Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Автомивки - адреси, цени и т.н.

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default Автомивки - адреси, цени и т.н.

    Понеже съм обиколил доста мивки в София преди да си харесам, реших една тема да пусна да видим как е положението при вас.
    Мия си колата 1-2 пъти в месеца. Винаги вътрешно и външно.
    Най-добрата мивка, която съм намерил е "FRESH" на бул. Черни връх малко след хладилника в ляво ако идваш от центъра. За 12лв. мият, но си струва. Има и кафенце, където да чакаш. Едновременно могат да мият 8 коли и затова чакането, което обикновено става на други мивки събота и неделя, като е слънчево там е по-поносимо.
    Друга интересна автомивка има под моста чавдар, до сервиз Кастрол. Там има какво да се иска при миенето, ама е 7лв.
    Сигурно повечето от вас ползват квартални мивки, но аз примерно предпочитам да ме кефи мивката, пък 10-ина км. отгоре здраве да е.
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  2. #2
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Лично аз ползвам вече втора година услугите на една автомовка, която се намира между Лагера и Зона Б5.
    За 4лв. външно миене ми мият колите по около един час, чистят ми стелките, праговете, пръскат ми гумите със силикон, забърсват останали капки навсякъде и дори ако има някаква лека драскотина ми я минават с паста за да излезе и даже и ароматизаторче ти дават. Всичко това влиза във външното.
    За вътрешно и външно миене ми взимат 7лв, но колата ти отвътре става като нова. С прахосмукачки, пране на седалки, минаване на стъклата, таблото и духалките с четчица ти ги почистват отвътре.
    Е супер довеолен съм от тая автомивка. Има си и масички и може и количка да си поръчаш...
    Супер си е автомивката и няма да я сменям скоро, защото ме познават и ми мият колата идеално.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    е, чак пране на седалки за 7лв не мога да го повярвам. Ще я пробвам някой път твойта мивка. Сигурен ли си че не ти я мият само на тебе така, защото си те познават... пък и си светска личност
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  4. #4

    Default

    На Фреш ако не се лъжа мият безконтактно за 12лв. Това е доста вредно за колата.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Объркал съм се извинявай. Исках да кажа, пране на стелки. Прането на цялата кола със седалки и таван и тапицерия е 30лв.
    Иначе автомивката се намира като тръгнеш от медицинска академия посока Константин Величков, минаваш в тунела под бул. Цар Борис и караш надолу. Има един светофар след тунела, то се пада първия светофар след тунела и на него от ляво има OMV. Та последната пряка преди въпросния светофар завиваш надясно караш 300м до края на улицата и завиваш наляво и автомивката се пада точно срещу теб. Червена автомивка. Е те там е. Иначе и до нея има една сива залепена за червената, но там не е толкова добре. + тва мен си ме познават на червената.

  6. #6

    Default

    ами да съживя малко темата

    споделяте мнения за БЕЗКОНТАКТНО-то миене на колите по автомивките!!!

    струва ми се, незнам защо, че всъщност това може дори да е вредно за колата(боята), защото доколкото знам се ползват обезмаслители, а това сваля сяква защита от боята..... може би някъде по света се ползват и други се пак скъпи и истински препарати, незнам...
    Аз имам някви резерви...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #7

    Default

    имаме една автомивка в овче купел, ще трябва да мина да оправя нещата там.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз мога да препоръчам мивката която е отляво малко преди басейна Спартак-там работят мои приятели свестни момчета мият доста добре-10 лв. вънка вътре прозорци мазане гуми и т.н. А има и една зад Хилтън на бившия паркинг на паяците където беше зимното Алиби.Момчетата са пичове /аз лично съм бачкал там 2 год./ма като е студено и не им са бачка все пак мивката си е тяхна Мое да говоря за отстъпки там ама е сложно щото работното време е от време на време иначе е 7 лв вънка вътре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Mury_alfata
    Аз мога да препоръчам мивката която е отляво малко преди басейна Спартак
    Подкрепям След като ги научих да не ми тръшкат вратите и да не ми вдигат капака на багажника, използвайки спойлера за дръжка, нямам други забележки
    (Само да уточня, че се пада отляво преди басейна, ама ако идвате откъм Хемус )

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #10

    Default

    на околовръстното между Пушкин и рез. Бояна - Green, за 9 кинта - вътре вънка ...
    има кафе, има всякакви автомобилни списания и докато ти мият колата си разглеждаш някакви списаниица и доста добре мият, аз лично съм много доволен, даже ти слагат и ароматизаторче

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Varna
    Posts
    29

    Default

    За Варна
    Автомивка "Проксима" под Гюрлата - 10 лв вътре/вънка, много качествено работят. Карам и двете коли там от както са я открили.
    Веднъж направих грешка да отида на автомивка "Оазис" до метан-станцията - там ми изчезна стелката за шофьорското място

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    11

    Default

    На ул. Резбарска, срещу ОМВ-то(До хлебозавода)
    10лв вътре/вънка, мият много добре и сравнително бързо 20-30мин.
    Не се чака много, защото обслужват по 5-6 коли.
    Има си и кафене.
    Аз лично от доста време там си я мия колата и съм доволен.
    Lancia Dedra 1.8 i.e.

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Софауто - по пътя за Перник - преди беше 7 лв вътрешно и външно, сега е 10 лв, ама работят СУПЕР.
    Има и недостатъци - малко е далече и кафето там е гадно, но пък миенето им е жестоко. Чак ми е кофти като се качвам в колата след това.

    А я кажете какво е това БЕЗКОНТАКТНО МИЕНЕ.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  14. #14
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    .. А я кажете какво е това БЕЗКОНТАКТНО МИЕНЕ.
    Пръскат колата с разни "лайни" (обезмаслители, силни разтворители на мръсотията) и след това с пароструйката. Не се изпозват гъба или четка, защото деряло колата, а тия вещества не е***т м***та на боята сигурно
    Ходи там където слагат нова вода преди да бръкне с гъбата, защото ако е почистил на някой джантите преди да почне твоята кола, боята ще се надере от песъчинките останали в мръсната вода Колата се мие винаги от тавана надолу и водата се сменя по-често, ако автомобилът е много мръсен. Иначе става като абразив

    Аз лично съм много доволен от СофАвто в Студ. град. Понякога някой си оставя ръцете, ама като има направиш забележка я излизват Преди беше 7лв. вътре и вън, но сега сигурно са я вдигнали
    За пране само не трябва човек да си оставя колата, защото влизат вътре с пароструйката

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    11

    Default

    След като ми откраднаха пепелника в СофАвто в Студ.град не ходя там не че съм дребнав, ама все пак.
    Иначе там бяха на моменти-един път я измият перфектно, един път си оставят ръцете, а и миеха по ~1 час. Сега не знам как е.
    Lancia Dedra 1.8 i.e.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •