Results 1 to 10 of 10

Thread: Спрей за смазване на тампони - кой от всички?

  1. #1

    Default Спрей за смазване на тампони - кой от всички?

    Здравейте колеги, оня ден ходих до М. Бриколаж и гледах спрейовете, но не видях нито "синя или бяла капка", нито някъде да пише "силиконова грес". Затова кажете кой от всичките спрейове е този, който ни трябва. И още един въпрос-загадка - като вали и мина през кал и си отворя предните врати, по праговете долу имам събрана кал, а уплътненията са като нови, от какво може да е тва и има ли решение?
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  2. #2
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Извинявай колега, че ще ти използвам темата, но това ми се струва чудесна идея. И при мен има леко поскърцване, но примерно тази сутрин както беше влажно, нямаше неприятни звуци. Ще дочакам да видя какво ще препоръчат колегите и ще се метна на един спрей

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    39

    Default

    и аз съм забелязъл, че при влажно време не скърца, има ли начин освен това да се смажат тампоните без да се сваля каквото и да е било по окачването?



  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nightfoxhu
    и аз съм забелязъл, че при влажно време не скърца, има ли начин освен това да се смажат тампоните без да се сваля каквото и да е било по окачването?
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=21640
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  5. #5
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    Момчета на мен като ми сменяха долните носачи, понеже скърцането не спря и явно беше от горните в сервиза ми ги напръскаха обилно с някакъв спрей ама точно след 5-6 дена, като се застудя се разкърцаха по старомо.Така че полза май няма кой знае каква.
    156 1.8 TS '98

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Разбира се ,ефекта е САМО ВРЕМЕНЕН. Ако тампоните и болтовете са ОК, т. е. ЗДРАВИ , не ви остава нищо друго освен да свикнете със скърцането при студено време. Това е един от проблемите на нашите Алфи.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  7. #7
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL
    Извинявай колега, че ще ти използвам темата, но това ми се струва чудесна идея. И при мен има леко поскърцване, но примерно тази сутрин както беше влажно, нямаше неприятни звуци. Ще дочакам да видя какво ще препоръчат колегите и ще се метна на един спрей
    При мен майстора установи, че скърцат пружините поради много проста причина-СЪБРАЛИ СА КАЛ, изкаляни са бе, след измиване изчезва, и ми налива шарнирите с масло, защото са обърнати на горе и маслото си стои.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default Re: Спрей за смазване на тампони - кой от всички?

    Quote Originally Posted by radop
    Здравейте колеги, оня ден ходих до М. Бриколаж и гледах спрейовете, но не видях нито "синя или бяла капка", нито някъде да пише "силиконова грес". Затова кажете кой от всичките спрейове е този, който ни трябва. И още един въпрос-загадка - като вали и мина през кал и си отворя предните врати, по праговете долу имам събрана кал, а уплътненията са като нови, от какво може да е тва и има ли решение?
    здрасти колега -спрея който тарсиш е оранжевия. това е силиконова грес. става перфектно. сложих от него и бегачката вече не скарца
    Екшън Мен - Чирпан
    Алфа Ромео 156 2.0 155 к.

  9. #9

    Default Re: Спрей за смазване на тампони - кой от всички?

    Quote Originally Posted by ek6an_men
    здрасти колега -спрея който тарсиш е оранжевия. това е силиконова грес. става перфектно. сложих от него и бегачката вече не скарца
    Мерси, ше го пробвам! А от колко време не ти скърца след намесата?
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз имах най добър резултати от този с лилавия етикет и с капкатакапка а съм изпръскал по два флакона и от двата модела няма смисъл всекиден трябва да се пръска че да не скърца и трябва да се пръскат всички тампони защото не се знае от кои идва скърцането единственото място на което има резултат е тампоните на стабилизиращата щанга единственото решение е нов носач (само тампоните също не издържат дълго) това е истината а и това че проскърцват в началото не е проблем но щом скърцат означава че са превътрели металните втулки в тампоните 9Изключвам тампоните на стабилизиращата щанга) а щом са превътрели означава че иам триене между гумата и металната втулка , щом има триене има и износване (тампоните не са направени да работят с триене освен ако не са полиуретанови) щом се изнносва размера намалява и започва да потропва на дупки лего и глухо но ако отидете на диагностика не предница ще ви кажат че всичко е наред . Все още луфтвете са малки след време зависи по какви пътища се движи колата ще се разхлопа ро добре и отчетливо.
    Наздраве.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •