Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Проблем с паленето?

  1. #16
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by buldan View Post
    Утре ще ходя на техник да видим какво ще каже.
    Между другото къде е това Reduta?
    Имам същия проблем, при теб какво се оказа?
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  2. #17
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    на един приятел алфичката и на него не палеше, угаснала в движение и после как ли не я мъчил и не запали, оказало се на ЕЛКОН-а че е за смяна датчика наколянавия вал, смениха му го с някакъв ползван за 40 лв с труда и веднага си запалил моя човек. така че може и при теб да е проблема в този датчик.
    успех с откриването на болестта и излекуването!!!

  3. #18
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by raffaello View Post
    на един приятел алфичката и на него не палеше, угаснала в движение и после как ли не я мъчил и не запали, оказало се на ЕЛКОН-а че е за смяна датчика наколянавия вал, смениха му го с някакъв ползван за 40 лв с труда и веднага си запалил моя човек. така че може и при теб да е проблема в този датчик.
    успех с откриването на болестта и излекуването!!!
    Мерси.До тук от прочетеното из форума 90% нещата клонят към него.
    Ще съм благодарен ако някой ми каже къде се намира въпросното туморче(датчик на колянов вал).
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #19
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Намира се на най ебаното място по закона на мърфи някъде под смукателния колектор от страната на съединителя, закрепен е на блока на двигателя ако можеш да се ориентираш по картинката позиция 2
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture11111.jpg  
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #20

    Default

    Здравейте, преди малко ми се случи нещо непонятно за мен .Карах колата си спрях за 10 мин и след това като се опитах да я запаля, не искаше. Свети индикатора за имобилайзера и този на акумулатора.Ще се радвам, ако някой има представа на какво се дължи това и какво трябва да направя за да подкарам алфичката ми help благодаря предварително!
    VIC ART EAST, Alfa 146 1,6 Boxer

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by buldan View Post
    Утре ще ходя на техник да видим какво ще каже.
    Между другото къде е това Reduta?
    Гледам че си от Казанлък, само да не се отплеснеш да дойдеш в СТЗГ в Примотек.....Преди около месец дойде един колега с проблем в въпросния датчик - изписва ми че няма връзка с него, а са му го сменили - което ме наведе на мисълта че някъде връзката не е добра.....провери си тоя момент......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by VICARTEAST View Post
    Здравейте, преди малко ми се случи нещо непонятно за мен .Карах колата си спрях за 10 мин и след това като се опитах да я запаля, не искаше. Свети индикатора за имобилайзера и този на акумулатора.Ще се радвам, ако някой има представа на какво се дължи това и какво трябва да направя за да подкарам алфичката ми help благодаря предварително!
    С търсачката пробва ли?
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...?t=9498&page=2
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  8. #23
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by VICARTEAST View Post
    Здравейте, преди малко ми се случи нещо непонятно за мен .Карах колата си спрях за 10 мин и след това като се опитах да я запаля, не искаше. Свети индикатора за имобилайзера и този на акумулатора.Ще се радвам, ако някой има представа на какво се дължи това и какво трябва да направя за да подкарам алфичката ми help благодаря предварително!

    Абе брадчет ти си пуснал навсякъде този твой проблем,от що се опитвах да ти помагам в другия раздел обърках постовете,пиши само на едно място.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  9. #24

    Default

    Малко паника си вкарах, писах непосредствено след появяването на проблема. Сега ще ходя с едно приятелче да я гледаме и да поговорим с нея, ако не се разберем ще яде бой.
    VIC ART EAST, Alfa 146 1,6 Boxer

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •