Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 91

Thread: Megasquirt става ли това нещо на наште бабки :wink:

  1. #1

    Default Megasquirt става ли това нещо на наште бабки :wink:

    http://orionturbo.info/index.php?pid=2 колеги почетох малко ама не вдявам много ако има някои а съм сигурен че има да сподели личните си впечатления ето още един сайт http://megasquirt.info/
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Виж аз лични впечетления не мога да споделя но съм чувал това онова. Това ЕКУ е за коли с сериозен тунинг на които е нужно написване на нова карта за конкретното състояние на двигателя било то със спортни валове турбота компресори и разни други такива, идеята е лесно да се променят някой от параметрите и чрез множество от опити да се изберат оптималните стойности за да се извлече максималното от двигателя.Ако имаш един спортен филтър и една генерация не е нужно да си взимаш такова нещо един свестен чип ще вурши същата работа даже ще е по добре, защото стъпката на изменения на параметрите при мегаскуеъра е през по голям интервал докато при оригиналния комп на колата та дори и със чип стъпката е по малка тоест параметрите се изменят през по малка стъпка. Примерно със унирерсалния стъпката ще е през 1000 оборота а със стандартния ще е прес 500. Имам познат със кола която е бензинова със допулнително слагано турбо и той използва такова устройство за да може да намери напасне идеално програмата на двигателя за работа със турбото.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Виж аз лични впечетления не мога да споделя но съм чувал това онова. Това ЕКУ е за коли с сериозен тунинг на които е нужно написване на нова карта за конкретното състояние на двигателя било то със спортни валове турбота компресори и разни други такива, идеята е лесно да се променят някой от параметрите и чрез множество от опити да се изберат оптималните стойности за да се извлече максималното от двигателя.Ако имаш един спортен филтър и една генерация не е нужно да си взимаш такова нещо един свестен чип ще вурши същата работа даже ще е по добре, защото стъпката на изменения на параметрите при мегаскуеъра е през по голям интервал докато при оригиналния комп на колата та дори и със чип стъпката е по малка тоест параметрите се изменят през по малка стъпка. Примерно със унирерсалния стъпката ще е през 1000 оборота а със стандартния ще е прес 500. Имам познат със кола която е бензинова със допулнително слагано турбо и той използва такова устройство за да може да намери напасне идеално програмата на двигателя за работа със турбото.

    колега,не си много наясно,то тааа електроника ти позволява и максимална икономичност и абсолютен тротъл респонд

    не е задължително да има тунинг на мотора за да се сложи мега или там друга мека електроника

    кое е по добро чип или мека електроника?????????????

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    кое е по добро чип или мека електроника?????????????
    е това е въпроса? и какво значи МЕКА електроника?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    е това е въпроса? и какво значи МЕКА електроника?
    Значи SOFTware
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  6. #6
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    Чип е по-добре

    Мега-скуирт е доста добър бюджетен вариант на engine management system - система за управление на двигателя. За да отговоря на първия въпрос:
    Става за нашите бабки. Електрониката може да управлява доста двигатели, но както вече беше казано заслужава си основно при сериозни промени по двг налагащи контрол над горивото и/или запалването. инсталацията и настройката на такова устройство на кола, която се кара всеки ден само за да се постигне по-добра икономия е безмислено.
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  7. #7
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    А въпросният мегаскуитр колко парици излиза ???

  8. #8
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Smile

    Около 350лв струва,поставянето е въпрос на пазарлъкДригата е с такова чудо и сам си го сложи,но вече ме нави и аз да си сложа.Ще ви кажа и какво наблюдавам върху неговата кола,спря да харчи гадината около 6-8л градско
    16вентилов боксер,моят е същия и под 10 да я бутам няма да даде.Не се занимаваш нито с дебитомери,нито с компютри,защото те отпадат не ти трябват.Има режими на каране,които си ги е запаметил кеф ти икономичен,кеф ти рацерски.Двг си стига до 8000 без проблем.За вървенето Дригата сам да каже.Аз ще си сложа защото ми писна от тая скапана електроника на Бош,само си сменям дебитомери като че са крушки на фаровете.За мене няма логика нещо което слагат на добре наточени коли да няма влияние върху градските коли като наще.Това си е мое мнение не искам и да споря
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  9. #9

    Default

    Това сериозно ли може да се постигне такъв разход при икономичен режим? ? А извънградко как е положението?
    Alfa 145 1.8 TS '97

  10. #10
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Това са доста добри резултати , сега искам да попитам ама без да ме нападате ,един фр е с ГУ и стана вапрос за вапросният мегаскуирт та дали ще има резултат при каране на газ ?? а за мен да попитам за ТС моторите става или не
    Last edited by hunter1989; 12-08-2008 at 01:38.

  11. #11
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Около 6л извънградско,че и надолу ама Дригата да си даде по точни цифри.
    За газ дали работи незнам,колкото до дали става на ТС, да става.
    Минус е това,че излиза по-скъпо от поставянето на чип.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  12. #12
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    А по ефективно ли е от чипа ,в смисал повече мощност ли дава от чипа

  13. #13
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    нека които са по заподнати да дадат повече инфо че аз съм сериозно заинтересован
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  14. #14

    Default

    Аз също съм сериозно заинтересуван. И колко е по скъпо от чипа? Ще бъде голям кеф когато искаш икономичен режим да ти гори 6 когато искаш стъпка да върви!
    Alfa 145 1.8 TS '97

  15. #15
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    А дали един такъв мегаскуирт ще стои добре на едно QV или TI

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •