Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Alfa Romeo 159 - What a car...!?

  1. #1

    Default Alfa Romeo 159 - What a car...!?

    Господа, бях горд собственик на Алфа Ромео 159, сега съм жестоко разочарован от лиубимата си марка. Закупих аз мечтата си (159) по каналния ред от Милано Моторс, автомобилът ми бе връчен адски мръсен, без капка гориво и с издрана джанта - OK!, газ към бензиностанцията - до горе, на автомивка, след два дена и нова джанта и всичко си дойде на мястото, но като започна да ми скърца седалката на 2000 км направо побеснях, сега и таблото бог знае защо почна да скърца отвратително досадно... От ауто италиа казват - "нека мине малко време ше улегне" - кое ше улегне бе таблото или на мене ше ми улегне ЕГН-то? За седалката ми поръчаха релси и казаха знаем за проблема докарай я след 2 седмици и за 2 часа си ток и жици. Абе чудя се аз... на мене ли просто така ми се случи или просто се преебах че пак заложих на тая марка?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Не се ядосвай щото ще ти мине Това са дребни дефекти, на една 159-ка и сменяха семеринга на колянов вал на 7000км

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by isoiso
    Не се ядосвай щото ще ти мине Това са дребни дефекти, на една 159-ка и сменяха семеринга на колянов вал на 7000км
    плаши го, плаши го ... утре ша я видиш в раздела продава
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  4. #4

    Default

    Че няма да я продам няма. Ама ше си скъсам нервите с нея. По-точно ме притеснява повече сервиза защото тези са пълни некадърници. Все си мислех че от Софиа Франс Ауто по-големи нема ама тея направо ме изумяват. Толкова са зле, че направо позорят марката... А иначе мерси за успокоението относно семеринга...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  5. #5
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Сервизът е много зле, но колата си е супер. Не се притеснявай за нея. Пък и има други варианти за поддръжка, вкл. в Гърция. М/у другото сервизът на Вантотрейд ми изглежда много по-добър от този на Аутоиталия. Много ми е чудно как може това да е официален сервиз на 3 големи марки автомобили. Аз като си купувах термостат ходиха през улицата в една съседна къща-барака и го търсиха там 45 мин., изчаках само защото си бях платил вече. Сигурно ги търсят оргиналдъ частите по мазета и навеси. Да не говорим, че термостата хем струваше двойно, хем не работи като хората и трябва да го сменям. Гаранцията не важи, щото там не бих си дал колата за ремонт.

  6. #6

    Default

    Поради зачестилите оплаквания от сервиза на АутоИталия, почти сме намерили перфектното решение.

    Предполагам, че до следващия петък ще имаме и конкретни цени за процедурите по обслужването в дилъра на Алфа в гр. Серес както и в друг дилър в Солун със съответни преференции и намаления за членове на Клуб Алфа Ромео България.

    Иначе 159 е една прекрасна кола и за щастие има само малки дразнещи дреболии на някои от тях....до като повечето други марки си имат сериозни проблеми.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Поради зачестилите оплаквания от сервиза на АутоИталия, почти сме намерили перфектното решение.

    Предполагам, че до следващия петък ще имаме и конкретни цени за процедурите по обслужването в дилъра на Алфа в гр. Серес както и в друг дилър в Солун със съответни преференции и намаления за членове на Клуб Алфа Ромео България.

    Иначе 159 е една прекрасна кола и за щастие има само малки дразнещи дреболии на някои от тях....до като повечето други марки си имат сериозни проблеми.
    напрао ти са чудя верно... за всеки проблем ша тичаш до гърция...
    ти или който и да било...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  8. #8
    Запален алфист ZoE23's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    433

    Default

    Колега, може би твоята алфа се е случила такава да ти прави миЗерии Нашата е почти на 22 000 км. и да чукна на дърво си е наред.А че тия т.нар. итал сервиЗи са гола вода- си е така За съжаление.Дано ти сменят това което ти скърца и те драЗни.Защото е срамота таЗи чисто нова кола да скърца и да ти къса нервите
    Grande Punto 1.9 Sporт
    98 Alfa 145 1.6 16V TS-bivshata

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Cvetelin
    Quote Originally Posted by KGB
    Поради зачестилите оплаквания от сервиза на АутоИталия, почти сме намерили перфектното решение.

    Предполагам, че до следващия петък ще имаме и конкретни цени за процедурите по обслужването в дилъра на Алфа в гр. Серес както и в друг дилър в Солун със съответни преференции и намаления за членове на Клуб Алфа Ромео България.

    Иначе 159 е една прекрасна кола и за щастие има само малки дразнещи дреболии на някои от тях....до като повечето други марки си имат сериозни проблеми.
    напрао ти са чудя верно... за всеки проблем ша тичаш до гърция...
    ти или който и да било...
    Серес е на 200км от София....отивам там, оставам доволен от перфектното обслужване, правя си разходка, може да се доразходи човек и до Солун да хапна вкусна риба, да види море...да се разкара от ужаса в София...

    И си става нещо като да съчитаем полезното с приятното.


    Пс; Относно качеството на Алфите, ми какво да пиша...момчетата от Варна видяха с каква кола (мерцедес) им отидехме на гости....на 40 000км...смяна на райка по гаранция...сега карето даде фира, гаранция вече няма....има проблеми и по електрониката нещо...от таблото има жужене.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    9

    Default

    Няма да коментирам качеството на обслужване в сервиЗа, но ще ти дам едно предложение, с което смятам че ще те улесня за в бъдеще. Отиди в Милано Моторс и се разреви като Саранска мечка затова че никой в сервиза не те взема на сериозно. Мисля че ще има ефект. За съжаление пак ще си го отнесат свестните в холдинга.
    Alfa Romeo 159 TI
    Grande Punto Sport

  11. #11

    Default

    Мерси, за съвета но със всички се познавам от доста отдавна....няма нужда от мечешки изпълнения

    И честно казано се надявам сериозно да се оправят нещата като се преместят до летището в новия сервиз.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    9

    Default

    И на мен не ми се налагат мечешките изпълнения.Явно ние сме от малкото, които се познават с хората там За тези, които не познават никой- остава варианта с реването ... за съжаление...
    Alfa Romeo 159 TI
    Grande Punto Sport

  13. #13

    Default

    Надеждата е в новия сервиз....там ако не друго всички ще са на едно място

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Soifa,Bulgaria
    Age
    36
    Posts
    17

    Default

    В семейството имаме една Х5 2007 година която на 7000км. така и се разскърца таблото че направо ми иде да и пръсна пластмасите на парченца....а иначе и аз си имам Алфа която на 15000км е за смяна на скоростна кутия маховик и съединител...само че не 159 а Брера,ма какво да правя....лубоф ще си трая
    щ

  15. #15

    Default

    чакам я мойта белисима, чета за недоволства от сервиза, и честно казано и грам не ми пука.

    лубоф от пръв поглед.

    само да мине гергьовден

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •