Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Alfa Romeo 159 - What a car...!?

  1. #16
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Сервизите за италианки в Румъния са на същото ниво като в България. Картинката е доста сходна. Румънците се мъчат и те като нас за съжаление.
    Директно съм правил и запитвания за цени към оторизирани сервизи за резервни части и труд. Голяма разлика и при тези неща няма. Направи ми впечатление само че там автомобилите се обслужват на по големи пробези.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  2. #17
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Серес е на 200км от София....отивам там, оставам доволен от перфектното обслужване, правя си разходка, може да се доразходи човек и до Солун да хапна вкусна риба, да види море...да се разкара от ужаса в София...

    И си става нещо като да съчитаем полезното с приятното.


    Пс; Относно качеството на Алфите, ми какво да пиша...момчетата от Варна видяха с каква кола (мерцедес) им отидехме на гости....на 40 000км...смяна на райка по гаранция...сега карето даде фира, гаранция вече няма....има проблеми и по електрониката нещо...от таблото има жужене.
    Като си подхванал темата за Мерцедес колега KGB аз пък да кажа, че днешните мерцедеси все повече от които Made in Turkey нямат нищо общо със славата на марката!

    И защо е така, ами аз си го обяснявам, че положението е следното заради стратегията на Мерцедес-Бенц, която според мен е да произвежда все повече автомобили тип еднодневки за да може юзърите да си купуват все по-честичко нови колици.

    Те въпросните Мерцедес-Бенц нямат абсолютно никаква файда и изгода да произвеждат здрави и надеждни автомобили, защото:

    1.Няма да им върват продажбите на нови автомобили
    2.Няма да им вървят продажбата на резервни части

    Да ви споделя също как процедират в Германия с въпросната прехвалена марка Мерцедес:

    Еми когато автомобила мине 60 000 км. влиза в бокса, рециклира се напълно и след това се пуска от Мерцедес по тяхната програма за продажба на употребявани автомобили, клиента срещу доплащане получава новия модел, а неговата бройка заминава по предназначение.
    На тази същата въпросна програма страшно много залага и БМВ и АУДИ и много други марки!

    Така, че драги ми колега за най-голямо съжаление марката Мерцедес, вече изобщо, не е това което е била през изминалите години и все повече губи доброто си име и слава.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  3. #18
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by lubbo View Post
    В семейството имаме една Х5 2007 година която на 7000км. така и се разскърца таблото че направо ми иде да и пръсна пластмасите на парченца....а иначе и аз си имам Алфа която на 15000км е за смяна на скоростна кутия маховик и съединител...само че не 159 а Брера,ма какво да правя....лубоф ще си трая
    щ
    Поздравления колега за възможността да се любуваш на Брера
    Това, че на 15 000 ти е заминала скоростната кутия според мен си е инцедент и вереятно става въпрос за фабрични дефекти и си мисля, че след като ти ги сменят гаранционно тези неща всичко отново ще си бъде на мястото и наред нали?

    Колкото до БМВ знам, че и те имат завод в Турция и с оглед на това, че сме съседни държави си мисля, че много по удачно и евтино за БМВ ще е да кара коли от Турция от вместо от Германия как мислиш?
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  4. #19
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Господа, бях горд собственик на Алфа Ромео 159, сега съм жестоко разочарован от лиубимата си марка. Закупих аз мечтата си (159) по каналния ред от Милано Моторс, автомобилът ми бе връчен адски мръсен, без капка гориво и с издрана джанта - OK!, газ към бензиностанцията - до горе, на автомивка, след два дена и нова джанта и всичко си дойде на мястото, но като започна да ми скърца седалката на 2000 км направо побеснях, сега и таблото бог знае защо почна да скърца отвратително досадно... От ауто италиа казват - "нека мине малко време ше улегне" - кое ше улегне бе таблото или на мене ше ми улегне ЕГН-то? За седалката ми поръчаха релси и казаха знаем за проблема докарай я след 2 седмици и за 2 часа си ток и жици. Абе чудя се аз... на мене ли просто така ми се случи или просто се преебах че пак заложих на тая марка?
    Не сте сам колега, и аз си получих колата с празен резервуар, и "почти" чиста. Бяха също пропуснали да включат модула Blue&Me. След това го включваха - цял ден - одраскаха огледалото в салона и ръчката на скоростите - но не си признаха. Нашенци -нямам други думи.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  5. #20

    Default

    Какво представлява модула Blue&Me?

  6. #21
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by hristugena View Post
    Какво представлява модула Blue&Me?
    Не знам - не съм го виждал. Но се намира зад радиото.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Не знам - не съм го виждал. Но се намира зад радиото.
    Blue&Me is a infotainment system for Fiat Group cars based on Microsoft Auto and developed in a partnership (started in 2004) between Magneti Marelli (part of Fiat Group) and Microsoft Corporation. The system is based on modular structure which allows installation and use of arbitrary services.[1] The system offers Bluetooth and USB connectivity to mobile phones and personal media players. It also provides a hands-free system, allowing you to control all features by voice commands, using speech technology from Nuance Communications. [2] With the help of Magneti Marelli the system is developed to be compatible with most mobile phones and media players.[3][1] Blue&Me Nav is an enhanced system which adds GPS navigation features.


  8. #23
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by hristugena View Post
    Blue&Me is a infotainment system for Fiat Group cars based on Microsoft Auto and developed in a partnership (started in 2004) between Magneti Marelli (part of Fiat Group) and Microsoft Corporation. The system is based on modular structure which allows installation and use of arbitrary services.[1] The system offers Bluetooth and USB connectivity to mobile phones and personal media players. It also provides a hands-free system, allowing you to control all features by voice commands, using speech technology from Nuance Communications. [2] With the help of Magneti Marelli the system is developed to be compatible with most mobile phones and media players.[3][1] Blue&Me Nav is an enhanced system which adds GPS navigation features.
    Извинявам се - неправилно съм разбрал въпроса на колегата.
    Всичко това си е правилно - много удобна работа си е.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Извинявам се - неправилно съм разбрал въпроса на колегата.
    Всичко това си е правилно - много удобна работа си е.
    Въпроса не беше ясно зададен ли?

  10. #25
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by hristugena View Post
    Въпроса не беше ясно зададен ли?
    Правилно си е зададен - просто бях малко расеян.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •