Results 1 to 6 of 6

Thread: тропа ми жабката

  1. #1
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default тропа ми жабката

    на капака на жабката има две зъбчета дето я държат затворена и едното е много износено и хич не захваща. от там капака тропа и очаквам всеки момент да започне да пада. пробвах със силикон и дунапрен да го уплътня ма нестава. някой да има идейки икакво може да се направи по въпроса. чичко талянец дали ще продаде само капак на жабка - малко се съмнявам
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    аз май трябва да имам
    пък за сега не се очертава да ми трябва за новата придобивка така че
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3

    Default

    Аз сложих от онези гумени уплътнения за прозорци, самозалепващите и сега не се чува шум от нея Вярно като я отвориш се вижда и не е много хубаво - само тъмно кафяви успях да намеря, но предпочитам да не ми трака.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Аз също сложих такива, и понеже бяха светло сиви си ги боядисах с 4ерен перманентен маркер, и сега не се вижда толкова.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ловеч
    Posts
    9

    Default Здравейте на всички алфисти :-)

    Как може чак сега да разбера, че има такъв форум и да може да се говори по проблемите на красивите “алфи”
    Имам алфата си от точно една година вече. Страшно съм доволен от колата като цяло. Вътре е с конфортен салон… и изобщо италианеца си е маняк на дизайн и удобство.
    Относно жабката, мойта откакто веднъж я препълних, сега пък като минавам през по-големи копки се отваря и много дразни. Нещо се е разхлабило и вече двете зъбчета отгоре не държат надеждно. Ще се радвам да чуя някои решения да ми помогнат
    Поздрави!
    '94 Alfa Romeo 155 1.7 TS - бензин само

  6. #6
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    първо да пишеш на кирилица вече
    по въпроса - на жабката проблема и е в зъбчетата които я държат - на капака отгоре- износват се и не я задържат особено като е по-пълна. още не съм измислил лечението но примерно с подходяща рапидка облепена с изолирбанд или нещо такова....
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •