Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58

Thread: Неприятна случка със 156... :(

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    17

    Default Неприятна случка със 156... :(

    Вчера ми се случи няма такъв кошмар... То до голяма част и аз съм виновен де... Караме по бул. България посока център и точно където има бензиностанция на Шел (тя е в другата посока) има един голям дъгообразен десен завой - яко поднесе, опитах се да я изправя, поднесе на другата страна, стигна до бордюра, мина през тревата, през металните ограждения (свалих 6 такива) и се обърна на трамвайните релси... Само мога да благодаря на Бога, че вътре бяхме 4-ма човека - на никой нищо му няма!!! Колата е в плачевно състояние (само отзад е здрава, като изключим бронята) ама имам пълно каско - днес ходих да си давам документите. Иначе КАТ-аджиите бяха супер свестни хора, видяха, че дрегерът е 0 и покриха каквото могат...
    А я бях взел преди 8 дена и точно в събота черпих за нея...
    Общо взето ми остава да я закарам при един майстор, да изготви там какви пари ще взима и да ги дам на застрахователите.
    Е... естествено остава и урокът, че като возя други (а и не само) трябва да се съобразявам малко или много с възможностите си и ограниченията по закон... Добре поне, че стана рано сутринта и нямаше други коли около нас...
    Ex-owner of 156....

  2. #2
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Другия път по-културно, колата е красива няма нужда да и сменяш външния вид толкова грубо. Радвай се, че сте живи и здрави.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  3. #3
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    ламарини се изправят...чукай на дърво и се радвай на живота
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  4. #4
    започва да се пристрастява ivoraikkonen's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Shumen
    Posts
    62

    Default

    Банкет за здраве направи, ламарините се оправят, важното е кръв да няма. И по-полека с педала на газта.
    Zastava 55
    VAZ 2101
    AUDI 80 `80
    VW Golf III `93
    ALFA ROMEO 1,8 TS `98

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Този завой е много коварен преди време пишеха във вестниците, че като литнало едно БМВ хората от спирката мислели, че е снимат филм.

    Според мене си се движил с над 140-150 за да литнеш така, колкото и да е е малко множко за в града.

    С 90-100 няма как да стане.


  6. #6
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default Re: Неприятна случка със 156... :(

    Quote Originally Posted by Vancuver
    А я бях взел преди 8 дена и точно в събота черпих за нея...
    сега почерпи и за себе си ... погледни от хубавата страна - хубаво е, че такива шофьори кат теб остават без коли...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Ужасно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Явно си роден с къмет ! Това да ни е урок на всички!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #8
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Re: Неприятна случка със 156... :(

    Quote Originally Posted by vladu
    Quote Originally Posted by Vancuver
    А я бях взел преди 8 дена и точно в събота черпих за нея...
    сега почерпи и за себе си ... погледни от хубавата страна - хубаво е, че такива шофьори кат теб остават без коли...
    Освен да го нахокаме -колегата - за постъпката ,няма какво да му кажем друго - с това безразстдно каране да си вземе поука,че ако е имало случайно човек там - сега щеше да е задържан ,а не да пише свободно ........... Вземете да пораснете бе хора ........

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Люлин
    Posts
    23

    Default

    ами не че е много за споменаване ама преди няколко седмици и аз направих такова изпълнение със 155-ца 1.8 TS и бяхме 3-ма вътре.........въртяхме се по покрив и то доста лошо.........по чудо ни няма нищо и на 3-мата.Просто това че аз и този до мен сме били със колани а пък този отзад и бил без ни е спасило , колкото и страмнно да звучи.От алфата не става нищо и от тогава някой хора може да са забелязали , че не пиша в този за 155.Иначе сега съм с 156 2.4 JTD и разликата е доста голяма , но вече никога няма пак да ме видиш да гоня зелен светофар , че си е ебало майката със извинение..............

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Минавам всеки дет от там и със скорост до към 100км трябва да е заледено, а то не е било за да поднесе. Прецени си с каква скорокт ще караш другия път.

    Но най-важното е че всички сте добре, ламарини се правят, но си направи сам изводите.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  11. #11
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    не разбрахте ли че освен високата скорост 156-цата не е много стабилна на пътя...недейте правите експерименти...карайте с 20 се едно руския цар и хем ще се кефите на живота,хем на колата
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  12. #12
    Respect Asho's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    42

    Default

    Минах от там и ако си бил с една червена алфета.... да ти кажа радвай се, че сте живи и здрави!!! Тая колица, като я видях като войнишко канче беше...
    Страстите ги изкарваите на Божурище действа, иначе по пътя целта е от точка А до точка Б да стигнеш без времена, времената на пистата.......
    downhill

  13. #13
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    не разбрахте ли че освен високата скорост 156-цата не е много стабилна на пътя...
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  14. #14
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    явно има бройки, които не са стабилни на пътя и моята се клатушка по завоите ........
    то зависи от гуми ,окачване ...........

  15. #15
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    ми забележи на аватара ми колко ми е смъкната колата и после ме питай дали не е устойчива по завойте.....
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •