Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 91

Thread: Megasquirt става ли това нещо на наште бабки :wink:

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    колега,не си много наясно,то тааа електроника ти позволява и максимална икономичност и абсолютен тротъл респонд

    не е задължително да има тунинг на мотора за да се сложи мега или там друга мека електроника

    кое е по добро чип или мека електроника?????????????
    Сега аз че не съм много на ясно е вярно но ти понежи имаш такова инстлирано нещо би ли разяснил какво е нужно за монтирането на такъв комп трябват ли разни нови датчици за двигателя Мап-ове широколентови сонди и разни други екстри колко време продължават настройките и как се птравят и общо взето колко излиза цялата работа с монтаж настройка датчици и прочие.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17

    Default

    Няма проблем с газта даже си спестявате скъпия компютър който управлява газовите инжектори.Даже може да си го нарпавите турбо с мега и газови инжектори:
    Трябва да се сложи AirTemp датчик от форд (14лева нов) и трябва да се види с датчика за запалването как е положението дали е съвсместим.Ако да направо се свързва към датчика и мегата към бобините и директно си шуутва.Пък и инжекторите са високоомни направо супер. Аз съм се замислил понеже ми искаха 680лева за дебитомер за моята направо както на силвията ми и бмв-то да си сложа мега и газови инжектори и да не се занимавам вече с глупости.
    Едно бързо примерче което сме направили: http://www.ecarc.eu/gallery/thumbnails.php?album=12
    Last edited by kocta; 13-08-2008 at 14:11.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  3. #18
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Няма проблем с газта даже си спестявате скъпия компютър който управлява газовите инжектори.Даже може да си го нарпавите турбо с мега и газови инжектори:
    Трябва да се сложи AirTemp датчик от форд (14лева нов) и трябва да се види с датчика за запалването как е положението дали е съвсместим.Ако да направо се свързва към датчика и мегата към бобините и директно си шуутва.Пък и инжекторите са високоомни направо супер. Аз съм се замислил понеже ми искаха 680лева за дебитомер за моята направо както на силвията ми и бмв-то да си сложа мега и газови инжектори и да не се занимавам вече с глупости.
    Едно бързо примерче което сме направили: http://www.ecarc.eu/gallery/thumbnails.php?album=12
    Та значи е съвместомо с газта ,а вапроса за мощността как стои , как се променя варвежа при икономичен и при рацерски режим .Благодаря педварително

  4. #19
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    2,790

    Default

    А режимите как се сменят ? С лаптопа в колата ли ? Може ли да се смени режима в движение да речем ?
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    А режимите как се сменят ? С лаптопа в колата ли ? Може ли да се смени режима в движение да речем ?
    ДА с ключе
    Настройваш си на едната карта икономична горивна карта и аванс на другата рацинговата и като цъкнеш ключето ти ги сменя.Незнам как ще се погоди само с варятора на TS-а. А мощтността зависи от настройките но е минимум колкото с чип но може да си сменяш настройки имаш лънч контрол,тракшън контрол , буст контрол изход на шифт лампа оправлява и вентилатора на радиатора и кви ли не още глупости.
    Мен ми е единствено ,че ще разкарам шибания дебитомер дат и без това неработи,пък и ше си има мвече електрониката ако някоя вечер нерешиме да съсипеме и тая красавица Абе верно,на TS-а карантията до кво налягане държи сток,че както е черничка и нисичка само едно лъскавичко и липсва отпред и няколко блескави кръгли нещица на таблото.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  6. #21
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    По тази логика, ламбда сондата и тя ли става ненужна ?
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by -Kris- View Post
    По тази логика, ламбда сондата и тя ли става ненужна ?
    Зависи по какво ще настройваш ,дали от ТПС , мап и аир темп или от сонда , мап и аир темп. Но е хубаво да си я има да цъка някви дани. Най-добре е да се вземе назаем някое иновейтче (широколентова с контролер и тн) да се настрой с него и после да си се свърже към обикновенната сонда за груби показания.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  8. #23
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    2,790

    Default

    Лънч контрол и тракшън ... ако кутията е с Q2 или Q4 диф. Аз сериозно се замислям за Q2 на мойта печка . А за вариатора , не виждам да има какъвто и да е проблем . След като можеш да управляваш толкова много неща , едва ли един вариатор ще е проблем . Но може и да греша , все пак не съм запознат с настройките на въпросната джаджа
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  9. #24

    Default

    Колега аз мисля че няма Q2 диференциал за 145
    Alfa 145 1.8 TS '97

  10. #25

    Default

    коста гледам много ги разбираш вече скуиртовете че и съвети си зел да раздаваш а не мислиш ли че един мотроник с чип ще е по добре от умрелия скуирт
    дето всеки момент може да та предаде ??? не мислиш знам ам земи отвори един мотроник и един скуирт и погледаи може па да ти се проясни коет не е сигурно де

  11. #26
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by kalata8 View Post
    Колега аз мисля че няма Q2 диференциал за 145
    казват, че не било проблем да се сложи специално на жтд-тата
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #27
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    2,790

    Default

    Аз знам , че на печките не е проблем Q2
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by 75 turbodelta View Post
    коста гледам много ги разбираш вече скуиртовете че и съвети си зел да раздаваш а не мислиш ли че един мотроник с чип ще е по добре от умрелия скуирт
    дето всеки момент може да та предаде ??? не мислиш знам ам земи отвори един мотроник и един скуирт и погледаи може па да ти се проясни коет не е сигурно де
    И кво от това като периферята за нищо нестаа.
    Да не мислиш,че горя от желание да се занимавам с мегата... ама то като MAF-а за нищо нестава и е по 700лв какво да правиш? Хондаджийте са си добре с тоя MAP да знаеш а и 1net да им прави турбо чиповете
    Абе и тука имало от тая малумна иконка (сектантска):
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    И кво от това като периферята за нищо нестаа.
    Да не мислиш,че горя от желание да се занимавам с мегата... ама то като MAF-а за нищо нестава и е по 700лв какво да правиш? Хондаджийте са си добре с тоя MAP да знаеш а и 1net да им прави турбо чиповете
    Абе и тука имало от тая малумна иконка (сектантска):
    въпреки всичко аз бих заложил на нов МАФ които при алфа е 130-140 лева и чип за 400-500 лева да речем от колкото умрялата мегасмърт дето само нерви и грижи може да ти доведе въпреки че лично аз имам корито с мега не съм за идеята на нормална кола да се монтирва тая елка

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by 75 turbodelta View Post
    въпреки всичко аз бих заложил на нов МАФ които при алфа е 130-140 лева и чип за 400-500 лева да речем от колкото умрялата мегасмърт дето само нерви и грижи може да ти доведе въпреки че лично аз имам корито с мега не съм за идеята на нормална кола да се монтирва тая елка
    Е да де и аз бих заложил на същото даже мойта кочина си дойде от италия със adjustable преди макферсони,пружини спортен изпускателен колектор и чип ама за тъпия 1.4 1.6 тс с някъв малък бошовски MAF ми казаха,че няма аналог нов е 680лева а пълнителя аналог на пиербург нестаа в тяло от бош и са си карам без дебитомер.Някой ден ще ми писне от дупката м/у 800 и 2800 оборота и ще се изгавря с кочината
    Незнам защо но още като чуя думата мега ми иде да повърна.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •