Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Разглобяване на централната конзола при 156

  1. #16

    Default

    Блокът с уредите се държи на 4 винта. Отвиваш ги и издърпваш цялото "тяло" напред, това е. Като го извадиш ще видиш отзад крушките. Цокълът им се завърта наляво и излизат ...

    Кожената протекция се издърпва нагоре. В дъното е захваната със щипки. Внимателно ги отщипваш, като хванеш протекцията в долната й част ...

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    80

    Default

    Много благодаря, колега!
    Alfa 156, 1.9 JTD
    Alfa 166, 2.4 JTD

  3. #18
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Щом аз със двете леви успях да я разглобя и сменя крушките за дадчика на бензина, остана ми само да си намеря такава една за климатика, че напаво липсва с фасунката. Само да не се окотяя днес при монтирането на всичко обратно.
    156 1.8 TS

  4. #19
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Violator
    Щом аз със двете леви успях да я разглобя и сменя крушките за дадчика на бензина, остана ми само да си намеря такава една за климатика, че напаво липсва с фасунката. Само да не се окотяя днес при монтирането на всичко обратно.
    малко спам:

    след като си задобрял толко да вземеш да ми оправиш и педала за съединителя че нещо щтрака пружината
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  5. #20
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar
    Quote Originally Posted by Violator
    Щом аз със двете леви успях да я разглобя и сменя крушките за дадчика на бензина, остана ми само да си намеря такава една за климатика, че напаво липсва с фасунката. Само да не се окотяя днес при монтирането на всичко обратно.
    малко спам:

    след като си задобрял толко да вземеш да ми оправиш и педала за съединителя че нещо щтрака пружината
    Ей още не съм задобрял зациклих на половината, не мога да си намеря крушка във ВТ остана ми само в сервиза на фиат да проверя, а както ми е разглобено таблото не ми работят мигачите - ужас след малко отивам да проверя там и ако и при тях няма някой да каже в Сф къде има такива крушки с цокъла за врътките на климатика, че тук май никой няма
    156 1.8 TS

  6. #21
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Violator
    Ей още не съм задобрял зациклих на половината, не мога да си намеря крушка във ВТ остана ми само в сервиза на фиат да проверя, а както ми е разглобено таблото не ми работят мигачите - ужас след малко отивам да проверя там и ако и при тях няма някой да каже в Сф къде има такива крушки с цокъла за врътките на климатика, че тук май никой няма
    автора е писал че си е взел от ОМВ и си я е запоил (пригодил) са ше'есе с'тинки
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  7. #22
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar
    Quote Originally Posted by Violator
    Ей още не съм задобрял зациклих на половината, не мога да си намеря крушка във ВТ остана ми само в сервиза на фиат да проверя, а както ми е разглобено таблото не ми работят мигачите - ужас след малко отивам да проверя там и ако и при тях няма някой да каже в Сф къде има такива крушки с цокъла за врътките на климатика, че тук май никой няма
    автора е писал че си е взел от ОМВ и си я е запоил (пригодил) са ше'есе с'тинки
    Не мога липсва ми цокъла, една година се каних да ги сменям и отварям и единя цокъл го няма. Някой ако има идея къде се продава това цалото да сподели много ще съм благодарен
    156 1.8 TS

  8. #23
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    И аз като разглобих видях, че нямам цокъл. В цял Пловдив не можах да намеря крушка /даже във Викиват нямаше / и баща ми ми запои обикновена крушка /от стндартните за табло/ директно на платката /както колегата по-горе е направил/ и всичко вече си свети много добре
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  9. #24
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Утре и ад ще потърся някой да ми го направи
    156 1.8 TS

  10. #25

    Default

    Крушка с цокъл има в Александър Ауто. Цената й е около 22 лв.

    При мен цоклите си ги имаше. Точно те бяха запоени за платката и така и не можахме да отпоим нито един от тях. Напъхахме стандартни крушки по 70 ст. от OMV, запоихме ги за цокълчетата и стана идеално.

  11. #26

    Default

    Конзолана вече я сваляв с затворени очи, снощи понеже покарах на фарове и ми направи впечатление че първо най - ляват врътка не светеше, после тя светна, а пък изгасна най - дясната - докато им вадих въртящите се джаджи, изгасна и средната, ще трябва да се поизпотя малко и там......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    започва да се пристрастява Крум's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Конзолана вече я сваляв с затворени очи, снощи понеже покарах на фарове и ми направи впечатление че първо най - ляват врътка не светеше, после тя светна, а пък изгасна най - дясната - докато им вадих въртящите се джаджи, изгасна и средната, ще трябва да се поизпотя малко и там......
    И мойте от вереме на време изгасват но след като ги чукна леко и светват
    Алфа Ромео 156 1.6 16V T.S. & JR Air Filter & Powerflex

  13. #28

    Default

    [quote=Крум]
    Quote Originally Posted by "ФЕРАРИСТ":22t3ibuk
    Конзолана вече я сваляв с затворени очи, снощи понеже покарах на фарове и ми направи впечатление че първо най - ляват врътка не светеше, после тя светна, а пък изгасна най - дясната - докато им вадих въртящите се джаджи, изгасна и средната, ще трябва да се поизпотя малко и там......
    И мойте от вереме на време изгасват но след като ги чукна леко и светват [/quote:22t3ibuk]Това значи, че са си тръгнали. И мойте бяха така ...

  14. #29

    Default

    [quote=Крум]
    Quote Originally Posted by "ФЕРАРИСТ":2wqznzek
    Конзолана вече я сваляв с затворени очи, снощи понеже покарах на фарове и ми направи впечатление че първо най - ляват врътка не светеше, после тя светна, а пък изгасна най - дясната - докато им вадих въртящите се джаджи, изгасна и средната, ще трябва да се поизпотя малко и там......
    И мойте от вереме на време изгасват но след като ги чукна леко и светват [/quote:2wqznzek]
    Същото стана и при мен - но така или иначе ще трябва да ги оперирам, щото ме дразнят.....има и някакво леко подрънкване на кабери или нещо такова откъм дясната предна врата, дето ще трябва да се позанимая и с него, че съм чуствителен към такива шумове.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Аз направо купих една от 1.30 с цокъл махнах цокъла и един ми я запои за платката. Обаче като го монтирах, авно от обикалянето и показването по магазините какво търся едната здрава изгоря и сега пак не ми свети едната. И аз вече съм спец ва разглобяването на централната конзола
    156 1.8 TS

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •