Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Автомивки - адреси, цени и т.н.

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    Гледам пишете че безконтактното миене е лошо за боята но също така написахте че и с гъба не е добре щото се дере колата. Та вапроса ми е кое е по добре от двете защото аз си мия колата безконтактно на Хладилника и съм доволен
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  2. #17
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ега ти цените , ма какво се чудя - това е София, при нас безконтактно миене от вън + миене от вътре е 5 лева, е получаваш и ароматизаторче де, а при другия вариант /с нормални четки/ е 4 лева, аз лично предпочитам вторият вариант, щото периодично си минавам колата с една паста /съдържа разни силикони и восъци/ и след безконтактното миене този слой се отмижа и водата не се събира на капчици, както става при нормалното миене, а тая пастичка идеално скрива ситни драскотини /например около ключалките/, а до колкото разбрах от упътването пази и боята от ударите на ситни камъчета
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    щото периодично си минавам колата с една паста /съдържа разни силикони и восъци/ и след безконтактното миене този слой се отмижа и водата не се събира на капчици, както става при нормалното миене, а тая пастичка идеално скрива ситни драскотини /например около ключалките/, а до колкото разбрах от упътването пази и боята от ударите на ситни камъчета
    Каква е тази паста и доволен ли си от нея?
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  4. #19
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ами нещо на Johnson /но не е масло за бебешко дупе / тубичката е 1 литър предната кола съм я мазал 4 пъти ама си еб@#ло мамата докато я полираш после /требе си машина ама немам/ а тази съм я мазал веднъж тази есен, но ефекта си отпадна след едно такова безконтактно миене, по мои наблюдения за едно мазане на колата отиват към 150 мл. аз лично го правя веднъж през есента и веднъж през пролетта, ефекта е като при професионално пастиране на колата / хи-хи и водара стои на капчици като в рекламата/. А бе много съм доволен, тъпото е че не помня от къде я купих а ми е останала по-малко от половината.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    П.С. Джонсъна от къде се пазарува, цена и замазва ли драскотините по боята

    10Q
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  6. #21
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Ега ти цените , ма какво се чудя - това е София, при нас безконтактно миене от вън + миене от вътре е 5 лева, е получаваш и ароматизаторче де, а при другия вариант /с нормални четки/ е 4 лева, аз лично предпочитам вторият вариант, щото периодично си минавам колата с една паста /съдържа разни силикони и восъци/ и след безконтактното миене този слой се отмижа и водата не се събира на капчици, както става при нормалното миене, а тая пастичка идеално скрива ситни драскотини /например около ключалките/, а до колкото разбрах от упътването пази и боята от ударите на ситни камъчета
    В Пазарджик циганите мият отвън и отвътре за 4 лв. и то перфектно, ама ми е малко далече Там 2 пъти съм мил служебната кола и съм много доволен, ама в София всичко е по-скъпо и не толкова качествено

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    SOFIA
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    П.С. Джонсъна от къде се пазарува, цена и замазва ли драскотините по боята

    10Q

    навсякъде,където продават авто козметика и цената е около 7лв. Подребните драскотини ги запълва, но дълбоките не.Все пак е полир паста.

  8. #23
    започва да се пристрастява Член на клуба Little's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    96

    Default

    Здравейте,
    аз имам опит само с две а-мивки:
    1. Midland (мисля че така се пише) - ул. Андрей Ляпчев, между Младост 1 и Студентски град;
    2. На ул. Проф. Цветан Лазаров, между Дружба 1 и 2 (не помня името).

    Впечатление:
    - в 1:
    - мият по-старателно:
    - колата се обработва от един работник;
    - външно - не пропускат праговете, вратите отдолу и улея около отвора на багажника;
    - вътрешно - не се налага да ги каня да изперат стелките и успяват почти да изчистят купето.
    - в 2:
    - мият по бързо (някак си по-настървено действат):
    - колата се обработва от двама работници;
    - външно - налага се да ги подканям да минат вратите отдолу и улея на багажника;
    - стъклата ги търкат с вестници (?!) - това не знам добре ли е зле ли е (все пак вече има гюдерии от естествена кожа);
    - вътрешно - налага се да ги каня да изперат стелките.

    Цени:
    - в 1: външно 4 лв (екстри: +1 лв за топла вода, +1 лв за безконтактно), външно + вътрешно 10 лв;
    - в 2: външно 4 лв, външно + вътрешно 9 лв.

    Забележки:
    - в 1:
    - веднъж стъклата от вътрешната страна бяха омазани - сякаш парцала е бил мазен, но го забелязян късно;
    - в 2:
    - остават парчета от вестника - в уплътнениятя по крайщата на стъклата (казах ли че действат настървено );
    - оставят доста прашни участъци по арматурното табло и вратите.

    Извод - утре ще проверя дали в Midland продължават да мият добре.
    Crosswagon, 156 1.8 TS, +359 892 484 482

  9. #24
    започва да се пристрастява Член на клуба Little's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    96

    Default

    Здравейте,
    Продължавам с авто мивките.

    Днес при миенето в Midland забелязах нещо притеснително:

    - вчера писах че мият по-старателно, което ще рече, че с гъбата мият:
    • - първо гледащата нагоре част от купето - покрив, капаци, стъкла и горна част от врати и калници;
      - второ долната част на врати и калници, и броните;
      - накрая - джантите.

    - днес имаше нова технология:
    • 1. кофата с гъбата се занася до колата;
      2. търкане с гъбата (хоризонтални движения), като:
      [list:3j3sbzsj] - зоната е вертикална ивица с приблизително 1м ширина;
      - почистването е отгоре надолу,
      т.е. в края на почистваната ивица се стига или до праг, или до
    броня, или до джанта;
    3. топване на гъбата в кофата, изваждане и изстискване - общо време около 1.5 сек;
    4. преместване на около 1 м встрани и повтаряне от т.2...[/list:u:3j3sbzsj] Ей в този момент тръгнах да му кажа на пича че не е прав (ама хич дори) но на третата крачка спрях и почнах да наблюдавам и другите майстори... И те така миеха...
    Пу да ги XXX - тези май са си взели икономически оптимизаааааатор (д'еба) у фирмата - вярно че така спестяват около 2-3 минути за миенето на една кола, но затова пък аз какви ферментации получавам като видя гъбата на джантата и 3 секунди след това на капака на моята кола...

    Извод - приемам съвети къде да си мия колата...
    Crosswagon, 156 1.8 TS, +359 892 484 482

  10. #25

    Default

    Ето един сайт, който ще ви помогне да изберете най-близкaта автомивка

    www.avtomivki.net

  11. #26

    Default

    Здравейте, колеги, и аз реших да споделя мнение, все пак след това стабилно обработване със сол тази зима ще си трябва едно хубаво миене.
    Аз от около година ползвам една мобилна група които мият с пара под налягане и съм мнг доволен от тях.
    Няма гъби и вредни препарати. Ползват нещо огромно, като "внука" на стиим мопа
    Мият ми колата, праха ми седалките, дори им позволих да ми измият двигателя(запали без да се замисля - и всичко си му беше там).

  12. #27

    Default

    Колеги, да съживя темата с малко наблюдения и въпроси.

    Досега карам колата винаги на автомивката на Софавто в Студентски Град. Като цяло съм доволен - услугите не са евтини, но качеството е добро. Проблем е, че често пъти се налага да се чака повечко, защото там явно се води некво "гъзарско" и перманентно е фрашкано с GT-R-и, свин-класи, кайени и тем подобни.

    Мият добре, но не перфектно. Външното им не е безконтактно, което е и основната причина да ходя там (а и защото ми е сравнително близо). Ръчното им миене принципно е качествено, но по отношение на вътрешното почистване има какво да се желае. За съжаление, винаги, когато съм оставял колата там досега (гледам да я мия веднъж седмично или най-много на две седмици), се е налагало да бързам при взимането, така че не е имало време да ги накарам да "доизчистят" нещо. Харесва ми обаче, че питат дали има проблем и момчетата винаги са готови да си свършват работата още по-добре.

    От друга страна, факт е, че при мен вътрешното чистене е тежка работа, щото колата става кочина за нула време - както бях споменал по-рано, често возя кучето, което прави пространството долу пред предна дясна седалка пълно мазало. След вътрешното им чистене остават косъмчета, но в тъмното трудно се забелязват - другият път отивам на светло и ще ги помоля да дигнат всичко

    Което ме навежда на въпроса ми. Имам желание да си мия колата сам и за тази цел ми трябва ръчна автомивка за самообслужване с две неща: програма с чиста вода (без препарат) - което е налице навсякъде при подобни автомивки - и мощна прахосмукачка предвид натрупванията на пясък и кучешки косми благодарение на четирикракото. Досега съм ходил на две мивки за самообслужване около Симеоновско Шосе и си тръгнах псувайки и от двете места. Едното имаше уж "специална" програма за джанти, която не сваляше грам мръсотия, а прахосмукачките и на двете места бяха големи само на обем.

    Обмислям сериозно следващият път да си пусна домашната прахосмукачка, но все пак ми се ще цялата процедура с миенето да се прави на подходящо за това място. Към момента живея в блок и някакси не ми се връзва да къпя Алфата пред входа, затова и търся качествена автомивка на самообслужване. Препаратите и подръчните материали смятам да си ги набавя сам, а и това е лесната част - но силната прахосмукачка ще трябва да е налице на място.

  13. #28
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Дори големите прахосмукачки искат редовно почистване, което надали се прави. Една мръсна кола е достатъчна да запуши порите на филтъра (поне тези на OMV съм разглобявал). Ето защо Rainbow са с воден филтър и винаги имат еднаква сила на засмукване
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ето защо Rainbow са с воден филтър и винаги имат еднаква сила на засмукване
    Абсолютно съгласен - и ето защо Rainbow ще се взима по-нататък 100% Но се надявах някой от вас да знае място, където прахосмукачките са мощни и се поддържат добре, защото иначе няма изчистване при мен. Не че ми пречи да ходя на автомивка, ама все пак... друго си е сам да си почистиш!

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by KiKo View Post
    Гледам пишете че безконтактното миене е лошо за боята но също така написахте че и с гъба не е добре щото се дере колата. Та вапроса ми е кое е по добре от двете защото аз си мия колата безконтактно на Хладилника и съм доволен
    Според мен Dodo 155 искаше да каже, че тези от автомивките лъжат, че се деряло боята като се мие с гъба. (а то се дере само ако я мият некадърници, които мият джантите със същата вода)

    Обратно на темата:
    Някоѝ знае ли добри автомивки в другата част на София (Люлин)?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •