Results 1 to 12 of 12

Thread: Въпрос за конкретна алфа 147

  1. #1

    Default Въпрос за конкретна алфа 147

    Здравейте на всички!!!

    Предстои ми покупка на алфа 147.Искам да попитам някой дали знае нещо конкретно за тези алфи. днес я видях и много ми хареса.Бих желал да прочета мнения от вас тъй като досега съм карал само немски машини и за пръв път ще взимам италианска кола. Има ли нещо по особено което трябва да гледам при покупка на алфата.

    Благодаря на всички предварително

  2. #2

    Default

    нещо не се качиха снимките

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    коя точно си видял?
    и всъщност какво точно питаш?
    дали са здрави
    дали вървят
    дали си струват парите
    дали са пичеловки
    или?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4

    Default

    всичко ме интересува без това дали са пичеловки(такава си имам, пък и съм женен вече)!!! колата ще се ползва предимно градско за втора кола. видях и двете но не на живо а само по снимка. тези двете ми харесаха най много. за това колко струва поддръжката прочетох във форума. питам дали някой познава колите нали все пак си правите сбирки и може там да сте се виждали ако сте от един град. също така ме интересува дали имат някакви особености (как да го обясня по добре незнам)


    пс: едната алфа е в пловдив пък другата във В.Търново
    Мерси предварително

  5. #5
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    еми на снимката и двете изглеждат добре..... Едната е без номер, а другата е с чужд номер, незнам дали някои ще може конкретно да се изкаже за тези коли.....

    при покупка на алфа се гледа каквото и при покупка на всеки друг автомобил - под капака - има ли омасляване или други течове (в такъв случай е добре колата да не е измита току що, за да се види истинското състояние на нещата), има ли шумове при карането, върви ли добре и т.н. какво се гледа винаги....
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  6. #6
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by lyuli
    еми на снимката и двете изглеждат добре..... Едната е без номер, а другата е с чужд номер, незнам дали някои ще може конкретно да се изкаже за тези коли.....

    при покупка на алфа се гледа каквото и при покупка на всеки друг автомобил - под капака - има ли омасляване или други течове (в такъв случай е добре колата да не е измита току що, за да се види истинското състояние на нещата), има ли шумове при карането, върви ли добре и т.н. какво се гледа винаги....
    ...така си е; гледаш каквото на всички други коли...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  7. #7

    Default

    благодаря ви!!!Изчетох доста от мненията във форума.казвам го защото веднага някой ще каже пусни търсачката и ще видиш какво пише.Това вече го направих :P Идеята да пусна тази тема беше ако някой конкретно знае нещо за тези двете алфи.Иначе много ми харесват и от всичко което съм прочел разбрах че повече са плюсовете а минусите са относно ходовата част и цените за поддръжка. Има и други дребни неща но така е при всяка кола. мерси още веднъж

  8. #8
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    относно ходовата част - моята вече навъртя 12 хил в БГ и още не се чуват онези гадни шумове от окачването, а това са си доста км, като имаш предвид, че е карана основно в София и пропадането в дупка и шахта е неизбежно.....
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  9. #9
    започва да се пристрастява A40's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    87

    Default

    колега едно съветче и от мен-ако някоя от двете е JTD вземай нея,много икономична,върви супер,по лесна подръжка
    иначе този модел е супер-як дизайн,супер интериор,много екстри,много надеждни двигатели
    stilo sw 1,9 JTD 03g
    alfa 147 1,9JTD 01g
    alfa 156 1,9JTD 01g
    barchetta 1,8 98g
    alfa 145 1,6 97g

  10. #10

    Default

    Преди време някой беше търсил ЖТД 147 и от над 15коли гледани имаше само една читава за около 17 000лв.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Тази алфа където е в Търново е продадена колега да знаеш ПРосто информативно.
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  12. #12
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    За другата Алфа незнам,нека колегите кажат.НО изглежда добра.


    Всичко е на късмет на какво ще попадпеш...Просто никой нищо неможе да ти гарантира за колите.
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •