Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: АПЕЛ КЪМ ТЪРГОВЦИТЕ И ВНОСИТЕЛИТЕ НА ЧАСТИ

  1. #1
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default АПЕЛ КЪМ ТЪРГОВЦИТЕ И ВНОСИТЕЛИТЕ НА ЧАСТИ

    Господа,крайно време е да се запознаете по-отблизо с автомобилите,за които продавате части,защото на много от вас не са Ви ясни ремонтите как се правят.ПРЕПОРЪЧВАМ да внесете в магазинната мрежа необходимите гайки,осигурителни пръстени,дихтунги,по-качествени лагери,по-качествени маншони,както и примерно капачки на лагери на главини.Оказа се,че примерно александър ауто никога не са внасяли за най-масовата лагерна главина-задна за Типо капачки.Айде сега да си представим как ако ви е развалена капачката и няма по моргите ще се снабдим с такава?Отговора е -НИКАК!Освен това да се наблегне на вноса и доставката на части,съобразно автопарка ни.Не може в един магазин да се продава само хляб и сирене,господа Необходими са и пулове за реглаж на алфови мотори с (9мм клапани),демферни шайби за всички дизели(подсещам Ви,че няма само JTD).В магазина какво има-има само свещи,накладки,някои нща по окачването и това е
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #2

    Default zdr

    Хихи
    Вируса е БЕСЕН

  3. #3
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    virusalfa е напълно прав и наи вече да се наблегне на качеството щото сичко е на ниско ниво
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default Re: zdr

    Quote Originally Posted by mimo_
    Хихи
    Вируса е БЕСЕН
    Ми то верно е да ти писне от такива случки... да неговорим за качеството, знаете колко карат оригиналните части на колата и колко новите от магазина, примерно по ходовата част...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5

    Default

    Аз да напиша няколко "добри" думи за вносители на БОШ...знам, че са любимци на Вируса

    Отивам, аз вчера да взимам за две коли ремонтния комплек за помпата на ЖТДто...които струва към 40лв. И жената там ми казва, МИ НИЕ НЕ ГИ ПРОДАВАМЕ....

    аз: как не ги продавате, това от скоро ли?

    тя: МИ не НИКОГА НЕ СМЕ ГИ ПРОДАВАЛИ...

    аз: Чакай те малко точно от вас си купих такъв ремонтен комлект преди няма и месец.

    тя: невъзможно

    аз: я погледнате тази снимка...вадя и телефона на който съм си снимал пликчето закупено от тях с въпросния комплект, за да му знам номера ако ми дотрябва.

    тя: Ми извинявайте господине, НО НАШИТЕ ШЕФОВЕ НИ ЗАБРАНИХА ДА ГИ ПРОДАВАМЕ.

    -----------------------

    Ремонтния комплект е около 40лв. Самата процедура по смяната на оплатнения е лесна, за всеки технически грамотен механик....за тази услуга цените в:

    Супер-Дизел (околомръсен път СОфия) е ...цена на ремонтен комплект 55лв. Цена на смяна на нещата 350лв. Центровка на стенд 25лв. или нещо такова....та общо 430лв. ТОВА при положение, че им се занесе помпата и ИМ СЕ КАЖЕ точно какво да правят...иначе ще ви излижат, че са правили страшни ремонти и едно 1 000лв. не ви мърдат...но ще ви успокоят, че все пак не сте дали 1 900лв. за нова помпа.

    ЦЕНАТА на свалянето на помпата от колата и качването й не влиза в тези пари...но това си е все едно смяна на ангренажен ремък + допълнителни.


    БОШ в Технотест: цена на комплекта беше 36лв. Смяна на нещата 150лв. Общо 186лв. при тях...в Супер-Дизел 430лв. за една и съща процедура.И двете фирми са официални представители на БОШ

    ЦЕНАТА на свалянето на помпата от колата и качването й не влиза в тези пари...но това си е все едно смяна на ангренажен ремък + допълнителни.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Петко,я фани напиши едно писъмце до Роберт Бош да ги осведомиш за сервизирането в Булгаристан,ако обичаш.Григорчо,и за теб се отнася,мойто момче,аз нямам време и английски не знам(немски па ич)и затова молбата ми е към Вас да ги осведомите.Може би хората не знаят какви представители имат.ЕГА узнаят!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    ПАК ЗА ЧАСТИТЕ:Към търговците-няма ли начин да се намерят маншони за полуоски да речем на Льобро? Ще струва 4лв повече-много важно!
    КЪМ ОФИЦИАЛНИТЕ СЕРВИЗИ:Първо си сверете часовниците и си оправете диагностичните уреди!Немали софтуер за коли преди 93г!Брей,много модерни станахте,бе?!От кога ви порасна работата толко?!Да не мислите,че като ви докарам да речем Капа 2002г JTD можете да направите свястна диагностика?У НОГУ ГОЛЕМА ГРЕШКА СТЕ!!!
    п.п. Закачих мойта на тестер в представител на Ауто Италия и нашия ми каза,че може да ми тества само еърбеците и АБС.Аз му казах да си поиграе по някоя друга кола,щото нямам еърбег нито един...бахти модерния екзаминер........мамата
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Роберт Бош си имат съвсем официално българско представителство намиращо се на улица Сребърна. От там се разпределят стоките към всички дистрибутори на марката.
    Съвсем друг въпрос е каква им е фирмената политика и колко им пука за българския пазар
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    ... и нашия ми каза,че може да ми тества само еърбеците и АБС.Аз му казах да си поиграе по някоя друга кола,щото нямам еърбег нито един...
    На мен преди 10-ина дни в 1 магазин на АЛИКСАНДЪР АУТО , докато си купувам ремъци , искаха да ми продадат и агренажен ремък . Аз им викам " мойта кола няма" ,а те "не може да няма". След кратко взиране в компа ... "оо да това е ТС". Обясних им накратко разликата между 8 и 16 клапановите ТС и се разбрахме. Да ме извиняват момчетата (добре се държаха иначе), ама работят все пак в специализиран за италиянски коли магазин.
    П.П. Ами ако беше отишъл някой с дизел като Вируса и разберат , че няма нито ремък , нито верига...
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  10. #10
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Quote Originally Posted by virusalfa
    ... и нашия ми каза,че може да ми тества само еърбеците и АБС.Аз му казах да си поиграе по някоя друга кола,щото нямам еърбег нито един...
    На мен преди 10-ина дни в 1 магазин на АЛИКСАНДЪР АУТО , докато си купувам ремъци , искаха да ми продадат и агренажен ремък . Аз им викам " мойта кола няма" ,а те "не може да няма". След кратко взиране в компа ... "оо да това е ТС". Обясних им накратко разликата между 8 и 16 клапановите ТС и се разбрахме. Да ме извиняват момчетата (добре се държаха иначе), ама работят все пак в специализиран за италиянски коли магазин.
    П.П. Ами ако беше отишъл някой с дизел като Вируса и разберат , че няма нито ремък , нито верига...
    Пепи,тия добре ме познават наште,иначе веднага бих отишъл за ангренажен ремък.Винаги ме питат дъли не е 2,4.Ще се хванат,тия ако са риби,с бастун ше ги ловя
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #11
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Докато ме обслужваха мен , се обади някой по телефона да иска части за 33-ка 1,4. Човека затвори телефона и взе да търси и ..." а бе тия какъв двигател ми дават да търся , 33-ките имат ли 1,4..." , другия пак помисли и "това е 1,3".
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  12. #12

    Default

    В новооткрития Александър-Ауто в Пловдив - търся лагер за моята и една много любезна дама ми обясни, че такова нещо 155 с мотор 1,6 няма! Да съм идел да си проверя документацията... Значи аз толко време карам нещо,дето го няма!

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour
    В новооткрития Александър-Ауто в Пловдив - търся лагер за моята и една много любезна дама ми обясни, че такова нещо 155 с мотор 1,6 няма! Да съм идел да си проверя документацията... Значи аз толко време карам нещо,дето го няма!
    А ти й кажи да иде да си го фукне некъде!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Цирка е пълен!
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  15. #15
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Точно от този магазин ако пазарувате си взимаите САМО Рикамби,всичко друго е пълно менте !

    В новооткрития Александър-Ауто в Пловдив - търся лагер за моята и една много любезна дама ми обясни, че такова нещо 155 с мотор 1,6 няма! Да съм идел да си проверя документацията... Значи аз толко време карам нещо,дето го няма!
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •