Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Селения - 20К или Голд

  1. #1

    Default Селения - 20К или Голд

    Колеги, смених маслото на алфата, а тя е 155 1,6TS 16V, но ми предложиха Селения Голд. От Италия колата е дошла с 20К for AlfaRomeo, за което видях в спецификациите на производителя , че е с пробег до 20 000 км между смените. За Голд обаче такава информация няма... Засега колата се държи перфектно, за 8200 км нивото не е паднало и маслото има добър вид. Но колко км може да се кара до смяна?

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Макс 10 000 сложи си пак 20К Алфа ромео,мани го тоя голд
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    колега 1во селения е създала маслото а след това по него е изваян детаилът ALFA ROMEO

  4. #4

    Default Re: Селения - 20К или Голд

    Quote Originally Posted by endeavour
    Колеги, смених маслото на алфата, а тя е 155 1,6TS 16V, но ми предложиха Селения Голд. От Италия колата е дошла с 20К for AlfaRomeo, за което видях в спецификациите на производителя , че е с пробег до 20 000 км между смените. За Голд обаче такава информация няма... Засега колата се държи перфектно, за 8200 км нивото не е паднало и маслото има добър вид. Но колко км може да се кара до смяна?

    ясно ще сменяш валове .... само дето взеха да свършват

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #5

    Default

    Супер,мерси! Ти направо ме скапа с тва пожелание!

  6. #6
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    аз пък четох някъде, че последните години ФИАТ ГРУП са се отдръпнали от Селения, предполагам не защото са вдигнали качеството си , не знам, но си мисля че е добре някой по-запознат да се изкаже. И има доста масла които не са за подценяване....просто някой по запознат със ФИАТ ГРУП и СЕЛЕНИА да се изкаже. И ако наистина това е вярно....какво масло се препоръчва от фирмата производител за момента....не какво се е предпочитало преди 5, 10, 20г.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  7. #7
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix
    аз пък четох някъде, че последните години ФИАТ ГРУП са се отдръпнали от Селения, предполагам не защото са вдигнали качеството си , не знам, но си мисля че е добре някой по-запознат да се изкаже. И има доста масла които не са за подценяване....просто някой по запознат със ФИАТ ГРУП и СЕЛЕНИА да се изкаже. И ако наистина това е вярно....какво масло се препоръчва от фирмата производител за момента....не какво се е предпочитало преди 5, 10, 20г.
    Aбе аз мога да пиша по тази тема, ама ще ме бият :P
    Иначе аз знам с какво масло карам моята алфа,колите и камионите на баща ми и вече повечето ми познати...

    Мнението по темата е да слага 20К вместо голд и пак да се сменя на 10хил км.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #8

    Default

    Вентци аре кажи ти за Аgipa

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #9
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    .....Aбе аз мога да пиша по тази тема, ама ще ме бият :P
    Иначе аз знам с какво масло карам моята алфа,колите и камионите на баща ми и вече повечето ми познати...

    Мнението по темата е да слага 20К вместо голд и пак да се сменя на 10хил км.
    Я кажи ти....че аман от сектантски мнения за тази Селениа. А пък ако толкова се притесняваш от линчуване.....може и на лични, пък като се видим някой ден, ще обсъждаме на Бира . Все пак сме големи хора и не обичаме някой ей така да ни дава наклон на .... без да разсъждаваме. От инженерна гледна точка, всичко си зависи от параметрите на маслото, за съжаление при нас зависи и от финикийските знаци при закупуване. Така че далеч съм от мисълта....САМО СЕЛЕНИА, и пак да кажа, мисля че марката производител се е отдръпнала от точно този производител на масло и сега се препоръчва друга марка, точно поради факта....щом е селениа, значи е хубаво....а качеството им е спаднало....., но марката продава нали знаете
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  10. #10
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    phoenix и аз съм точно на твоето мнение за Селения. И аз смятам, че си развалиха качеството. Обаче понеже на всеки капак на италианска кола от 93г. насам си пише Seleniа и хората си купуват такова масло. Гледат това препоръчва производителя това си вземат, макар и да не отчитат факта че примерно колата е от 98г. и са минали 10години и нещата може да са се променили. Та примерно тази фирма колкото и да влоши качеството, все ще има клиенти. (Тук един пример пък от другата страна хората с Алфа Ромео 33 на капака им пише Agip и си търсят такова, след като разбраха, че и в БГ го има)


    Иначе какво да кажа за Аджип. Аз вече си ползвам такова, както и всички ПС в семейството и много мои приятели. Няма да казвам, по-добро е от еди кое си и т.н. Всеки има право на избор и на лично мнение.

    Иначе има още много и хубави масла- Мотул, Кастрол, ако е оригинален и аз лично за себе си не мога да си обясня хората в този форум които препоръчват САМО Селения 20К и нищо друго. Според мен това е non-sense при положение, че има още много масла на пазара, които са по-хубави или на нивото на това масло. И това, че производителя го е препоръчвал преди 10години за мен лично не е от значение.. Да не говорим, че това масло вече е коренно различно, с повече добавки и вече е станало по-висок клас. Но пък конкуренцията може да го е изпреварила

    П.П Още един пример. Във форума на рено знаят само Esso...За тях това е най-доброто и си го препоръчват и т.н. Макар, че според мен особенно 10w40 е на много ниско ниво и може да си вземат по-хубаво масло.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #11
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Лукойл Синтетик 5W40, мнения?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    приста ойл форевър
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13

    Default

    Темата е разисквана много пъти като се рових из форума и доста се чудих дали пак да повдигна въпроса. Лошото за мен е ,че при толкова мнения и разисквания отново няма краен извод - верно, всеки си има мнение и т.н., ама молбата ми беше ако някой има категорични наблюдения или инфо по въпроса да сподели. Аз днес питах в трите по-големи магазина в Пловдив- в единия само Голд, а в другите два вежливо ми обясниха,че 20К и 20К за алфа е едно и също и че само ние алфаджиите не го разбрахме. Така че за мен въпросът си остава отворен. Един пък ми каза,че Голд - тва е 20К,ама само за европейските пазари ?!?Та може и да се замисля за приста...(докъде я докарахме)

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    phoenix и аз съм точно на твоето мнение за Селения. И аз смятам, че си развалиха качеството. Обаче понеже на всеки капак на италианска кола от 93г. насам си пише Seleniа и хората си купуват такова масло. Гледат това препоръчва производителя това си вземат, макар и да не отчитат факта че примерно колата е от 98г. и са минали 10години и нещата може да са се променили. Та примерно тази фирма колкото и да влоши качеството, все ще има клиенти. (Тук един пример пък от другата страна хората с Алфа Ромео 33 на капака им пише Agip и си търсят такова, след като разбраха, че и в БГ го има)


    Иначе какво да кажа за Аджип. Аз вече си ползвам такова, както и всички ПС в семейството и много мои приятели. Няма да казвам, по-добро е от еди кое си и т.н. Всеки има право на избор и на лично мнение.

    Иначе има още много и хубави масла- Мотул, Кастрол, ако е оригинален и аз лично за себе си не мога да си обясня хората в този форум които препоръчват САМО Селения 20К и нищо друго. Според мен това е non-sense при положение, че има още много масла на пазара, които са по-хубави или на нивото на това масло. И това, че производителя го е препоръчвал преди 10години за мен лично не е от значение.. Да не говорим, че това масло вече е коренно различно, с повече добавки и вече е станало по-висок клас. Но пък конкуренцията може да го е изпреварила

    П.П Още един пример. Във форума на рено знаят само Esso...За тях това е най-доброто и си го препоръчват и т.н. Макар, че според мен особенно 10w40 е на много ниско ниво и може да си вземат по-хубаво масло.
    Аз пък искам да те питам теб,как разбра че Аджипа/който внасяте вие/ е по-добър от Селенията/която се продава в БГ/Мога да дам пресен пример за сравнение м/у 20К и Мотул 6100 10В40,Мотула само дето е по-скъп,но не и по-добър Ползвах ги и двете на старата ми кола и разлика нямаше
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ай ше ви еба у химиците тука сите дето тествали масла
    как ги тествате бе?
    на вкус?
    или на мирис?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •