Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 96

Thread: За ауспуха и готиното бучене?

  1. #1
    мрази гоуф piqnica's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    120

    Default За ауспуха и готиното бучене?

    Пак здравейте! Значи искам да ви попитам как и какво трябва да направя, какви точно работи трябва да купя и да сменя, за да се получи готино бучене (басово) няма как да го опиша, но мн ме кефи и искам и мойта кола така да звучи, слагат ги по голфовете и БМВ-тата едни големи ремуси отзад и бучи доста яко.Та от къде и колко пара да го намеря и целия ли ауспух трябва да се смени(и без това има малко ръжда) или може и само накрайник и дали ще стане същия ефект? И за финал 1 тъп въпрос - качва ли разхода това удоволствие?
    Няма да ви се разсърдя и да ме откажете от тия глупости
    Алфа Ромео 156 1.8 TS `99

  2. #2
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Разхода не се качва.
    Правят се промени по изпускателната система. Реално се махат гърнета и остават по-малко на брой. Ако смениш само крайното гърне ефекта не винаги се получава. Моята Алфа имаше 4 гърнета и като смених само задното с резонаторно само леко заглъхна и стана по-плътен звука. Ако бях махнал още някое гърне, щеше да бръмчи много.
    Може и също така да се махнат всички гърнета от колекторите нататък и да оставиш само крайно гърне резонатор, като тогава ръмженето граничи с непоносимото. Аз съм така, но моето крайно гърне има тапа заглушител, която колкото и да не ми се вярва работи.

  3. #3
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default Re: За ауспуха и готиното бучене?

    Quote Originally Posted by piqnica
    Пак здравейте! Значи искам да ви попитам как и какво трябва да направя, какви точно работи трябва да купя и да сменя, за да се получи готино бучене (басово) няма как да го опиша, но мн ме кефи и искам и мойта кола така да звучи, слагат ги по голфовете и БМВ-тата едни големи ремуси отзад и бучи доста яко.Та от къде и колко пара да го намеря и целия ли ауспух трябва да се смени(и без това има малко ръжда) или може и само накрайник и дали ще стане същия ефект? И за финал 1 тъп въпрос - качва ли разхода това удоволствие?
    Няма да ви се разсърдя и да ме откажете от тия глупости
    Ами тогава..... те отказваме. На дълго ще ти се.. мамата както казва колегата. Зарежи я тая щуротия. Хората се чудят как да ги обезшумят колите, а ти....
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    Разхода не се качва.
    Правят се промени по изпускателната система. Реално се махат гърнета и остават по-малко на брой. Ако смениш само крайното гърне ефекта не винаги се получава. Моята Алфа имаше 4 гърнета и като смених само задното с резонаторно само леко заглъхна и стана по-плътен звука. Ако бях махнал още някое гърне, щеше да бръмчи много.
    Може и също така да се махнат всички гърнета от колекторите нататък и да оставиш само крайно гърне резонатор, като тогава ръмженето граничи с непоносимото. Аз съм така, но моето крайно гърне има тапа заглушител, която колкото и да не ми се вярва работи.
    бате чувал сьм ка работи пежото ти много готино ручи, иначе аз на мойта сьм само с една трьба от генерацията и с един накрайник вади доста добьр звук ама на дьлго не си е работа, сьщо има влияние и спортния филтьр

    HONDA CRX B16A1 VTEC 150 ++ HP - леко моднат

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    за па на 1360тка имах най-невероятния звук без да барам нищо

    ненаиграли се ей
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default Re: За ауспуха и готиното бучене?

    Quote Originally Posted by piqnica
    Пак здравейте! Значи искам да ви попитам как и какво трябва да направя, какви точно работи трябва да купя и да сменя, за да се получи готино бучене (басово) няма как да го опиша, но мн ме кефи и искам и мойта кола така да звучи, слагат ги по голфовете и БМВ-тата едни големи ремуси отзад и бучи доста яко.Та от къде и колко пара да го намеря и целия ли ауспух трябва да се смени(и без това има малко ръжда) или може и само накрайник и дали ще стане същия ефект? И за финал 1 тъп въпрос - качва ли разхода това удоволствие?
    Няма да ви се разсърдя и да ме откажете от тия глупости
    Леле такива бучащи как ги мразя!!! Вечер като ми мине под прозореца в 2 ч. през нощта и ми иде да фърлям павета отгоре!! Има си и законова разпоредба за това! Ама тъпите полицаи земат подкупи!
    Виж Алфата ...


  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default Re: За ауспуха и готиното бучене?

    Quote Originally Posted by odisey
    Quote Originally Posted by piqnica
    Пак здравейте! Значи искам да ви попитам как и какво трябва да направя, какви точно работи трябва да купя и да сменя, за да се получи готино бучене (басово) няма как да го опиша, но мн ме кефи и искам и мойта кола така да звучи, слагат ги по голфовете и БМВ-тата едни големи ремуси отзад и бучи доста яко.Та от къде и колко пара да го намеря и целия ли ауспух трябва да се смени(и без това има малко ръжда) или може и само накрайник и дали ще стане същия ефект? И за финал 1 тъп въпрос - качва ли разхода това удоволствие?
    Няма да ви се разсърдя и да ме откажете от тия глупости
    Леле такива бучащи как ги мразя!!! Вечер като ми мине под прозореца в 2 ч. през нощта и ми иде да фърлям павета отгоре!! Има си и законова разпоредба за това! Ама тъпите полицаи земат подкупи!
    Аз па те такива ги мразим!
    156 V6 turbo

  8. #8
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Законова разпоредва ок. Само, че никой не може да ми каже на колко об/мин да си карам колата, а моята кола до 1200об/мин не се чува ама грам.

    Иначе за дълъг път съм много свикнал, въобще не ми се надува главата. като има някой с мен пускам музика, за да не го дразни (ако го дразни), но аз ако съм сам мога и да си карам без радио - звука ме кефи.

  9. #9
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Шоко Правилно до 1000 оборота е почти нормално, а при мен след 3500 оборота става уж по-тихо - сякаш изчезва басовата част На дълъг път без музика даже е по-яко


    По темата: Мисля, че промяната на генерацията с цел звучене, е меко казано тъпа идея. Ако ше се променя, то нека е за вървенето
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  10. #10
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Аз пък си махнах сичките гърнета, имам само резонатори.Звука е супер,вървенето се подобри,разхода спадна и мен ме кефи супер много да има този разпарящ звук.Даже гърми понякога като върна газта.Само трябва за последно гърне та сложа елемент с по голям обем, защото ниските ми честоти не са много добри, обаче пък не е толкова шумна.Бръмчи като малолитражна бегачка при високите обороти.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  11. #11
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Аха тука ще се включа и аз
    Не сте чули мойта как работи Генерацията е права като има приспосления за завихряне(тука съм доста невежа как точно се казва сори)след двуцевката и на мястото на средното гърне.Задното гърне е Нес Спортс-ефекта е поразителен,звука е басов изключително гърлен.При рязко подаване на газ е страховито,иначе когато се закроти на ниски обороти на висока предавка не се чува.Това според мен е перфектната комбинация,а има и ефект гаранция
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    Пич комшии сме аз съм в Надежда ела събота да го чуем
    Виж Алфата ...


  13. #13
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by odisey
    Пич комшии сме аз съм в Надежда ела събота да го чуем
    Къде
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  14. #14
    мрази гоуф piqnica's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    120

    Default

    Благодаря Ви мн. за отговорите, мисля че сте прави за извънградското (ако много бучи) Ще опитам само с един накрайник отзад да видя дали ще се промени много звука иначе ме кефи в купето как се чува двигателя на 2-ра в 4-5к оборота мн надъхващо, а и също така не е силно, както казвате ако минеш някъде в 2 ч. да не те псуват...
    Но не мисля да махам гърнета и т.н.






    ПП: Къде в Надежда? Може да се познаваме
    Алфа Ромео 156 1.8 TS `99

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Аз си сложих някакъв накрайник, уж да промени звука обаче общо взето нямаше никаква промяна.
    На предишната ми кола - Рено Клио бях сложил накрая един ауспух накрая с махнат катализатор и на негово място резонатор и звука беше страшен. Човек никога не би казал, че става въпрос за 1.4 двигател
    Ето как бръмчи:
    http://vid.data.bg/ztsfarfw#vid

    Много си мислех дали да не си преместя този ауспух на алфата, но все пак искам да не ми пулсира главата след 2-3 часа дълъг път.
    Иначе за града е уникално!
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •