж в Сливен, ще съм благодарен, че където ходих си оставиха ръцете, ако ли не аз ще се мъча останели време да ги регулирам.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Отиди където правят ГТП
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Спираш наравно, близо до стена, дет се вика бронята да ти опира. Правиш линията на нивото на фаровете, равномерно, да е по-средата на фаровете средата на светлата линия. Дано ме разбра

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Спираш наравно, близо до стена, дет се вика бронята да ти опира. Правиш линията на нивото на фаровете, равномерно, да е по-средата на фаровете средата на светлата линия. Дано ме разбра
    Де да беше толкова лесно...... Спираш до стената, намираш равна площадка пред стената, намираш геометричните центрове на 2-та фара, правиш хоризонтала и вертикали за 2-та фара, дърпаш назад на 10м и трябва да получиш тази картинка с регулировките http://www.wjjeeps.com/lamps/headlamp_align.jpg
    Това съм го правил преди 100г, ама от как нацъфтяха пунктовете за ГТП предпочитам там да ида и сам да си го направя.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Де да беше толкова лесно...... Спираш до стената, намираш равна площадка пред стената, намираш геометричните центрове на 2-та фара, правиш хоризонтала и вертикали за 2-та фара, дърпаш назад на 10м и трябва да получиш тази картинка с регулировките http://www.wjjeeps.com/lamps/headlamp_align.jpg
    Това съм го правил преди 100г, ама от как нацъфтяха пунктовете за ГТП предпочитам там да ида и сам да си го направя.
    Няма нужда на 10м. Става близо с малко мислене по-добре. Мое виждане

  11. #26
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    извинявай не видях откъде си.Пробвай със стената............мое мение как да стане не ангажирам никого с него.Спираш възможно най близо да стената,пусташ фаровете вземаш един нивелир/ терзия/ пренасяш горе долу средата на фароветре с нивелира на стената/получават се две точки-по този начин изискването за хоризонтално място отпада/,свързваш двете точки с линия, След това пускаш фаровете и ги гласиш по линията да съвпада хоризонталната част на светлината.Вземаш рулетка,метър,канап или каквото там имаш,мериш разстоянието м/у двата фара и след това пак на стената нанасяш го/тук условието е линията на фаровете да е успоредна на стената/или колата да е успоредна/ получават се два маркера на линията,по тях настройваш сходимостта.
    Ако си прецизен/относително/става добре,е и ако ти се занимава де.
    Last edited by alex052; 21-12-2011 at 06:00.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  12. #27
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Отиди където правят ГТП
    Ходих и си оставиха ръцете, затова ще се пробвам сам.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  13. #28
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Ходих и си оставиха ръцете, затова ще се пробвам сам.
    Опитай сам, застани срещу някоя празна улица /без много движение/ и там си ги настрой по човешки начин, като донякъде можеш да ги докараш и срещу стена- доколкото виждам на схемата, на 10 м трябва да паднат от хоризонталата на центровете на фаровете с 13 см, но понякога настройката ляво-дясно не е добре и бие в дърветата странично, без да ти помага кой знае с какво, освен в търсенето на кърски любовчии.
    Last edited by Liminat; 21-12-2011 at 08:29.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  14. #29
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Спираш на някоя неосветена безлудна улица и заставаш пред единия фар и гледаш къде свети другия.
    Първо го нагласи да е пред линията на фара светлинният сноп, след това повтаряш с др фар, като преди това скриваш светлината от вече регулираният.
    След това позицията на ел. реглаж ниво от вътре в купето да е най-ниско, при мен най - ниско е на 3. И започваш да си ги нагласяш да започват малко пред колата, да виждаш добре ти отвътре.
    От черната врътка са за вертикални промени, от бялата за хоризонтални промени!
    След операцията заставаш все едно си насрещна кола на 30-40 м от колата и гледаш заслепяваш ли ги!

    Така е най-добре. Аз така си ги регулирах още преди време!
    Last edited by rusiq86; 21-12-2011 at 11:50.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Спираш на някоя неосветена безлудна улица и заставаш пред единия фар и гледаш къде свети другия.
    Първо го нагласи да е пред линията на фара светлинният сноп, след това повтаряш с др фар, като преди това скирваш светлината от вече регулираният.
    След това позицията на ел. реглаж ниво от вътре в купето да е най-ниско, при мен най - ниско е на 3. И започваш да си ги нагласяш да започват малко пред колата, да виждаш добре ти отвътре.
    От черната врътка са за вертикални промени, от бялата за хоризонтални промени!
    След операцията заставаш все едно си насрещна кола на 30-40 м от колата и гледаш заслепяваш ли ги!

    Така е най-добре. Аз така си ги регулирах още преди време!
    Фаровете се регулират на празен автомобил на позиция "0" - това е 100% сигурно, освен вертикално се регулират хоризонтално, ако са регулирани правилно (и са здрави рефлекторите естествено) се получава ясно очертана хоризонтална светла зона, която някъде от средата на десния фар започва да се вдига на около 45 градуса с цел да осветява пътните знаци и пешеходците естествено. Няма начин да си регулираш правилно фаровете на асфалта - откарай я на стенд и ще видиш, че реглажа ти няма нищо общо с действителността
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •