Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 91

Thread: Megasquirt става ли това нещо на наште бабки :wink:

  1. #31
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    добре де няма ли някой които е с мега да разясни с малко повече подробности плюсовете и минусите на тва чудо, а не само свеки да говори и накрая да се стигне до спорове и караници

  2. #32
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default re

    Мега-скуирта може да се ползва като подобряване на респонса ,но най-осезаем резултат дава когато се сложи на кола с дебитомер....и той се изхвърли естествено Иначе управлява до 18 дюзи,нитросистеми и е страхотен при слагане на турбина или компресор. Тогава освен удобството че се ползват оригиналните датчици на колата може да си пипаш наляганията на турбината и да си имаш запомнен .bin за няколко варианта /граско/драг/рейсинг/ които през COM-порта на скуирта можеш да си превключваш отвътре Най-харесах обаче Мегаскуирта в които видях отвореният му код писан на Linux и като се разтърсих намерих настройки донаписвани от японски дрифтъри,американски драгъри или хотрод манияци. Като резюме ако си човъркаш постоянно нещо по колата и искаш електрониката ти да отразява винаги най-актуалното състояние на механиката Мегаскуирта е най-евтиният и качествен вариант не само у нас но и на всякъде по света!

    P.S. най-добре експлоатираният скуирт е на БМВ-ти на Али /335i+nitro/ дето се пуска на божурище
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  3. #33
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    добре де няма ли някой които е с мега да разясни с малко повече подробности плюсовете и минусите на тва чудо, а не само свеки да говори и накрая да се стигне до спорове и караници
    Ето ти отговора от човек,който ползва Мегашит от няколко години

    въпреки всичко аз бих заложил на нов МАФ които при алфа е 130-140 лева и чип за 400-500 лева да речем от колкото умрялата мегасмърт дето само нерви и грижи може да ти доведе въпреки че лично аз имам корито с мега не съм за идеята на нормална кола да се монтирва тая елка
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ето ти отговора от човек,който ползва Мегашит от няколко години
    епа което си е истина истина си е знаеш тони че на черното бяло не казвам никога наистина е много удачен за кола която е доработвана но за евридеика ........мое мнение не е

  5. #35
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    ето това е колеги ,а не само всеки да говори чул недочул по нещо . Така става ясно на всички .Само не разбрах минусите в какво се изрязяват.Пздрави

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    ето това е колеги ,а не само всеки да говори чул недочул по нещо . Така става ясно на всички .Само не разбрах минусите в какво се изрязяват.Пздрави
    ами основно в това че всичко е хенд меид демек ти и още някои са правите на 30-40 инженери на бош дет примерно една година са се занимавали с разработката на мотроника които ти с лека ръка фърляш у слагаш мегаскуирт дет се сглабя от полулюбител с китаиски поялник от два и петдесет за около час после опъваш няколко метра кабели после следват настроики които в повечето случаи са на ръба на провал и ако имаш късмет да не си счупиш мотора доде ти доде акъла го махаш тва чуду из под капака Коста може да потвърди думите ми тои е минал по гореописаната пътека

  7. #37

    Default

    Каквото работи не се пипа
    Ако някой му е чак толкова мерак се пусне по лайняната река да заповяда.
    В общи линии си има и + и - но главно избора се определя от сериозността на тунинговане на автомобила или в конкретен случай някаква нужда от такова "устройство".
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  8. #38
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default ре

    Нека не обиждаме разработката...вярно е че пред това да се купи готов MS в кутия повечето предпочитат да си направят сами ,но измежду stend-alone системите е най-гъвкав и достъпен вариант. Вярно е че на грубо настройки всеки може да си направи, но определено за да заработи добре на "празен ход" и в граничните режими си трябва да се отдели някои и друг лев за човек с опит!
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    Нека не обиждаме разработката...вярно е че пред това да се купи готов MS в кутия повечето предпочитат да си направят сами ,но измежду stend-alone системите е най-гъвкав и достъпен вариант. Вярно е че на грубо настройки всеки може да си направи, но определено за да заработи добре на "празен ход" и в граничните режими си трябва да се отдели някои и друг лев за човек с опит!
    ти къде видя че обиждаме по скоро се шегуваме с мегасмърта та аз самият на алфата си от няколко години карам с такава "разработка" която дори е хоум меид нашенска един вид ......но това не променя истината за нещата

  10. #40
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default ре

    Quote Originally Posted by 75 turbodelta View Post
    ти къде видя че обиждаме по скоро се шегуваме с мегасмърта
    ....е и аз не ползвах силни думи Просто си е "гласа на народа" със плюсовете и минусите. Но като знам че за оригинален MOTEC се дават 4-5000 долара и има по-малко опций, а на всяка малка промяна се изисква генериране на "чексума" на поне няколко нива вътре в софта и настръхвам....гледал съм настройка на Ford Cosword с Мотек и по добре изчети 20 страници за настройката на MS отколкото ада на които видя момчето с МОТЕК-а
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  11. #41

    Default

    напълно съгласен

  12. #42
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    убаво де,
    изчетах всичко и доста хора са ЗА и друготе са против
    така като гледам аз съм от хората където са ЗА

    да може малко по къса да е таблицата за горивото ама какво от това
    като гледам завидксите чипове на ГТ от и като гледам СЕП овете ми на СЕП чиповете картата им е доста по късичка от тези на инженерите от бош( да им го подам на всичките ), после настройките били трудни , ми трудни са за тези дето незнаят, а за тези дето знаят са лесни
    и така като ми финишира дебитомера който срува само 900 лева ( ако върна стария е 700) какво правя ми слагам ми Мега Смърт

    това си е само мое мнение , и никой не е длъжен да ме слуша
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #43
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    не знаех че 16/16 таблици ви идват малки

    вие да няма да напъвате до 16000обр

    за мен + са повече от минусите,мегата струва колкото един дебитомер(бошлав),вървене и разход на гориво-никаква съпоставка спрямо стандартни ецу-та,улеснен контрол на всички режими на работа на мотора

    не знаех че стандартните ецу-та позволяват екстри като ,лънч,шифт,тракшън и прочие

    веднъж нагласена нема грижи(мени ми оборотите,глъхне като и подавам газ и прочие)

    за бошовата електроника имам едни бегли спомени ,че всички коли с такава електроника дават мноооооо грижи

    а - за мен идват от неяснотата на хората как да си подберат датчиците които да използват,а от там почва едно ровене ,софтоерни изменения,бъгове и прочие


    за мен лично няма никакви поводи за сравнение между двете-едното е мека електроника пригодна за почти всички автомобили,а другото е строго концепционална електроника за даден двигател

  14. #44
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    ....за мен + са повече от минусите,мегата струва колкото един дебитомер(бошлав),вървене и разход на гориво-никаква съпоставка спрямо стандартни ецу-та,улеснен контрол на всички режими на работа на мотора. не знаех че стандартните ецу-та позволяват екстри като ,лънч,шифт,тракшън и прочие. за бошовата електроника имам едни бегли спомени ,че всички коли с такава електроника дават мноооооо грижи. за мен лично няма никакви поводи за сравнение между двете-едното е мека електроника пригодна за почти всички автомобили,а другото е строго концепционална електроника за даден двигател
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  15. #45
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    не знаех че 16/16 таблици ви идват малки

    вие да няма да напъвате до 16000обр

    за мен + са повече от минусите,мегата струва колкото един дебитомер(бошлав),вървене и разход на гориво-никаква съпоставка спрямо стандартни ецу-та,улеснен контрол на всички режими на работа на мотора

    не знаех че стандартните ецу-та позволяват екстри като ,лънч,шифт,тракшън и прочие

    веднъж нагласена нема грижи(мени ми оборотите,глъхне като и подавам газ и прочие)

    за бошовата електроника имам едни бегли спомени ,че всички коли с такава електроника дават мноооооо грижи

    а - за мен идват от неяснотата на хората как да си подберат датчиците които да използват,а от там почва едно ровене ,софтоерни изменения,бъгове и прочие


    за мен лично няма никакви поводи за сравнение между двете-едното е мека електроника пригодна за почти всички автомобили,а другото е строго концепционална електроника за даден двигател


    бате каза ли им го на неверващите
    при мене след като пукна и този "дебиломер" с марката "болшлав"( да им го подам на инженерчетата от бош) слагам и аз мега щото с тоз мотроник с емнасе хиляди датчика не се живее

    Коя друга кола има и мап и маф и баромертичен
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •