Page 19 of 29 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 271 to 285 of 432

Thread: Тунинг на Fiat Punto GT почна се

  1. #271

    Default

    Физиците ! Не разбрахме какво ще се слага сега на Пунтото? Ще се поръчва или ще се мисли поръчково?
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  2. #272
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Абе,Батките,и двамата сте прави ,НО тука изпускате тънката нишка,а тя е ,че тука се говори за температурен дисбаланс от 20-30 градуса .

    Тук нещата стоят по коренно различен начин защото имаш зададена температура примерно 80 градуса,термостат който по принцип нормалната му работа е пулсация,но когато радиатора не успее да се охлади до такава степен ,че на следващата пулсация на термостата да намали температурта на двигателя и да накара термостата да затвори отново(това е дисбаланс от 10 градуса).



    Тогава радиатора се загрява прогресивно и какво правим тогава,включваме перки, а какво става ако и перките не свалят температурата на радиатора до положние в което термостата да затвори??

    Добри теоретици сте ,но на практика има фактори които не приемате ,че оказват влияние,а всъщност имат голямо знаение.

  3. #273
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    демек 2 вместо една перка и то от по бързооборотните и по спортните може би ще решат проблема , + един температурен датчик който да ги пуска малко по рано

    Last edited by WhitePower; 18-06-2010 at 10:48.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #274
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by JJJ View Post
    Доста извън темата отиваме, но не съм съвсем съгласен. Това, което казваш е вярно само за определен преходен режим на работа на топлообменника.
    Акумулирането на топлина от материала на радиатора оказва влияние само при промяна на режима на работа на топлообменника. Казваш, че “медта акумулира топлината, а това е враг на отдаването й” аз ще добавя - следователно и приятел на приемането й!

    Пример: Ако в радиатор рязко се повиши температурата на входа, средната температура (до установяването на стационарен режим) на изхода ще е по-ниска при радиатор, на който материала му акумулира повече топлина (по-голям топлинен капацитет). Това лесно се доказва математически.
    Защо да сме извън темата. Според мен водим много добра и обоснована дискусия, а такива "спорове" са винаги приятни и полезни
    Съгласен съм. Но не забравяй, че при движението си флуидите се охлаждат. Следователно премеинавайки през радиатора, който се явява среда с по-ниска температура ще се установи топлообмен който в никакъв случай няма да е по-лош от материал, който ще отнеме топлината но за сметка на това ще я задържи по-дълго време. Плюс това може да се играе със сечението на входа/изхода с цел повишаване на налягането и съответно по-добър контакт на флуида с материала (мед или алуминий в случая). Може да се играе с рестриктивността на радиатора с цел промяна на скоростта на движение на флудиа през радиатора. Може да се играе с дебелината на стените. Може с доста неща да се играе, които да изравнят силите между двата материала.
    Общо взето съм напълно съгласен с това доводите ти, но за мен най-големия плюс на алуминия в случая е, че се охлажда с голяма скорост. В крайна сметка един добре изчислен за капацитета на този двигател кулер ще си върши необходимата работа нзависимо дали е от мед или алуминий. Тук вече се намесват и факторите цена и тегло, които определено накланят везните към алуминия.

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Абе,Батките,и двамата сте прави ,НО тука изпускате тънката нишка,а тя е ,че тука се говори за температурен дисбаланс от 20-30 градуса .

    Тук нещата стоят по коренно различен начин защото имаш зададена температура примерно 80 градуса,термостат който по принцип нормалната му работа е пулсация,но когато радиатора не успее да се охлади до такава степен ,че на следващата пулсация на термостата да намали температурта на двигателя и да накара термостата да затвори отново(това е дисбаланс от 10 градуса).



    Тогава радиатора се загрява прогресивно и какво правим тогава,включваме перки, а какво става ако и перките не свалят температурата на радиатора до положние в което термостата да затвори??

    Добри теоретици сте ,но на практика има фактори които не приемате ,че оказват влияние,а всъщност имат голямо знаение.
    Е чакай малко. Ти тука вече ни взе за мезе. Условието ти е малко от типа на "скачате с парашут ама той не се отваря, не се отваря и резервния какво правите?". Еми отговора е размазваме се.
    Система в която един от елементите не работи просто не е ефективна и това е. Нали затова обясняваме, че тия неща трябва да се пресметнат правилно. А повярвяй ми ако трябва да обосновем абсолютно всичко теоретично и да го пресметнем поста само на един потребител ще излезне сумати страници. Тук отворихме тема конкретно за радиатора и то за самия материал, а не за цялата система по охлаждането.
    The greatest of all scientific hobbies!

  5. #275
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Последния тунинг на Колата

    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #276
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Последния тунинг на Колата

    Евала,маниашка е
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  7. #277
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ето че и интериорния тунинг започна , първо с смяна на седалките после с претапициране на корите ( и таблото може би )

    очакваме инсталация
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #278
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ето че и инсталацията започна
    мамата си е ебало нищо не пасва , но не знаех че ще е такъв чанч .Цялата кола е в болчита и гайки и всичко е разглобено до тенекия, изкурубих и седалките , връщане на зад няма
    едната вече е сложена , довечера ( тази нощ) и шоферската ще монтирам


    Last edited by WhitePower; 04-11-2010 at 14:04.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  9. #279
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ето я и с инсталирано седаки , продължаваме с корите на вратите и д.р



    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #280
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    много добре се е получило.... Браво

    П.П. колко пара тия седла( може и на лично)
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  11. #281
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Мноо фешън е станал пунтака ама Орлине на мен ли ми се струва или тия седалки стоят по-високо от старите?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #282

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Мноо фешън е станал пунтака ама Орлине на мен ли ми се струва или тия седалки стоят по-високо от старите?
    И на мен ми се вижда като да са по-високо вдигнати.

    Иначе добре върви проекта очакваме и другите новости по интериора...

  13. #283
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    само дясната е по вискока с 2 см иначе лявата се сваля и се вдига с оригиналния механизъм и си е като преди
    иначе визуално наситина изглеждат по високи защото са по дълги от оригиналните ( по дълга е облегалката ) но са страшно удобни , но пък са по твърди от оригиналните , наподобяват на седалките на алфата

    иначе да целта е да стане шоурумкар и след това ще се продава , като ми омръзне, за да се захвана с друг проект , но това е в много далечно бъдеще като план
    все още има какво да се прави по колата и за това ми е интересна
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  14. #284
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    браво станало е екстра тя женската седалка треее да е по висока...
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  15. #285
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    А отзад как ще се влиза ?
    Тъй като не виждам механизъма за бутането на облегалката напред.
    Иначе колата е станала 1 път.Поздравления!
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

Page 19 of 29 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •