Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 91

Thread: Megasquirt става ли това нещо на наште бабки :wink:

  1. #46

    Default

    и поне две три темпераатурни корекции

  2. #47
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by 75 turbodelta View Post
    и поне две три темпераатурни корекции
    я кажи какви температурни корекции си правил???????????

    че нещо не ми стана ясно

    кажи и с каква версия си на мегата,с какъв датчик ти отброява тактовете за обороти и искра

    от къде го закупи,кой ти го имплантира и кой ти го мапва?????????

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    я кажи какви температурни корекции си правил???????????

    че нещо не ми стана ясно

    кажи и с каква версия си на мегата,с какъв датчик ти отброява тактовете за обороти и искра

    от къде го закупи,кой ти го имплантира и кой ти го мапва?????????
    бих ти казал но не тук ! НЕ Е ПОДХОДЯЩО МЯСТОТО !
    скаип: bizzart.
    ICQ: 221469187
    Last edited by 75 turbodelta; 18-08-2008 at 16:14. Reason: ......

  4. #49

    Default

    Значи днеска подоробно разгледахме с колеги които се занимават с Megasquirt варянта за мега на 16V TS и най-голямия проблем идва от варятора (променливо газоразпределение) понеже не е като на v-tech с 2 позиции (включено и изклщчено) а е със степени и много трудно може да се накара да се командва.Гледахме нова разработка на мега 2 за контрол на Vanus но другия проблем идва,че се изчерпват изходите на мегата.Също проблем се яви моторчето за празен ход понеже е с 3 кабела но то евентуално ще се пребори. Ако се подкара всичко читаво ще има и улеснение за газов инжекцион който ще се командва от мегата и спестявате към 500-600лв (от там добавяте 1000лв и имате турбо с мега на газ)
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  5. #50
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Значи днеска подоробно разгледахме с колеги които се занимават с Megasquirt варянта за мега на 16V TS и най-голямия проблем идва от варятора (променливо газоразпределение) понеже не е като на v-tech с 2 позиции (включено и изклщчено) а е със степени и много трудно може да се накара да се командва.Гледахме нова разработка на мега 2 за контрол на Vanus но другия проблем идва,че се изчерпват изходите на мегата.Също проблем се яви моторчето за празен ход понеже е с 3 кабела но то евентуално ще се пребори. Ако се подкара всичко читаво ще има и улеснение за газов инжекцион който ще се командва от мегата и спестявате към 500-600лв (от там добавяте 1000лв и имате турбо с мега на газ)
    колега,сичко това е добре,но ако бяхте влезнали на официалната страница на мегасекуирт,там щяхте да видите че има описано как мегата може да управлява няколко вида стъпкови моторчета за празен ход( он/оф клапан с два извода,с три извода и стъпков мотор) http://www.cs.uiowa.edu/~jones/step/types.html

  6. #51
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    аааааааааааа,и колега нещо не сте догледали,соленоида на вариатора е с две крачета и е от най простият тип on/off-тъй че може да се управлява и няма да се наложат софтоерни или хардуерни промени по мегата

  7. #52

    Default

    Ако е така е супер .Гледахме в аутодатата и излезе,че е на степени ако е он и офф както на витека няма никви проблеми значи.А за стъпковото моторче казаха,че ще го преборият значи не им е било проблем. Абе вкарах ги малко във филма вчера Vectra 1.4++ (Илиян) и charlli (Чочо) с въпроса а са ко правиме ако тряя да слагаме мега на алфичката.Еми ако е така както казваш значи няма никакъв проблем и ако се направи на 1 алфа другите би-трябвало да са на конвейр един вид.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  8. #53

    Smile

    kolegi karam alfa 164 twin spark 2000 kubika 147 k.s(ako ne se laja) na gaz posledno tova ne6to za koeto govorime kolko pari struva moje li da se sloji na vaprosnata alfa i 6te ima li smisal ot nego pri men?poneje imam i golf 2 pl iskam da pitam dali 6te go napravi malko po barz?i posledno ako kolata e s kompresor po4va li da varvi po dobre?ba6ta mi ima korado g60 s gazov injekcion ama n a gaz varvi do 4500 ob/min i prekasva pak i e spanato dosta10 X PREDVARITELNO ZA OTGOVORA

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by kalata8 View Post
    Колега аз мисля че няма Q2 диференциал за 145
    А за ГТВ имали и дали може да се постави някак си??
    Spin City!

  10. #55

    Default

    Принципно аз съм за нов дебитомер с чип но това което чета тук ме накара да се замисля относно мегата
    Spin City!

  11. #56
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Thumbs down

    Добре ве а как не измислиха некъф измислен датчик или заместител на тоя дебитомер нещо което слагаш на буската и компа се лъже че сичко е наред ! а не да слагам 145346457467 електроники и датчици

    Не може да няма някой умен дето да измисли по лесно решение се пак правят клониране СПИН свински телешни пилешни конски кучешки и секфи грипове !!!
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  12. #57

    Default

    не ви разбирам аз какви толкова ви пречи тоя дебитомер купуваш си един нов и готово какво толкова търсите под вола теле не знам ...то не бе мегаскуирт то не бе специални датчици вместо дебитомер....типично по нашенски щом тряя се дават пари почваме да вадим от девет кладенеца вода ....

  13. #58
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    Щото неразбирам как Браво 1.8 няма а аз със 2ка имам ?>?? кфа е тая тъпа италианска логика на нещо което за мен е излишно !
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  14. #59
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by Zhivkov View Post
    Принципно аз съм за нов дебитомер с чип но това което чета тук ме накара да се замисля относно мегата
    Здравейте колеги и аз попрочетох и почвам да клоня към мнението ЗА мегата. Самия монтаж труден ли е имам предвид като време дали отнема много (ясно ми е че, трябва да го направи човек който е наясно какво прави) и ми е интересно тоя софт щом има и *nix подобен и може да се базика лесно ли е после за обикновенни хора да си го донастроят. И като финал какво може да се очаква в вървежа. За икономичния режим схванах долугоре. благодаря ви!
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  15. #60
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by Balagan View Post
    Щото неразбирам как Браво 1.8 няма а аз със 2ка имам ?>?? кфа е тая тъпа италианска логика на нещо което за мен е излишно !

    къкво няма???????

    Дебитомер ли?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •