Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Покупка на Алфа 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    32

    Default Покупка на Алфа 156

    Здравейте на всички фенове на Алфа-Ромео,смятам съвсем скоро да се присъединя към вашата общност,поръчал съм си Алфа 156 от Италия и чакам да ми я доставят..бих ви помолил за кратки съвети и напътствия при покупката
    2000 г. 1,8 TS

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Добре дошъл сред нас, е тука има почти всичко което те интересува, поздрави http://clubalfaromeo.com/forum/search.php
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    32

    Default

    благодаря за линка,но не ми върши работа.. ще помоля за конкретни съвети при покупка,като например бензин или дизел,колко литров двигател да търся..освен това трябва да имате предвид,че не съм от типа шофьори-механици,а по-скоро шофьор-пилот тоест не разбирам много от коли и ако е възможно да обясните на един такъв лаик като мен,как да разбера дали автомобила ми е добър,кои са основните неща,на които трябва да обърна внимание..то ясно,че без бокс няма да мине,но поне да поограничим първоначалните разходи след покупка
    2000 г. 1,8 TS

  4. #4

    Default

    Ми то на активните потребители тук им е писнало да пишат едно и също нещо по 100 пъти. Такива теми, като твойта, се пускат на ден по 5 пъти, та затова наистина ползвай търсачката. Има един тон изписано по въпроса ...

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    32

    Default

    опитах с търсачката,но не можах да намеря конкретни съвети.. ако ти успееш ще ти бъда благодарен за линк
    2000 г. 1,8 TS

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    То се знае 2.0 ТS туй е колата за пилоти! А за другото е ясно кола
    жена и телевизор се вземат на късмет! Мен ако ме питаш вземи си
    PASSAT много са яки!

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    32

    Default

    не знам кво му е якото на пасата,обаче много са ми дърводелски...виж алфата е друго нещо,гали окото
    2000 г. 1,8 TS

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Айде, по нова година пробвах един пасат, съвсем нов 2.0 ... като изключим че ускоряваше малко по добре от алфата /1.8 и си плаче за ремонт вече/ никакви други предимства не видях. За нова кола която би трябвало да е в пълна изправност при спиране твърде много носеше, и гуми и джанти са и наред. В завоите също носи повече от 156-цата, да не говорим че като стана -20 алфата запали от второто завъртане, а тоя пасат го въртях едно 30 сек докато зацепи .. за другата дизелова кола няма да споменавам не ме впечатли особенно, но е по-икономичен от алфата, и то чуствитено.

  9. #9

    Default

    Колега, я пак провери дали не си сбъркал форума.Щото фолксвагинаторите са в друг форум. Като ти харесва толко пасата, жени алфата и карай по-икономично.

  10. #10
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by El parjelinio
    благодаря за линка,но не ми върши работа.. ще помоля за конкретни съвети при покупка,като например бензин или дизел,колко литров двигател да търся..освен това трябва да имате предвид,че не съм от типа шофьори-механици,а по-скоро шофьор-пилот тоест не разбирам много от коли и ако е възможно да обясните на един такъв лаик като мен,как да разбера дали автомобила ми е добър,кои са основните неща,на които трябва да обърна внимание..то ясно,че без бокс няма да мине,но поне да поограничим първоначалните разходи след покупка
    подобни въпроси :от вида...с руса ..или чернокоса мацка да се хвана на хорото, отдавна не са много интересни в този форум, може би защото са тъпи, затова е и очевадното мълчание....да не говорим и че точно и затова - доста корифеи по тематиката се пооттеглиха от форума ....
    ...та бензин или дизел, и други подобни....си е твой избор колега и си е въпрос на вкус...както казало магарето....чети из форума докато фанеш декиш за съответният модел или модификация.... всъщност що ли питаш за бензин или дизел,като вече си я поръчал и ти пътува колицата....може би за да разбереш дали и доколко си сбъркал в избора...???
    .....нещо май яко затъпя тоя форум в последно време...
    ...пък земи и напиши откъде си...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  11. #11

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    32

    Default

    не съм казал,че са я взели вече пич..освен това според мен няма значение дали ще е руса или чернокоса мацката,стига да е готина
    2000 г. 1,8 TS

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by El parjelinio
    не съм казал,че са я взели вече пич..освен това според мен няма значение дали ще е руса или чернокоса мацката,стига да е готина
    Състоянието на колите втора употреба е такова, че трудно ще намериш кола, която да отговаря изцяло на това, което искаш. Всичко е въпрос на късмет. Честно казано, като търсех 156-ца, за мен нямаше значение дали е бензин или дизел, по-важното беше да е читава, така че нито бензина, нито дизела ще бъдат лоши, ако попаднеш на гледан екземпляр.

    Какво ще си избереш е изцяло твой проблем. Ако всички тук те навием за дизел и утре ти изпадне перфектна бензинка какво ще направиш? Ще я зарезеш?

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    32

    Default

    исках просто да разбера кои са по-сполучливи бензиновите или дизелите...алфите са бегачки,логиката диктува,че бензиновите модели трябва да са по-добре развити,но знае ли човек..наистина важното е да е читава
    ..а някакви трикове,да разбереш примерно двигателя дали не е издухан
    въпросите може и да ви се струват тъпички,но наистина не разбирам много ..
    2000 г. 1,8 TS

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Аз съм също за бензина- двулитров,
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •