Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Бутон под шофьорската седалка

  1. #16

    Default

    Мда, кофти е това като не го знаеш, аз като сглобявах колата, видях че там дремят 3 жици, ама мислех че са от беците, сглобих сичкото тоци, дадох на контакт, помпата мълчи.......ама стигнах по лесно до отговора, щото при изцяло разглобено купе тръгнах по жиците наобратно, и една жица от помпата влизаше там......изненадващо и за мен минаваше през блока за управление на централното дето е под пасажерския бег, нямам обяснение за какъв чеп.......
    Късметлиика е жена ти, ще има подарък.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А ситния черен прах от какво е?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #18
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Предполагам от "качествения" бензин. Между другото никъде не видях т.н. вграден филтър освен не много ситна цетчица на входа на помпата. Предполагам принципа на пречистване на бензина е центробежен тъй като пътят му е по спирала.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #19
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    те тая цедчица е "филтъра"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    .... история с моята кола......Mомчето което я почистваше беше изключително старателно. След час и половина доволно се качвам и завъртам ключа...1 път,2 път, 3 път......N-ти път върти , но не пали (акумолатора е bosch, много арен за два часа как не падна) почесвам се по глава и си казвам ей ся се наиграх. Викам си, задавила се е някак си, чакам 20 минути -неще. По едно време взех да се ослушвам за помпата, не се чува никаква - ясно изгоряла е, жената остава без подарък за Коледа и Нова година, а аз ще имам нова горивна помпа. Следващият проблем беше с дърпането на колата, как пък всички се бяха изнесли извън града, и в този момент ми звъни един приятел с Фолксваген Кади, аз вдигам радостен на щастливата случайност и чувам жалният му вопъл -двугодишното Кади току що избълвало облак бял дим на магистрала Тракия и маслото му изтекло, обаче през ауспуха. В крайна сметка на приятел приятеля дойде и ме издърпа до гаража ми. Тук започва втора серия. Решавам аз, че трябва да я видя тази помпа. Чета във форума къде е и слизам в гаража. Разглобявам цялата задна седалка, кората на багажника после капака и с голям зор развъртях помпата. Първото разочарование беше, че със ситен шрифт на нея пишеше Made in czech republic, а второто, че на дъното на кошницата имаше фин черен прах. Огледах я стори ми се здрава, вързах я на 12 волта и не завъртя. Закачих една лампа на буксата, врътнах ключа -не свети. Е гати комплексният проблем. Зарязах я разхвърлена в гаража и се зарових в нета. Не щеш ли попадам на една подобна тема във фиатският форум и се сещам за КОПЧЕТО под седалката. Веднага изхвърчах в гараж, настаних се удобно във вече омърляното купе и плавно натиснах бутона под седалката, чу се дълго мазно ЩРАК. Врътнах ключа помпата се обади и двигателя - запя. Та на въпроса за какво е този бутон мога да кажа, че този бутон създава за един миг огромна радост и щастие.
    Преди 2 седмици след подобно чистене /сам я чистя вътре / се сдобих с поредните бели коси след абсолютно същата ситуация с този бутон.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  6. #21
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Преди 2 седмици след подобно чистене /сам я чистя вътре / се сдобих с поредните бели коси след абсолютно същата ситуация с този бутон.
    Е това е истината, аз сам си я чистя и мия, вече има такива автомивки и на самообслужване, пускаш си лев, два и си действаш, хем приятно, хем полезно
    Last edited by fred; 08-11-2009 at 22:30.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #22
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    46
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    разочарование беше, че със ситен шрифт на нея пишеше Made in czech republic
    Тези помпи се произвеждат там.Ако прочетеш друго, тогава може да се разочароваш.
    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Огледах я стори ми се здрава, вързах я на 12 волта и не завъртя.
    Другия път да знаеш, бял + черен -.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •