Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: Технически съвет за алфа ромео 145 боксер

  1. #31
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Колега, гледам че Naso ме е споменал и мене по-горе та ще се опитам да ти отговоря. Наистина имам в момента и двете алфи, но няма да обяснявам коя е по-добра от двете и защо и т.н.

    Конкретно за боксера - много съм доволен от него. Много пъргав и еластичен мотор (за 1,6 става въпрос) Наистина в ниските обороти не е кой знае колко добре, но за спокойно каране бива. Като го вкараш в обороти обаче честно да ти кажа се нас**аш от кеф, дори и само заради звука (нарочно карах на отворен прозорец та да слушам мотора) Конкретно 1,6 боксер с GM инжекцион се води за един от най-безпроблемните откъм електроника алфови мотори. Няма дебиломери и други скъпоструващи и капризни детайли. За година и половина, откакто я имам, съм чистил един път моторче за празен ход и тва е. Елементарна работа за 10 минути. Първоначално като консумативи съм сменил ангренажни ремъци и ролки за 100лв и термостат за 35.
    Лошото е че майстори не щат да се занимават с боксер щото не му разбират. А да се учи някой пишман на твойта кола е най-лошия вариант - едно нещо оправи, три счупи.
    Освен това имай предвид че предното окачване на боксера е различно спрямо другите типо-деривати и цените на частите са в пъти х. Примерно един преден амортисор е към 200лв.

    Като заключение мога да те посъветвам, щом си се ориентирал към боксер, да си търсиш някой запазен 1,6. Избягвай 1,3 слабички са за тва тежко купе. 1,7 16V боксер също е добър вариант, но е доста по сложен и скъп от 1,6 и плюс това рядко се намират читави екземпляри.

    Успех и дано съм помогнал


    колегата е прав 1.7 16 клапана е много сложна машина и много рядко се намират читави и запазени екземпляри от него -
    за да докарам мойта кола до състоянието в което е сега ми беше деста трудно и скъпо - взех я за 5000 - по груби сметки сега вече ми струва 12000
    но какво да се прави - кефа цена няма не щадя парички за нето
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  2. #32
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by acko88
    Колегата Йо май иска да забележиш че си продава боксера ама и ти дай по забележителни намеци.
    Хвана ме ей!
    Както казва колегата от Сливен,толкоз пари съм налял че ще се радвам да отиде в млад сектант!
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  3. #33
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    ба ,аз мойта няма да я продам никога - ще си я направя бегачка още пари ще налея в нея ма няма да я продам
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  4. #34
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Ако може да ми разясните в какво се изразяват по големите разходи по 1,7 16V ще съм много благодарен.

  5. #35
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    в какво ли - - има доста майстори , които за тях си разбират много и никой друг не става за нищо ,ама не знаят нищо за алфа - и така няколко пъти
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  6. #36
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    То и аз мойта си я пазя само да си влагам в нея и да си я правя за кеф А ето колега дори хората с боксерите го казват..Непопаднеш ли на читав рядко ще си намериш добър майстор който да ти го прави и това също е плюс за ТС
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  7. #37
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989
    Ако може да ми разясните в какво се изразяват по големите разходи по 1,7 16V ще съм много благодарен.
    Как да ти го напишем вече незнам!По-скъпи и трудно намиращи се части и консумативи и което е най-важното - наистина майсторите не разбират много от Боксер а за 16v хич!И така става по-скъп.Само обикаляш и си даваш парите и пак нещо не като хората!
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  8. #38
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by acko88
    То и аз мойта си я пазя само да си влагам в нея и да си я правя за кеф А ето колега дори хората с боксерите го казват..Непопаднеш ли на читав рядко ще си намериш добър майстор който да ти го прави и това също е плюс за ТС
    а па ти не си мисли е тс - а е нещо по - различно
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  9. #39
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Благодаря за пояснението, но все пак съм решил да е боксер .Дано да попадна на читав .Някъде из форумите прочетох ,че за да караш алфа се иска сърце ,е аз сърцето го имам само алфата ми липсва

  10. #40
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Защо?Бобо данеби да неги разбира случайно??До колкото сам чувал и от боксери поназнайва но за ТС кой се е оплакал от ремонт при него ?!?!
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  11. #41
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by acko88
    Защо?Бобо данеби да неги разбира случайно??До колкото сам чувал и от боксери поназнайва но за ТС кой се е оплакал от ремонт при него ?!?!
    никой в момента колата ми е при него - познай заради какви майстори
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  12. #42
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989
    Благодаря за пояснението, но все пак съм решил да е боксер .Дано да попадна на читав .Някъде из форумите прочетох ,че за да караш алфа се иска сърце ,е аз сърцето го имам само алфата ми липсва
    погледни в раздел "продава" колегата TVR продава една TI 2.0 - 150 коня - цената е супер и между другото е най доброто нещо което можеш да си вземеш като алфа 146 - вземеш ли я ми се струва че няма да съжаляваш изобщо

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... ht=#243860
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  13. #43
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov
    Quote Originally Posted by hunter1989
    Благодаря за пояснението, но все пак съм решил да е боксер .Дано да попадна на читав .Някъде из форумите прочетох ,че за да караш алфа се иска сърце ,е аз сърцето го имам само алфата ми липсва
    погледни в раздел "продава" колегата TVR продава една TI 2.0 - 150 коня - цената е супер и между другото е най доброто нещо което можеш да си вземеш като алфа 146 - вземеш ли я ми се струва че няма да съжаляваш изобщо
    Ако нямах кола, тая я отнасях на секундата.....
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  14. #44
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov
    погледни в раздел "продава" колегата TVR продава една TI 2.0 - 150 коня - цената е супер и между другото е най доброто нещо което можеш да си вземеш като алфа 146 - вземеш ли я ми се струва че няма да съжаляваш изобщо
    Ако си нямах вече, щеше да е отнесена
    Ама колегата зор - боксер та боксер...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #45
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Видях 146-цата наистина е много хубава но да си кажа честно още нямам толкова $$$ надявам се към май месец вече официално да съм алфист .А за сега само гледам.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •