Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Баси неска карах една Calibra

  1. #16

    Default

    гледаи са , не съм казал че опелите не вървят но да си мислиш че алфата
    е слаба не може така , 164 са до 97ма година ,моита е 95 , не казвам че мога да я бия на старт ама то тука наи важно е задкормилното устроиство нали се сещаш а за драгове наи важна е скоростната кутия и предавателното 4исло , шом аз със баталчето (субару леоне 1800 95 коня )мога да бия венто 1.8 значи не е само двигателя и конете задкормилното устроиство в една кола е наи-важното :Р

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Asaka
    164 са до 97ма година
    98-ма брато
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  3. #18

    Default

    тука може малко да поспорим ама може и да си прав

  4. #19

    Default

    няма ко да спорим колега, поразрови са малко и ше разбереш, до юни месец мисля ,че 98-ма
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  5. #20
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84
    Quote Originally Posted by alfaracer
    И друг въпрос ти имаш ли газова уредба, защото дифузора (смесителя) на газта ми е с много малък отвор.Сетих се скоро за това защото карах една кола преди и след да й се сложи смесител.
    Може би заради газовата ти уредба колата ускорява по бавно
    Само искам да кажа ,че не съм малоумник и не задавам въпрос от вида:
    "защо колата ми не върви на газ"
    Защото си имам в резервоара достатъчно А98 за светофарни гонки.
    А относно вървенето на калибрите еми много ясно то резултата си е в цифри.Ако калибрата я дават за 8.5 а мойта за 9.2 еми това си е доста.
    Досега не съм чул нещо от вида че Опелите не въвят, Кадет GSI трудно се побеждава.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  6. #21
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Идеята ми беше че когато има газова колата става по бавна и при каране на бензин. Поне при обикновената газова е така и при мен е така. Теглото на колата се вдига /ти си компенсирал това с допълнително олекотяване/ но пътят на въздуха се затруднява от плочки и клапи. И други неща сигурно има - позапушват се дюзи и т.н. Ето ти едно възможно обяснение.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #22

    Default

    само ми кажи дали си с газоф инжвксион или с обикновенна газова, щото и това давазначение при газовия инжекцион колата е изчислена колко да си подава и тогава компа не се шашка и знае точно колко да си подаде а пеи обикновенната газова има риск да си грумнеш дебитомера :р

  8. #23
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    с евтиния вариант съм.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  9. #24
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by alfaracer
    Quote Originally Posted by Vesko84
    Quote Originally Posted by alfaracer
    И друг въпрос ти имаш ли газова уредба, защото дифузора (смесителя) на газта ми е с много малък отвор.Сетих се скоро за това защото карах една кола преди и след да й се сложи смесител.
    Може би заради газовата ти уредба колата ускорява по бавно
    Само искам да кажа ,че не съм малоумник и не задавам въпрос от вида:
    "защо колата ми не върви на газ"
    Защото си имам в резервоара достатъчно А98 за светофарни гонки.
    А относно вървенето на калибрите еми много ясно то резултата си е в цифри.Ако калибрата я дават за 8.5 а мойта за 9.2 еми това си е доста.
    Досега не съм чул нещо от вида че Опелите не въвят, Кадет GSI трудно се побеждава.
    Колега, предишната-155 италиански Т.спарк(колите,правени за италианския пазар са други) правеше ''щайга''един Кадет GSI от тия,по-вървежните,дето са малко над 150 коня Факт е,че на опел много ги габаркат километражите и оттам не са им верни показанията
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  10. #25

    Default

    аз преди време казах че опелите дават отклонение с 10 км а от евтиния вариант на газовата гърми дебитомер

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •