Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34

Thread: Автомивки - адреси, цени и т.н.

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Преди около 2 зими, при качване на зимните гуми, гумаджията наклепа джантите с уплътнителна паста, която упорито стоеше след всяко миене и упорито търкане.
    Все се канех да прекарам няколко часа в ръчно почистване на тая говеждина.
    Вчера реших да пробвам онова пръскало за почистване на джанти (OMV на 7ми км на цариградското в посока София).
    За 1 лв. нещото пръска 40 сек. За 3 лв. успях да напръскам четирите джанти. След около 2 минути минах джантите с четката с пяната. Накря ги измих с водоструйката.

    О - чудо! Нямаше и помен от чернилката и джантите изглеждат, като нови

    Бах ти и химията. Дано не се разпаднат гумите от нея


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Ейй бях забравил наличието на тази тема.
    Дайте някакви отзиви за читави автомивки в района на Овча купел и съседните квартали - Горна баня, Борово, Манастирски ливади, Кр.поляна...
    Ползвах Енигма на ул. Любляна, но там е доста сложно - записване предварително на ден и час, освен това процедурата по миене отнема поне 2 часа комплексно и цената не на последно място е солена. Сега ползвам една малка и невзрачна точно до парка в Овча купел, но ако има доволни от някой друг, да споделя.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #33

    Default

    Чак пък ден, час, пък да я оставям... Набавил съм си препарати и каквото друго е необходимо и за час, час и нещо е изчистено, подхранено и измита отвън в повече от задоволително състояние на някоя от автомивките за самообслужване. И всичко това без някой пишлигар да върти кръгчета или да бичи чалга на макс (или пък ако е лято да се отърка потен и гол до кръста в седалките).



  4. #34

    Default

    Абсолютно. И аз си я мия сам. Първо, няма да я измият по-добре от мен, второ не обичам да ми пипат, влизат и клепат, търкат, палят, кръгчета и т.н. И трето ми е кеф и релаксирам да си я "полирам".
    Особено, като видят "Алфа" и нещо им става. Какво остава и да е поддържана, отвътре им идва да я "юркат".
    Единствено, като пера салона с екстрактор, ходя на автомивка, и пред мен момчето работи, като не прави излишни движения, внимателно работи, и е свестен, старае се.
    Всяка седмица си я мия. Излиза ми 4.50-5.50 лв. според това в какво настроение съм и колко трябва да изплаквам, понякога е по-мръсна, понякога по-чиста. Вакса слагам накрая винаги. Много обичам и ми е приятно да си я гледкам чиста. Кефът от шофирането е още по-голям.
    В София ползвам на Опълченска, паркинга на Билата мивката. Добра е, има всичко нужно, даже безплатен гланц за гуми са предвидили, и накрая, като изсъхне и я попия, мажа гумите.
    Last edited by ANewAlfaInTown; 15-01-2020 at 11:52.
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •