Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 150

Thread: 159 дизел или бензин

  1. #1

    Default 159 дизел или бензин

    Момчета , решил съм да си взема 159 от Германия. Колебая се обаче дали да е дизел или да си взема бензин и да отида до Италия да и сложа газова уредба.Какве са Вашите мнения ?? Четох тук , че последните модели газови инжекциони са доста добри..от друга страна дизела си е без патерици на двигателя ..ама цената му стана повече от тая на бензин 98..благодаря предварително за мненията Ви.

  2. #2

    Default

    Моя съвет към теб е 1.9Дизел 150коня и после ти слагаме едно "чипче" за 185коня и си перфектен от всякъде.

    Това за газовата на тия коли не е добра идея, поне според мен...за да стана като хората си отиват 4 000лв.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3

    Default

    Добре де..казваш 4000 лв ..но защо..нали гледам че новм инжекцион на газ струва около 1600 лв..а що се отнася до твоите изказвания за сервиза в серес..съгласен съм..наште са големи мърльовци..за съжаление..

  4. #4

    Default

    Дай ми телефон твой..виждам ,че си доста наясно със алфите ..ще ти се обадя да ме посъветваш..но все пак дизела стана много скъп..не мислиш ли..пък и разликата в цените на колите..то 4000 лв е разликата между дизел и бензин..като нови ..

  5. #5

    Default

    Не съм много запознат със газовите инжекциони, но за една наша фирмена кола се поинтересувах и се оказа, че излиза над 3 000лв. за да стане перфектна....иначе да има и за около 2 000лв. Но пак повтарям не съм запознат с газовите инжекциони.

    От бензините си заслужава 2.2 185коня...

    С какво можем ще помагаме, 088-993-5115

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6

    Default

    тази която ми препоръчваш е акцизна..имам приятел германец..ама ..дали данъците там са като нашите..дай ми телефон да си поговорим..моля..

  7. #7

    Default

    Значи оставаш с два варианта...1.9дизел...или 1.8бензин ако искаш само да се возиш. 1.9бензина не ти го препоръчвам.

    Но така или иначе пак стигнахме май до 1.9дизел

    Телефона ми го има в предишния пост или на сайта на клуба при контакти.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8

    Default

    имаш ли представа за бензина..какви са отзивите на газ?? вярно е че дизела е по добър .но просто си мисля за такава алфа на газ.. ти имаш ли контакти в милано моторс?

  9. #9

    Default

    Честно казано до сега не съм чувал някой (в голяма част от Европа) да си е сложил газова уредба на 159ката....

    За Милано Моторс да имам, дилърите са много точни момчета и съм сигурен, че ще ти помогнат с каквото могат.

    Колега помисли и за чисто нова Ланча Делта...коята туко що излезна на Женевския салон, мисля (предполагам) че нова ще е около 40 000лв. за БГрия...колата е страшно широка.

    Много икономично е и новото Браво 1.6ЖТД 120коня....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10

    Default

    От немския разбрах само , че хората са доволни от газовата уредба....Благодаря на всички които пишат по темата..В крайна сметка като отида до Германия в края на месеца ще Ви покажа какво съм си купил...но ако е бензин..дайте читав сервиз за монтаж на газов инжекцион.. Smile Обаче не става въпрос дали мога да я карам на бензин..ясно , че ако си я купя ще трябва и да мога.-...а въпроса е дали да се дават залудо пари..или и алтернативата е приемлива..щото аз и сега си карам колата на бензин а не на газ..и то вече 3 години..откакто я купих нова..ама не е алфа..сори..

  11. #11

    Default

    КАК ДА НАПИША КАКВИ КОЛИ СЪМ ИМАЛ???

  12. #12
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Най-горе в страницата има бутон "Профил" цъкаш там и търсиш подпис в полето подпис написваш колите и даваш доло "Прати"
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  13. #13
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by АЛЕКС ГЕОРГИЕВ View Post
    КАК ДА НАПИША КАКВИ КОЛИ СЪМ ИМАЛ???
    1.User CP
    2.Edit Signature

    По темата Бензин или Дизел колеги ще си позволя да пльосна 1 мой пост от друга тема, ако не възразявате разбира се

    Колега сам си се убедил в уникалната мощност, поведение и звук на дизеловите мотори на Алфа, е защо да питам аз да си купува човек кола с бензинов мотор, като имаш предвид, че дизеловия мотор има много по-голям въртяш момент, малко по-голямо ускорение от 0 до 100 км/ч от 1.9 литровия бензин и накрая, но в никакъв случей НЕ на последно място е мнооого по-голямата икономичност с повече от 4.1 литра на 100 км. по-малък разход за градско каране на колата бе колега???

    4 литра на 100 км. пробег икономия на гориво колега за 1 резервоар от 70 литра си е чисто и просто точно 28.7 литра гориво икономия бре човече, което пък от своя страна превърнато в пари при сегашната цена да дизела, означава колега повече от 66 лв. спестени парички и мноооого по малко изхвърлени в околната среда вредни емисии драги ми колега!!!

    Това пък от своя страна сам си сметни какво прави в пари примерно за 10 резервоара

    Е Защо питам аз?
    За какъв Девол ти е 159-ка с бензинов мотор, не разбирам колега?!?

    Желая ти всичко най-добро и дано да съм ти бил полезен върху правилния избор на мотор за 159-ката

    Колега да слагаш газ на 159 направо си граничи с престъпление...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  14. #14
    Запален алфист ZoE23's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    433

    Default

    Колегите са прави За 159 и гаЗов инжекцон По-добре си вЗеми 1.9 диЗел и аЗ си мисля че пак ще ти е по-икономичен от бенЗиовия+ГАС!Но това в мое мнение все пак ти си човека, който ще я поддържа после.
    Grande Punto 1.9 Sporт
    98 Alfa 145 1.6 16V TS-bivshata

  15. #15

    Default

    ае дизел кат я чипнеш нали ще ти падне малко още разхода

    поне няма да я мислиш чак толкова много дали нема да се потроши ... на газ само ще я мъчиш

    а пък и си помисли как ще изглежда като ходиш да зареждаш с тази красавица... и отидеш на газта

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •