Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: 166 2.4 jtd-Става ли за покукпа?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Испания
    Posts
    30

    Default 166 2.4 jtd-Става ли за покукпа?

    Здравейте АЛФА маниаци Става дума за 166 2.4 JTD. 1999 година е, на около 70 000 км, всички екстри без кожен салон. Живея ж Испания между другото. Та от автокащата ми предлагат 5 години изплащане, като при покупка ще ми сменят всички масла, филтри и ангренажен ремък.Също така има едногодишна гаранциа включваща всичко по колата
    Какво мислите по въпроса? Заслужава ли си покупката на подобен автомобил? Моля би да бъдете крайно безпристрастни в мненията си
    Благодаря много на всички!
    Поздрави на всички от Русе

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Звучи примамливо , но и съмнително относно километрите- страшно малко са , но това се проверява. Иначе това е класен автомобил, а този двигател може би най-подхожда на това купе. А каква е цената

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Испания
    Posts
    30

    Default

    Цената е 13 000 ?, при 5 годишен лизинг ще ми излязат 271 ? на месец, а ако се отърва от сегашната гад-170.
    За километрите не знам Като я пали изобщо не пропуши Виждъл см Зафира на 5 000 км ковято припушва като се запали, Фордове които си пушат изобщо. Колкото до мотора и аз мисля че тези си му 150 коня вършат чудесна работа

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Цената е добра ако е на тези километри, карате я в сервиз на Алфа и се виждат колко са. Не съди за състоянието по пушека -има добавки за тези работи. Но щом я дават с гаранция всичко е о.к.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Испания
    Posts
    30

    Default

    Не знам до колко е наред всичко, защото съм чувал за 1.9 ЖТД и 1.6 ТС с блокирали мотори За това и се обръщам към вас. Благодаря много

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    2.4 jtd е един от най-успешните двигатели от това поколение. А всеки двигател блокира при неправилна експлоатация. Отиваш рано сутрин и пробваш ако запали лесно си е наред . Това което е по-вероятно да замине скоро след покупката е турбината, също и дебитомер - ако е карана в индустриален град по-скоро.

  7. #7
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Километрите може и да са ги бутнали-ама щом ти дават гаранция 1 година, мисля че това е страхотен автомобил - покарай го и мисля че няма да се чудиш дълго. Иначе дори и да е на повече километри, ако видиш някакви сервизни документи и са сменяни редовно консумативите....по добре да кажат колегите с дизелите над 500 000 км.... мисля че при правилна експлоатация и много повече не са проблем
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Испания
    Posts
    30

    Default

    За километрите е много вероятно да не са реални Тъй като в Испания човек купил си дизелова кола не слиза от нея или поне я ползва доста Аз като си вземах сегашната Vectra 1.7 ТД я взех на 130 000, а на същите години бензинките са по на 60-70 хил.
    А удоволствието от дебитометар и турбина колко скапо би ми излязло?

  9. #9

    Default

    Блокирали JTDta стига бре

    ЖТД в момента се водят за най-добрите дизелови двигатели и това не е случайно. Все пак за пръв път технологията коман-раил бе въведена именно в Алфа Ромео.

    Иначе 5 цилиндровия дизел е вечен при правилна експлотация...дори и "чип" да му сложиш, за да стане 185коня двигателя ще може да те радва до като колата се разпадне. Смяната на маслото при дизеловите коли е едно от най-важните неща. Алфа препоръчва тази смяна да става на 20 000км...но това е много за турбото...в Испания нафата не е много по-добра от тази в БГ...тоест си е боклук. За това най-добре е да се сменя маслото на около 8 000-10 000км.

    Турбото и дебитомера са проблеми на всички съвременни дизели.

    Дебитомера се води за консуматив от БОШ...в БГ цената му е 300Евро.

    Турбото е много спорна работа...ако е било експлотирано както трябва ...тоест редовна сменя на маслото и изчакване да заграе колата преди да се използва максималния капацитет на двигателя, както и да се изчаква турбото да изстине след прекомерно натоварване (каране по-магистрала с 180+ или изкачване по планински пътище) 1-2мин след като спре колата са достатъчни...другия вариант е колата да се кара леко например с 80-90 на пета, за да може да се охлади няколко минути преди да спре и да се изгаси двигателя...Ако тези елементарни неща се спазват турбото може да издържи и над 500 000км+...Все пак Алфа изпозват турбина на Гарет които се смятат за най-добрите...за сравнение Форд,Пежо,Ситроен,Мазда изпозват Борг&Варнер за които според АутоБилд е съвсем реално да се скапят за по 50 000км....в теста на пежо 307 става точно така.

    Ако двигателя е читав в момента то той ще е безпроблемен и за вбъдеще. За блокирала дизелова Алфа от 147/156/166 не съм чувал...а информацията която съм получил през годините мисля, че е напълно достатъчна.

    Слабите места на 166 до колкото знам са задното окачване, както и съединителят при този двигател ако колата е била каране от сфетофарен състезател...

    Ако не греша някои модели на 166 има ръжда около предния прожорец...огледай добре (не съм сигурен но по-добре виж). Иначе проблеми с ръжда няма да имаш.

    Не забравяй да провериш за кодовете на радиото и на колата...


    Ако имаш по специфични въпроси питай...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10

    Default

    КГБ не спи късно вечер и дава изчерпателни отговори Мисля,че добре ти обясни,само бих добавил,че от моя гледна точка цената не е от най-добрите. Колата все пак е почти на 7 години,от друга страна това,че можеш да я вземеш на лизинг и гаранцията са големи плюсове.
    Също така 70 000 км са нищо ,а дали са реални може да се провери само в сервиз - ел. километраж се връща,но оригиналните километри се запаметяват в компютъра. Колата гори малко,нафтата ви е евтина в Испания(и според мен не е лоша) ,единствено ще трябва да си намериш добро място за подръжка,че Испания и Алфа са далечни понятия (от личен опит)

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Испания
    Posts
    30

    Default

    Нафтата не ми се струва зле. Иначе това за блокирването не ме учудва, тъй като тука колите се изцеждат Благодаря много на КГБ и на всички Парите наистина не са малко, но като нова достига 40 000 ?.Иначе в Испания сервиз на АLFA колкото искаш. За сега мисля още да поогледам, тъй като вече си изпатих от барза покупка...

  12. #12

    Default

    В мадрид бях в два от диларите на Алфа близо до летището...бяха втрещени като разбраха, че BG на номера е България а не Белгия

    За нафтата смея да твърда, че не е от най-добрите защото изпробвах колата с нафта от Сърбия,Унгария,Австрия където Ултимате дизела на Бритиш Петролиум беше нещо уникално (само там имат Евро5 дизел 10ппм сяра вместо 350което е в България...при 50за ЕвропеискияСю), Германия, Франция, Испания,Италия и Словения...Само в Швейцария и Хърватско не съм сипвал нищо.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Испания
    Posts
    30

    Default

    Eй, не знаех че си бил в Испания Аз съм във Валенсиа Та се сетих една работа. От коя година е този модел за да знам дали евентуално бих могъл да случа на "детска болест"

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    За нафтата смея да твърда, че не е от най-добрите защото изпробвах колата с нафта от Сърбия,Унгария,Австрия където Ултимате дизела на Бритиш Петролиум беше нещо уникално (само там имат Евро5 дизел 10ппм сяра вместо 350което е в България...при 50за ЕвропеискияСю), Германия, Франция, Испания,Италия и Словения...Само в Швейцария и Хърватско не съм сипвал нищо.
    Явно на такава си попаднал и аз съм зареждал много пъти в тези страни,но немога да се оплача,освен веднъж в Австрия,което и мен ме учуди.

    А за колегата Gorgizario точно до Валенсия съм ходил да ми оправят Алфата (164 ТД) , дистрибутори има,но сервизи...а и как работят...

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Испания
    Posts
    30

    Default

    аE vie ste minali ot tuka За сервизите ... където има фирмен магазин, там има и сервиз...поне според мен.Но! За жалост обслужването е прекалено скапо за "способностите" на испанския виртуоз с инструменти. Когато ми се пре*ба ОPELа рекох да отида във фирмения, но се оказа че хорцата вземат по 45? на час Обаче съдбата ме събра с един комшия от Русе и ми оправи колата Той ми разправя за някакъв сервиз по италианските дето били пълни некадърници. Не ме учудва

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •