Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: колко е макс. допустимата ст-ст за CR?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Ако си решил да правиш нещо, аз имам някой части дето ще са ти от полза Всмук колектор, кулер, маслен радиатор и тн
    156 V6 turbo

  2. #17
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by nkn66
    Ако си решил да правиш нещо, аз имам някой части дето ще са ти от полза Всмук колектор, кулер, маслен радиатор и тн
    Колега, сигурен ли си, че имаш части точно за колата от подписа ми?
    Питам, защото някъде из форума видях, че продаваш части за 156-ца и за GTV.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #18
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    колега,най трудно е да решиш какво точно да правиш (турбиниране или доразработване на атмосферка)

    ако искаш да доработваш атмосферка,трябва: да намериш фазите и лифта на твойте валове,да портваш и полираш портоверте на главата,да напаснеш портовете на смукателният колектор с портовете на главата,да полираш смукателният колектор,нова сметната изпъскателна генерация,чип-съобразен с горните промени,или по добрият но по скъп вариант нова електроника,олекотяване(вал,маховик,биели и прочие)

    решавашче примерно това гореписаното те устройва и смяташ да го изпълниш-сваляш мотора ,разглобяваш на основни части и се почва едно мерене смятане докато постигнеш това което си наумил(НИКОГА НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ НЕЩО ,ХАУТИЧНО-пример:главата я стържем до макс)

    ако нещо не ти е ясно питаш тук там и тогава продължаваш с ъпгрейда


    а м-у другото дето си ме видял в д-град-аз бях,то кат мойта нема друга

  4. #19
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    а ако икаш суперчарджър-това е друга бира

  5. #20
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    повишаването на компресията само води до доста символични повишавания в мощността на двигателя. при състезателни двигатели степента на сгъстяване е доста висока, защото там валовете са доста агресивни (всмукателния седи отворен до късно), т.е. реално сместта почва да се сгъстява по-късно в хода на буталото ->компресията не е толкова висока колкото при нормални валове. някъде ако намеря ще пусна таблицата, но по спомен от 10->12 ще качиш около 6%. след това става по-малко. при стандартно всичко 12:1 може да се кара с 98 бензин стига горивната камера да е в прилично състояние и запалването да не е прекалено агресивно. реално, ако си играеш с запалването ще можеш да изкараш същите коне... като цяло само по себе си упражнението не е особено ефективно. степента на сгъстяване винаги върви заедно с валовете и от там идват конете.
    това което каза колегата за намаляване на съпротивлението в всмукателните пътища е добра идея. като цяло атмосферния тунинг е доста голяма играчка с резонанси.
    малко накъсано, но се надявам, че има нещо полезно
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  6. #21
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    На този етап намеренията ми са:
    1. Повишаване степента на сгъстяване до 11,1:1 (чрез промяна хода на буталото от 80->90мм) или до 11,2:1 (чрез промяна на хода 80->90мм+промяна диаметъра на буталото)
    - горепосочените мероприятия ще доведат и до повишаване на работния обем на двигателя
    2. Портване + полиране на главата + напасване отворите на смукателния колектор към главата
    - лошото е, че това действие ще трябва да го правя сам, а нямам много опит... никой от майсторите в града не се наема да си играе с грайндера.
    Ако до тук не се счупи нищо и двигателя си работи нормално (не знам стандартното ЕКУ как ще се държи) =>
    3. Спортен филтър + чип
    4. Направа на нова изпускателна система, съобразена с променените работни характеристики на двигателя.

    Всичко, изброено по-горе ще бъде малко разтегнато във времето и ще се осъществява последователно и поетапно. Осъзнавам, че крайния ефект ще е неповече от 150к.с., но трябва да си начеша крастата просто
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #22
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Вместо да набиваш ужасно много пари..Продай си колцата добави 1000лв. и си купи 2.0 150коня-която ще става и за ежедневка :P Иначе ми се струва че ще набиеш 2000++лв. + и ще имаш кола, която пак за нищо няма да става...


    Другия вариант е да си купиш евтина 2.0 без екстри като ще е само за гонки...ЗА 2000лв-2500лв. има..Като продадеш твоята даже ще ти останат пари за такава.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #23
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Да и да се почне всичко пак от 1-ви клас - `а`е мерси - без мен. Тъкмо, почти, изчезна нуждата от ремонти (които няма как да не излизат за 15+ год. кола) и даже може да се инвестира в някоя и друга шукария и да я подаря на някой, който следващите 2-3-5 години само ще сменява масло и носачи (те на нашите толкова в БГ не могат да изкарат май), а аз през това време да работя за стягането на поредната. Така си ми е ок. Предполагам, че и ZМ е стигнал до същото заключение .

    БТВ Не знам колко ми е степента на сгъстяване, но знам, че като ми шлайфаха главата - и изпускателните (ако не се лъжа) клапани отнесоха малко бонус шлайфане. Проблеми нямам 16-17 хил. км вече. Колата принципно се кара спокойно - с временни проблясъци на "рацерство" (тогава си е на мах ръчкането).
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #24
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Напълно подкрепям мнението на TRENDI.
    Мисля, че достатъчно пари съм налял в тази кола за да мога съвсем уверено да седна зад вола на й и да потегля на път. Достатъчно време сме били с нея заедно, та да съм спокоен, че не би могла да ме изненада (е, известен риск винаги си има де ), а и изпитвам някакъв сантимент вече към нея.
    Винаги мога да продам тази и да си купя друга, с по-мощен двигател, но както колегата каза - не бих желал да се вкарвам пак в същия филм. А и ако от този проект излезе нещо (дай Боже да е сполучливо), за мен ще си остане удовлетворението, че нещо съм направил сам. Те тази тръпка не може да се купи само с пари
    Или с др. думи - увеличаването на мощността не е самоцелна. Просто си чешем крастата
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #25
    започва да се пристрастява chenkette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    58

    Default

    По добре си вземи един мотор 2.0 8V ТS ,поне базата ти ще е 143 к.с (толкова колкото евентуално би постигнал с твоя мотор) Като искаш да я сгъстиш може да си намериш и бутала от Фиат 2.0 двувалка ,Темпра ,Типо, Ритмо и т.н все са еднакви. Челото им е с около 3мм по-високо от Алфовите. А това със замяната на коляновия вал , тези 10мм ти идват адски много. Първо доколкото се сещам разтоянието от челото на буталото до пъвия компресионен сегмент е около 10мм ,ако не и по-малко,което ще рече че при горна мъртва точка сегмента ще стига до ръба на ризата. Също и камерата на главата няма да ти позволи да вкараш тези 10мм в нея, ще трябва да скосяваш челата доста.
    Alfa Romeo 155 2.0TS 8V

  11. #26
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by chenkette
    А това със замяната на коляновия вал , тези 10мм ти идват адски много. Първо доколкото се сещам разтоянието от челото на буталото до пъвия компресионен сегмент е около 10мм ,ако не и по-малко,което ще рече че при горна мъртва точка сегмента ще стига до ръба на ризата. Също и камерата на главата няма да ти позволи да вкараш тези 10мм в нея, ще трябва да скосяваш челата доста.
    ...намерил съм си по-къси биели, така, че буталото да не си блъсне челото в главата при положение в г.м.т.
    За сега ще се спра на CR 11,2:1 и ще видя до какво ще доведе това. Ако всичко е ОК, за в бъдеще ще мислим за още сгъстяване + някакви по-отворени разпределителни валове.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •