Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Пране + пастиране

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default Пране + пастиране

    Скоро мисля да я освежа мойта колица с пране и пастиране.
    В една автомивка в младост ще намеря връзки и ще ми излезе към 100-150лв. Мивката иначе е много добра, но не се сещам как се казва. До 1 макдоналдс е.
    Та въпроса ми е да дадете инфо за каквото се сетите по тази процедура, защото аз досега не съм я правил.
    Досега само разбрах че отнема към 2 дена и е задължително времето да е хубаво, за да изсъхне като хората.
    Приемам и впечатления от автомивки и цени.
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    И аз все я отлагам тази процедура но е задължителна, особено прането. Обаче трябва да е много сигурно и проверено мястото, щото като увисне тавана оправия няма. Пастирането ако нямаш микродраскотини е почти излишно, аз лично мойта не бих я пастирал. Но цената ми се вижда висока, до паркинга където е мойта има много читава мивка с гарантирано качествени препарати и апарати и прането е 45 лв, пастирането и то толкова , до 100 остава и двг да ти измият. А мисля че много Алфи ходеха на една сигурна мивка , но някой който се сеща да каже

  3. #3

    Default

    тавана не го барай

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    А мисля че много Алфи ходеха на една сигурна мивка , но някой който се сеща да каже
    Да при мене...аз сам си мия колата от близо година...сам си я пастирам (на всеки 3 месеца...много е мръсно в софия за да го правиме само по двапати в годината)...

    100-150лв...са страшно много за пастиране...а за пране не бих ти пропоръчал нито една автомивка...както и за пастирането....в БГ няма нито една автомивка където да знаят какво правят поне аз не съм открил такава...за Запазане боя каквата е твоята техните пасти са прекалено силно и изпозването на "шлаиф" машина е излишно и много вредно...

    някъде има една тема по твоят въпрос...сега ще се опитам да я намеря.

    Моят съвет към теб е сам да си направиш колата...хем ще го направиш по-добре, хем ще се кефиш двапъти повече като я гледаш.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5

    Default

    Не мога да намеря темата май се е затрила при профилактиката...пак ще трябва да пиша романи

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    ееее, аз не съм толкоз тъп, да не хвърля 1 поглед по старите теми
    Иначе ще се радвам много за съвети.
    Проблема при това сам да пастирам не е чак толкова голям, но съм чувал, че машинното е по-добре. Обаче прането незнам как сам мога да си го направя. Трябват специални препарати, които все ще се намерят, но как се перат седалки нямам ни най-малка идея.
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  7. #7

    Default

    Машинното пастирана отнема много голям слой от боята...премахва голяма част и от предпазния лак...и когата пастата падне след около месец до 6месеца и боята остава незащитена...като по седи така резултата става плачевен.

    Твоята боя е нова, няма никаква нужда от машинно пастиране освен ако нямаш голями драскотини и т.н.

    "прането" на седелки е още по-лесно от пастирането...взимаш си една по-голяма гъба и си купаваш препарата на ШЕЛ за миене на седалки търкаш хубаво и чакаш да изсъхне...ако имаш по-голями петна по седалките може и по-силни препари да използваш, но никога веро и тем подобни...миенето на седалките става за 30мин.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Машинното пастирана отнема много голям слой от боята...премахва голяма част и от предпазния лак...и когата пастата падне след около месец до 6месеца и боята остава незащитена...като по седи така резултата става плачевен.

    Твоята боя е нова, няма никаква нужда от машинно пастиране освен ако нямаш голями драскотини и т.н.

    "прането" на седелки е още по-лесно от пастирането...взимаш си една по-голяма гъба и си купаваш препарата на ШЕЛ за миене на седалки търкаш хубаво и чакаш да изсъхне...ако имаш по-голями петна по седалките може и по-силни препари да използваш, но никога веро и тем подобни...миенето на седалките става за 30мин.
    А ако си намериш водна прахосмука4ка ще си номер едно за прането между другото в Метро продават такава на Керхер/може-би най-добрата фирма за такава техника/за 100-ина лева
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    относно автомивка аз съм доволен от тази на зимния дворец мисля беше 80 лева приблизително целият пакет а там съм вижал Ферарита и Поршета а собствениците на тези коли не ги оставят къде да е си мисля
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    от това което съм чувал най-хвалена (а може би защото бяха едни от първите) мивка е тази на софавто която се намира на гърба на зимният дворец в подземният паркинг

    сега незнам какви са тарифите, но преди 2 години имаше предпродажбена подготовка която струваше 100 кинта
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #11
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    и на нас за ланчата от аутоиталия ни препоръчаха само в софавто... а тя е с един светъл велурен салон.... ужас
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    не си мийте двигателите преебава се електрониката
    на мен лично ми го миха и сега свалих някой работи защо со много скъпи от точно такова миене
    инжикцион не се мие консолтирайте се

  13. #13

    Default

    В Софавто зимния дворец са по-добри от повечето масови автомивки, но и там като хванат шлайв машината свалят 80% от боята сигурно...едно БМВ 5та серия с много захабена боя и с много лепенки по него (било служебно) го направиха като ново срещу 90% от боята...стана перфеткно за продажба...беше дизел на около 2 000 000км най-вероятно...но след това собственика да му мисли.

    Там съм си капал колата няколко пъти преди година и нещо...ми много зависи колко коли имат...но в повечето случеи ги претупват нещата...все пак там се изкарват пари. Но аз лично никога не бих си оставил колата за пастиране там.

    На алфаманияка почнахме да правиме колата преди морето и май ще трябва да я довършиме, за да видето горе долу какъв ефект се получава срещу 20-30лв.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    Мерси за отговорите.
    С две думи ме кандардиса, както се казва. Ще се пробвам тия дни сам да се оправя и ще пиша. Ако свършите преди мен с алфаманияка може да постнете крайния резултат, да го видиме. Аз ще се пробвам мойта да я снимам преди и след това, но не знам дали ще се види с подробности резултата.
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  15. #15

    Default

    абре като гледам тази седмица май няма да можем...но ако искаш можем да се видим да ти обясна някой неща за миене пастиране и т.н.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •