Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 91

Thread: Megasquirt става ли това нещо на наште бабки :wink:

  1. #76

    Default

    Само да вметна, че мегасмърта-а може да се настройва лесно от хора които имат на идея какво точно правят.
    Не е да е баш като конструктор лего с упътване и картинки и воала.

  2. #77

    Default

    и да допълня на рибата мнението ...мегаскуирта а и не само тои амо всяка една такава електроника само тогава работи когато оператора на хардуера както и на софтуера знае какво прави

  3. #78

    Default

    Мда, известиха ме че това не е проста работа.....въпреки че на тоя етап си нямам голям хабер от това, все пак имам огромното желание да се науча, има и кой да го направи и да ми покаже А,Б,В, така че просто е въпрос на време и играчка.......все пак никой не е ходил на училище за това...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #79
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    eто,който се интерисува,първо се образова ,после пипа

    http://www.msextra.com/manuals/MS_Ex....htm#stagedinj

  5. #80
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Питай ако не те бърка колко е литъра и ако се продава, как става.....и ако не се продава дали пак някак си става....
    Колега питах този приятел ама ми каза че се продава на ЦИСТЕРНИ а те май са по 50 100 тона така че не знам

  6. #81

    Default

    Я и аз да се набъркам тука
    За да се настрои мегицата, задължително требе широколентова сонда. Иначе не става - мъчиш, сучеш, копираш заводски данни - тц. все нещо куца. Иначе самия хардуер не е проблем за всеки който се е занимавал с електроника и мпт.

    Конкретно vvt и подобни могат да се управляват и с допълнителен процесор, в зависимост от оборотите (а и от каквото се сетите още) - мегата ще се усети и ще си коригира въздуха. За спирт - дебита на помпата е достатъчен, в повечето случаи и инжекторите - просто времето за отваряне е по-голямо. Лошото е, че не може да си на спирт и на бензин и на газ (има възможност само за две карти ) ама да не ставам нахален...
    Малко дървено е измислено управлението на бошовските клапани - там стърчи един дебел резистор, но работи.

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by sharo View Post
    Я и аз да се набъркам тука
    За да се настрои мегицата, задължително требе широколентова сонда.

    Конкретно vvt и подобни могат да се управляват и с допълнителен процесор, в зависимост от оборотите (а и от каквото се сетите още) - мегата ще се усети и ще си коригира въздуха. За спирт - дебита на помпата е достатъчен, в повечето случаи и инжекторите - просто времето за отваряне е по-голямо. Лошото е, че не може да си на спирт и на бензин и на газ (има възможност само за две карти ) ама да не ставам нахален...
    Малко дървено е измислено управлението на бошовските клапани - там стърчи един дебел резистор, но работи.
    Мда, взехме си вече широколентова LC1, така като видях какво пишеш, значи ли че мегата мое да контролира вариатор при тспарка....2.5 няма вариатор, но принципно искам да знам......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #83
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    може.може

  9. #84

    Default

    Дори и да са запълнени всички портове, пак може да се направи като отделен модул на допълнителна платка в кутията...

  10. #85
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    добре де момчета кажете кой, каде слага мега колко излиза в цифри някаква подготовка на двг трябва ли да се направи преди да се сложи мегата?
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  11. #86

    Default

    Ако някой може да даде инфо с цени на читаво изпълнение за t.spark, все пак Коледа идва и може да си понаправим подаръчета ? Или поне къде и кой може да го изпълни ?
    Last edited by Pastora; 22-11-2009 at 16:52.
    Arena Coast Customs

  12. #87
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Имам мой човек,който ме снабдява с меги,мойта е от него.

    А цените варират в зависимост от това коя версия искаш и са от 400 до 650лв,а с монтажа и настройките излиза грубо около 1000-1200лв,като се включват и всички сензори и датчици които ще ти трябват.

  13. #88

    Default

    Мерси за инфото, това мисля искаха да прочетат доста хора, както и аз разбира се
    Arena Coast Customs

  14. #89
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    http://www.orionturbo.info/forum/index.php Аз познавам Николай. Той поддържа и страници за Скуирт на български. В портфолиото му са доста направени автомибили. Но му затрих телефона
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  15. #90
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    http://www.orionturbo.info/forum/index.php Аз познавам Николай. Той поддържа и страници за Скуирт на български. В портфолиото му са доста направени автомибили. Но му затрих телефона
    Хахахахахах,аз си го имам,даже се чухме вчера.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •