Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83

Thread: МЕГАСЕКУРИТ-СПРИНТ 1,716V и има ли почва у нас

  1. #1
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default МЕГАСЕКУРИТ-СПРИНТ 1,716V и има ли почва у нас

    колеги ,в началото на март месец започна ЪП-грейдването на мегата върху боксер мотора,с помоща на лисан,алфиста,мариан,disc и аз естествено
    както следва ,преработка на инсталацията(мариан ,алфиста и аз),монтиране на широколентова ланда(иновейт с котролера,lc-1),инсталиране и първоначални настройки(аз,лисан,и най вече disc),oт там на 8 март патуване до провинцията( димитровград),от там на малево,по най бързият начин доработка на настройките

    15.2 по гтк,една кола зад ситроена,терминална скорост 158км/ч

    и след малево ,веднага при бай тенио ситроена,двамата с найден направиха елементарни сметки и се оказа че оригиналните дюзи идват много малки(187сс),трябвало да са минимум 240сс


    след известно пренастройване и максимално напъване на дюзите(3,5-3,7 бара),горе долу закрепихме нещата до смянатана дюзите

    тест-мазда мх5 1,8 v6 vs спринт 1,7 16v 2 коли и малко за спринта-14,9 по гтк,първото засичане беше без настроен лънч контрол

    скоро и снимков материал и малко клипчета

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Браво Добри само така давай снимки да гледаме браво ,че си намерил Мегаскуърт трябва да се види браво
    EX 156 1.6 TS

  3. #3
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    скоро,много скоро

  4. #4
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman
    Браво Добри само така давай снимки да гледаме браво ,че си намерил Мегаскуърт трябва да се види браво
    Абе аз що си мислех, че Дригата се казва Драго???
    А иначе ще ми е интересно да видя клипчетата.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  5. #5
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    едно питане , ламбдата към мегаскуирта ли върза или си с външен уред
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #6
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    направо на мегата,а по усмотрение може да се сложи и външен уред за афр

  7. #7
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Най-накрая нещо наистина ИНТРИГУВАЩО !!! Успех
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #8
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Защо реши точно мегаскуирт да сложиш? И аз имах такъв мерак по едно време, но доста хора, които разбират повече от мен ме разубедиха, като ми казваха че не ми трябва, и че един добре направен чип може да свърши доста по-добра работа. Освен това Мегаскурта мисля че по-подхожда за турбинирани двигатели? Успех все пак в начинанието и дано докажеш че "разбирачите" са сбъркали
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  9. #9

    Default

    аре че имам бас с Боби 33 ...... тва 15.2 много сериозно..... дали е истина ?

    Успех!

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #10
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN
    Защо реши точно мегаскуирт да сложиш? И аз имах такъв мерак по едно време, но доста хора, които разбират повече от мен ме разубедиха, като ми казваха че не ми трябва, и че един добре направен чип може да свърши доста по-добра работа. Освен това Мегаскурта мисля че по-подхожда за турбинирани двигатели? Успех все пак в начинанието и дано докажеш че "разбирачите" са сбъркали
    имаше един виц за една жаби където трябвало да качат един много висок връх
    и единсвено глухата се качила на върха ,защото не чувала тълпата как и викат да се откажат че било много трудно
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  11. #11
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    НЕО,това е по гтк,и нали знаеш че времената на божура и гтк-ка се разминават ,но сменям дюзите,нови настройки и ще видим на божура колко ще даде

    а облога за какво е????????????????


    сега двг-то е с паяка и airbox bmc и над 5000об сместа обеднява,а ддюзите са на 109 процента,нали ме разбираш

    а що се отнася до разбирачите които плюят по адрес на мегата явно не е тяхна работа
    според теб кое по добре,да си сложиш чип и да си оставиш бъгавия клапанов дебитомер който ти ограничава постъпването на въздух в мотора или да поставиш мека електроника която използва само три датчика(темп.вода,въздух и тпс) и ти позволява да си поиграеш с сместс и предварението както на теб ти харесва

    щом оригиналните дюзи идват малки това означава че в двигателя постъпва много повече свеж въздух,а от там можеш да вкараш повече гориво ,ИЗГАРЯНЕТО НА ПОВЕЧЕ ГОРИВО ЗА ЕДЕНИЦА ВРЕМЕ ПОВЕЧЕ ОТДЕЛЕНА ТОПЛИНА И ПОВЕЧЕ МОЩНОСТ И КПД НА МОТОРА

  12. #12
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by drigata
    НЕО,това е по гтк,и нали знаеш че времената на божура и гтк-ка се разминават ,но сменям дюзите,нови настройки и ще видим на божура колко ще даде

    а облога за какво е????????????????


    сега двг-то е с паяка и airbox bmc и над 5000об сместа обеднява,а ддюзите са на 109 процента,нали ме разбираш

    а що се отнася до разбирачите които плюят по адрес на мегата явно не е тяхна работа
    според теб кое по добре,да си сложиш чип и да си оставиш бъгавия клапанов дебитомер който ти ограничава постъпването на въздух в мотора или да поставиш мека електроника която използва само три датчика(темп.вода,въздух и тпс) и ти позволява да си поиграеш с сместс и предварението както на теб ти харесва

    щом оригиналните дюзи идват малки това означава че в двигателя постъпва много повече свеж въздух,а от там можеш да вкараш повече гориво ,ИЗГАРЯНЕТО НА ПОВЕЧЕ ГОРИВО ЗА ЕДЕНИЦА ВРЕМЕ ПОВЕЧЕ ОТДЕЛЕНА ТОПЛИНА И ПОВЕЧЕ МОЩНОСТ И КПД НА МОТОРА
    ако искаш мога да ти дам мойте дюзи да покараш с тях да видиш как е пък като си купиш ще ми ги върнеш
    да те питам слагал ли си регулатор на горивото , щото ако си е хубаво да сложиш да вдигнеш малко налягането ако може помпата да смогне разбира се
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #13
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    колега,става,но ме интерисува дали са високоомни

    а за регулатора ,мисля че някъде по горе съм писал ,че сегашните работят на 3,5 ,а помпата е от мерцедес 2,3 16v,има адският дебит и налягане

    трябват ми дюзи 315 или 330сс но да са високоомни,купувам

  14. #14
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by drigata
    колега,става,но ме интерисува дали са високоомни

    а за регулатора ,мисля че някъде по горе съм писал ,че сегашните работят на 3,5 ,а помпата е от мерцедес 2,3 16v,има адският дебит и налягане

    трябват ми дюзи 315 или 330сс но да са високоомни,купувам
    тука само за високоомни говорим де
    за расови италянки
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #15
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    аз намерих,от ланчата обаче се оказа че са нискоомни

    утре снимки и малко клипчета

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •