Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: код карта (резервен ключ)

  1. #1
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default код карта (резервен ключ)

    Колеги, за съжаление малко прибързах с покупката на Алфата преди да съм преровил форума.

    Чета в момента за картончета с код и ми белее косата.

    Имам следното питане:

    Днес ми се наложи да свалям акумулатора, че явно се е споминал и след това като закачихме акумулатора на познат за проба - колата си запали без грижи. Тожа означава ли, че не мога да очаквам проблеми и да ми иска код? Освен това си имам и само едно ключе . Горката така си е дошла - "забърсали са я от някоя морга" и върви търси документи.

    Трябва ли да се набутвам пари за въпросното картонче или мога да си свирукам и да си гледам кефа? Хубаво ли е да си извадя дубликат на ключа та да не се получават конфузни ситуации с кодови и т.н.

    Сори за глупавите въпроси, но съм босичък в тази област.

    Като споменах акумулатор, мисля утре да разтърся из Младост та да го сменя. Някой може ли да сподели сносно място, където да стане това - в Младост?
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

  2. #2

    Default Re: код карта (резервен ключ)

    Quote Originally Posted by Vladmir
    .... Хубаво ли е да си извадя дубликат на ключа та да не се получават конфузни ситуации с кодови и т.н.

    ...?
    да
    извади си един дубликат.

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  3. #3
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    Ок, 10х.

    Споделете тогава ключар, който може да свърши работата добре
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

  4. #4
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Да не те отчайвам колега, ама дубликата ще ти струва над 100лв. (този с кода) и незнам без карточнето дали ще модат да ти извадят (някой дето е вадил втори ключ да каже). Може би най-добре да отидеш някъде да ти ампутират имобилайзера за ключа и да си извадиш един обикновен дубликат да ти е мирна главата. Казаха ми, че можело да се махне контролиращото устройство на ключа от колата и да не и пука какъв ключ слагаш. В твоя случай, е по-добра идея май, със сигурност ще излезе по-евтино
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  5. #5
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    А за такъв ключар, май на много малко места ги правят тия ключове. Ако все пак решиш да си вадиш втори ключ, ходи в Бриколаж, ключаря там ще те препрати някъде, където правят такива работи.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  6. #6
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    Мерси Колега. Трябжа да пробвам сега като спомена за убииството на имобилайзерами се струва ок идея. Трябва да се провери. Поне хубавото в случая е, че току що смених акумулатора. Сложих си една Искра 62Аh и като се рестарттира не иска кодове и други простотии.

    Кажи ако имаш идея къде да го отстранят (имобилайзера) и горе долу за какви пари говорим.

    Благодаря предварително.
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

  7. #7
    Икономичен циклител
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София, ж.к. Дружба
    Age
    38
    Posts
    55

    Default

    blabla, явно ти не си чел темите за дубликати на ключове.. Това да си маха имобилаизера е според мен супер тъпо. Нещата стоят така:
    Аз като я взех мойта нямах нито код карти, нищо, само 1 ключ с ключодържател на Алфа
    Понеже разбрах че ако си затрия ключа нема палене и процедурата с вадене на нов от нищото е супер скъпа и отнема много време, щото май от Италия се поръчват и т.н., реших да си извадя дубликат.
    Дубликат на 100% могат да ти извадят в Бриколаж на Цариградско шосе в София, при входа има ключар. Друг такъв ключар, който може да прави такива ключове има в търговски комплекс Sky City в кв. Гео Милев на -1 етаж. Носиш си ключа, човека ти го слага машинката, прочита кода и слага нов празен ключ без код и записва на него кода от твоя ключ и готово! Разбира се нарязва и релефа, както се прави дубликат на обикновен ключ. След това вече имаш 2 еднакви ключа. Това нещо ми струваше 85 лв. и го правих преди 1 месец някъде.
    За жалост колега ако не си от София не мога да ти помогна с място където можеш да си извадиш дубликат.
    145 1.9 JTD '99

  8. #8
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Нека колегата сам си прецени, ключа ще му струва, явно 85лв. в Бриколаж, а махането на имобилайзера сигурно около 20 и още 10-15 за обикновен ключ. Поне има избор.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  9. #9
    Икономичен циклител
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София, ж.к. Дружба
    Age
    38
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by blabla
    Поне има избор.
    Е да съгласен съм, махането 100% ще струва по-малко пари отколкото на мен ми струваше дубликата. Аз лично не бих си го махнал, защото все пак си е защита срещу кражба. Ама това си е личен избор де. Пък и ако е лесна и евтина процедура предполагам, че доста хора се възползват.

    Vladimir, извинявай, малко съм се объркал и не съм видял, че си от София. Само една забележка ще ти направя. В подписа си напиши модела, модификацията, годината на колата и каквото още си искаш де. Просто това е едно от правилата на форума и прави излишен въпроса: "А ти с какъв мотор си?" , когато говориш за собствения си автомобил.
    145 1.9 JTD '99

  10. #10
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    Колега, явно 85 лв ще трябва да ги преглътна. По - добре наистина да го направя цивилизовано. Просто не знаех, че има начин. Благодаря за инфото и скоро ще го посетим човека с Sky. Хайде със здраве
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Ползвай търсачката, такива теми има много.
    Може да минеш и по-тънко.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Skopje, Makedonija
    Posts
    107

    Default

    Во Скопйе е 70лв,денеска попитах, защо немам резерва...

    Поздрав Кирил
    ALFA 145 1.6 BOXER

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Нека колегата сам си прецени, ключа ще му струва, явно 85лв. в Бриколаж, а махането на имобилайзера сигурно около 20 и още 10-15 за обикновен ключ. Поне има избор.
    Колега нека те поправя - махането на имобилайзера далеч не е толко проста процедура заради комуникацията между него и ECU-то и недай си боже да загуби едниствения си ключ ще му струва много тази процедура, няма да стане толко бързо колкото изкарването на ключ и няма толко места където може да се извърши. Така че съвета ти е крайно неудачен и да не ти се налага да търсиш как да ти се "ампутира" имобилайзера, защото представа си нямаш колко ще струва като оставиш на някой една кола без ключ с имобилайзер и му кажеш да се оправи.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  14. #14
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    Колеги,

    Ходих днес до ключаря в Sky. Много добре работи момчето, много отзивчив, а накрая и ключа заработи . Така че вече си имам два ключа. Цената все още е 85 лв, ако и на друг се наложи.

    Хайде със здраве.
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

  15. #15
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by Vladmir
    Колеги,

    Ходих днес до ключаря в Sky. Много добре работи момчето, много отзивчив, а накрая и ключа заработи . Така че вече си имам два ключа. Цената все още е 85 лв, ако и на друг се наложи.

    Хайде със здраве.
    Браво! Хайде честито и безаварийно!
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •