Results 1 to 8 of 8

Thread: Работна температура на 145/146 ТS

  1. #1
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default Работна температура на 145/146 ТS

    Здравейте отново! Имам въпрос относно работната температура на 146/1.4TS 16V. Понеже от скоро карам този модел ми направи впечатление, че температурата не надвишава 60 градуса/при движение/, перката въобще не съм я чувал да се включва, оставих колата да работи на място - загря до към 80-85 градуса и се включи перката. Въпроса ми е дали ми е заседнал термостата/на отворено положение/ или това е нормално? Щото съм чувал че Алфите работят при по ниски температури в сравнение с други коли/на предишната ми 33-ка нормалната работна температура беше 75-80 градуса/Благодаря предварително!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  2. #2
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Влади, ако се съмняваш в термостата просто го провери.Хващаш маркуча към радиатора и палиш колата(студена разбира се ).Оставяш я така и гледаш.Ако почне да ти се загрява маркуча още в началото,преди да се дигне достатъчно температурата-ситуацията е ясна..блокирал е на отворено..и през големия кръг ще има бая да чакаш да загрее.. ,а пък идва и зима ,затова даваш 30лв за нов и напред...
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  3. #3
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Според мене си е термостат, но най добре провери както казва колегата. С тази темпепратура лятото - зимата направо ще умреш от студ а градско нормалната температура трябва да е между 80-90 гр. По този начин и колата харчи повече гориво защото компютъра постоянно смята че не е загряла. А това дето го разправят че държали едикаква си температура са глупости защото зависи колата от къде е и просто със какъв термостат е представи си че си в швейцария зимата и си с термостат който е за италия и отваря по рано - парно няма да видиш никога или обратното с термостат който отваря по късно в южна италия лятото - ще прегрееш колата при яко ръчкане тъй че при колите на старо трябва да ги приспособяваме за наще условия.

  4. #4
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    аз също мисля, че е термостат, ето тук прочети повече
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=1142
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  5. #5
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Момчета, работата ще излезе "африкански термостат" отвори точно на 65 градуса/до тогава маркучите от ДВГ към радиатора бяха абсолютно студени/, а перката си включи точно "по график" на 90 градуса. Каква е цената /ориентировъчно/ на термостат за нашите условия, а и щях да забравя къде се намира термостата? Да не би да е една малка пластмасова джиджавка в началото на горния маркуч към радиатора или е вътрешен?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  6. #6
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Здравеите!Пише ви за следния проблем-имам 145,1и9тди 90кон4ета,94г-колата ми поддържа 80градуса при нормално каране,ако тръгне да катери вдига над 80градуса и лампата ми за маслото по4ва да свети и слу4и ми се веднъж излиза6е пара от казан4ето ми за антифриз?за6то се полу4ава така?има ли нйакои представа къде се намира в пловдив(било някъде по кукленско шосе)сменяли турбини(рециклирани)?
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Това 4е ти свети лампата не е добре недей да я караш без масло бре 4овек долей или го смени а за температурата няма страшно вси4ко е ок
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    А я кажете къде се намира термостата, че нещо не съм много в час, а и той предстой за смяна и от къде да го взема, защото мисля от Стамболийски, ама ако имате друга идея
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •