Results 1 to 11 of 11

Thread: Акумулатор

  1. #1
    Guest

    Default Акумулатор

    Акумелаторът ми здаде багажа - 1-ва клетка. MONBAT с електролит на 3 години.
    Това не проблем ще си взема нов, но защо този е 72 A/h никога не съм се замислял. В документацията с която разполагам пише:

    BATTERY
    Nominal viltage 12V
    Capacity45 A/h or 50 with air cond.

    Сега съм сложил един нов 62 A/h и много се надявам да не ми се налага да купувам друг.

    Това, което ме притеснява, че остава много празно място около 2 см.

    Наистина ли трябва да е 72 A/h?
    155 1,8 8V 1993

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    това което пише в книжката е истина
    на 155-цита стартера е с редуктор и не и трябва голям пусков ток
    по-принцип може като слагаш български да вземеш малко по силен, но 72 амперчаса си е вече за дизел
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    brei az ne sam dizel no pak sam s goljam akumolator
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #4
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Така значи аз съм по принцип от Монтана и навремето баща ми беше зам-директор на Акумулаторния завод ... като се видиме тия дни ще ти разправам къв е случая с MONBAT и как ги прават....
    Но аз лично залагам на BOSCH
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #5

    Default

    Kaji de kak gi pravqt Monbat-ite? Dobri li sa?Struvat li si parite?

  6. #6
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ми значи откъм технология са идеални. Не че ... нали ама все пак се правят по американски лиценз ... MONBAT си е американска батерия. Обаче ... то кое ли му е сложното на това устройство ... ми нещо с тия електролити не е като хората . Спомням си как ония от запада бяха спряли производството за 4 месеца заради някаква грешка ... Значи парите си струват стига да попаднеш на такъв от тези които ги правят за износ. Не знам как попадат в някои магазини и бензиностанции от тези но има, виждал съм. На него от долната страна си пише EXPORT ONLY. Обаче на другите, които си се правят за нашия пазар не бих разчитал. Първо от баща ми знам, че не си отговарят на характеристиките. И второто най-важното не обслужват гаранция. Смисъл той акумулатора си има гар. карта и т.н. обаче ти бавят обслужването на гаранцията по 40 дена на някои места а в завода кво ги прават по-добре да не знаеш. Там няма такова нещо като рециклиране. Просто нямат тази среда. Как точно ги "отремонтират" (кво ли може да се поправи в един акумулатор) не знам. А с нови не съм чул да ги заменят.

    ИЗВОД : Така че по-добре си дай още 30-50 лева отгоре за некое BOSCH-че и ще знаеш че ти е мирна главата и под капака...

    P.S. А за зимата по-добре да не знаеш ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #7
    Guest

    Default

    Този, който сложих - 62 А/h е на "Искра". Моите колеги са също на мнение, че са по-добри от MONTANA, аз също на служебният си а-л карам от 07/1999 вече 90000 км. без да преувеличавам. Разликата обаче е че служ. а-л се ползва всеки ден, 155-та само събота и неделя и рядко през седмицата. Явно този режим не му изнася много и бързо се скапва, но проблема на моя е, че вероятно първа клетка е дала на късо, иначе другите са си наред. Приятел ми каза, че срещу 15лв. ги ремонтират, но за гаранция после незнам.
    Забелязвам обаче, че с включен климатик съм малко по-спънат от преди - можеби наистина ми трябва 72A/h.

  8. #8

    Default

    Hmmm!

    Alfata e dizelarka i ve4e 4-i godini se vyrti ot edin Monbat pyk do sa ne e dal fira.E verno zimata ne pali mnogo lesno no pak pri -15* 6tom pali ne e zle kato se ima v predvid 4e nqkolko pyti zabravqm farovete i pada do krai ama kato go zaredq pak si e pu6ka

    Ina4e imah i edin star o6te Montana pi6e6e na nego i toi izkara 8 godini bez dori da e svalqn ot kolata(ne e Alfata) i si be6e mnogo dobyr.

    A kakvo ob6to ima klimatika s akumulatora?

    Офф пак забравих че теа да се пише на кирилица Е нема да го пиша на ново.Който може да го прочете

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Това че си спънат като пуснеш климата поне според мен не ти идва от акумулатора все пак като се движиш динамото ти "пуска" тоците
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10

    Default

    Alternatora po-to4no.Dinamo ne se izpolzva ot 70-e godini

  11. #11
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Да де алтернатора
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •