Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 150

Thread: 159 дизел или бензин

  1. #91
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    eми на мен ми е супер любопитно да разбера
    дали 1750 TBi като динамика се доближава до
    2.4 JTD ?! некой да знае нещо по въпроса ?!
    Сега вече хвърли голяма бомба

  2. #92
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Заводските данни са такива:
    1750 тби
    0-100 км/ч - 7,7 сек.
    макс. скорост 235 км/ч.
    тегло 1505 кг., (вкл. 75 кг. теглото на шофера и 63л. гориво)

    2.4 гтдм
    0-100 км/ч. - 8,1-8,4 сек. според спецификацията
    макс. скорост 225-231 км/ч.
    тегло 1630-1720 кг.

  3. #93

    Talking

    2.4 JTD няма друг такъв просто
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #94
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Само бензинка бих си взел, както и настоящата ми е бензин.Дизела си може да има плюсове, но не бих си купил дизелова кола.
    Last edited by fred; 26-08-2009 at 22:28.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #95
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    аха вече няма причини да не вземеш една турбо бензинка
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #96
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    аха вече няма причини да не вземеш една турбо бензинка
    Определено а и истината винаги е нещо относително, така че решение на въпроса няма, през няколко месеца излиза такава тема.
    Last edited by fred; 27-08-2009 at 10:27.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #97

    Default

    айде вече някой да се похвали с нова 159 че само коментари нещо

  8. #98

    Default

    колкото и да ми неприятно да го кажа - дизел. най-малкото защото този двигател е проверен, изпитан и сигурен. колкото и хубаво да звучи турбо бензинката нали се сещате че тепърва трябва да му се отстраняват детските болести и да се види до колко е надежден

  9. #99

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    колкото и да ми неприятно да го кажа - дизел. най-малкото защото този двигател е проверен, изпитан и сигурен. колкото и хубаво да звучи турбо бензинката нали се сещате че тепърва трябва да му се отстраняват детските болести и да се види до колко е надежден
    Аз съм за тубро бензин но колегата е прав тепърва ще показва дефекти този ДВГ
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #100

    Default

    1.9 дизел е разумен вариант, не харчи много (макар и да харчи повече от конкурентните му) върви поносимо добре, наема се когато ти трябва, макар и да не е светкавица, работи доста тихо и най-вече както казаха изпробван е и вече от 15 години го работят тоя двигател

    2.4 е страхотен двигател, като го изрежеш реве невероятно готино (на мен принципно ми харесват как реват големите дизели - не имъчено все едно му вземаш душата ами мазно и мощно) и върви също толкова готино, но тоя разход дето го има е просто абсурден, за справка на волво 2.4д 165 коня 6 годишен двигател гори два пъти по-малко а върви не много по-зле

  11. #101
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колко горе долу гори един 2,4 в градски условия ( в големите градове - СОфия, Варна, Бургас, Пловдив ) и колко един 1,9 чипнат (понеже мисля, че твоята е таква)? И колко е разликата във вървежа между 2,4 сток и 1,9 с чип...Интересно ми е понеже следващата ми кола ще е 159. Също така се колебая между нормална и автоматик ск. кутия...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #102

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колко горе долу гори един 2,4 в градски условия ( в големите градове - СОфия, Варна, Бургас, Пловдив ) и колко един 1,9 чипнат (понеже мисля, че твоята е таква)? И колко е разликата във вървежа между 2,4 сток и 1,9 с чип...Интересно ми е понеже следващата ми кола ще е 159. Също така се колебая между нормална и автоматик ск. кутия...
    2.4 зимата са ми казвали , че гори 12................


    мойта не е чипната, но този двиг. като се чипне е все едно друг двигател са ти сложили

    за сравнение относно вървежа не мога да ти помогна, трябва да се провери

    да ти кажа по добрия избор според мен ще бъде автоматик, и без това ти е с предно колата не губиш нищо общо взето, не е като да няма да можеш да и въртиш задницата....

  13. #103
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    аз от вчера съм с такъв 1.9 чипнат. няма да влизам в суперлативи, коло пъргава стана изведнъж, защото това до голяма степен според мен е в главата. в смисъл сега като я чипосах и за да я пробвам я понастъпвам по-рязко, а не както преди. но фактът е, че досега от вкъщи до офиса карах на около 11 на 100 (като в ранни зори съм падал на 10), а вчера беше 8!!!!!! маршрутът е от младост 1 до дианабад, т.е. само светофари, без дълги отсечки освен по моста с метрото.

    за извънградско, ще кажа в понеделник. но до момента софия - русе съм бил около и малко под 6л/100км, но това е пенсионерско каране - с круз контрол 139км/ч на магистралата и 100-105км/ч извън, като горе-долу спазвам ограниченията или поне дотолкова, че да не им се занимава да ме спират.
    Last edited by vassil.tzanev; 27-08-2009 at 15:46.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  14. #104

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    2.4 зимата са ми казвали , че гори 12................


    мойта не е чипната, но този двиг. като се чипне е все едно друг двигател са ти сложили

    за сравнение относно вървежа не мога да ти помогна, трябва да се провери

    да ти кажа по добрия избор според мен ще бъде автоматик, и без това ти е с предно колата не губиш нищо общо взето, не е като да няма да можеш да и въртиш задницата....
    хахахахахах колега на мене и сега ми гори 10 - 12 в задръстванията а съм 1.9

  15. #105

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    хахахахахах колега на мене и сега ми гори 10 - 12 в задръстванията а съм 1.9
    незнам колко км си направил, но мойта спря да гори повече от 9 / 100 градско като минах 5-6 хил. км.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •