Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Разглобяване на централната конзола при 156

  1. #31

    Default

    [quote=wwweb]
    Quote Originally Posted by Крум
    Quote Originally Posted by "ФЕРАРИСТ":25ajyol3
    Конзолана вече я сваляв с затворени очи, снощи понеже покарах на фарове и ми направи впечатление че първо най - ляват врътка не светеше, после тя светна, а пък изгасна най - дясната - докато им вадих въртящите се джаджи, изгасна и средната, ще трябва да се поизпотя малко и там......
    И мойте от вереме на време изгасват но след като ги чукна леко и светват
    Това значи, че са си тръгнали. И мойте бяха така ...[/quote:25ajyol3]

    хехе и маята за климатика понякога не свети, но като я чукна веднъж севетва, втори път загасва , но ще го сваля и аз, така и така ще правя да свети гадният уред за бензина

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  2. #32
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Аз си купих от "симеон" едни ментаци с такъв цокъл по 1.50. Една рускиня продава там и ги изрови от някакъв шкаф. Иначе оригиналните са 22 лв. Егати 22 лв това е смешно.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  3. #33

    Default

    Взимайте си крушки без цокъл от OMV. По 70 ст. са. Цокълът на старите се вади и тези пасват идеално ...

  4. #34
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Трябва да го запояваш май поне аз така видях. И защо като мога да си ги купя готови по 1.50.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa
    Трябва да го запояваш май поне аз така видях. И защо като мога да си ги купя готови по 1.50.
    Имам предвид, че тези на OMV стават за бензиномера, защото цоклите се вадят. Крушките на врътките са от друго тесто - при тях пак се ползват тези от 70 ст., но трябва да се запояват.

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 177#258177

    При мен стана идеално, но ходих в TV сервиз

  6. #36
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Да де, аз за врътките говоря, че си ги взех от симеон и нищо не съм запоявал.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #37

    Default

    тези инженери какво са направили не знам, не препоръчвам разглобяване на пепелника, и все пак, вече свети и той, просто от отваряне и затваряне се бяха скъсали и двата кабела, крушката изгоряла разбира се отдавна, а това зеленото отгоре вярно като презерватив, е оправих го, както и свети вече и запалката, не че я ползвам, и сега защо подяволите всичко ми е в червено, а там в зелено??? толкова ли ги е мързяло и там да е така

    иначе конзолата лесно се разглоби, помогна ми темата със снимките, а бензиномера първо не намерих крушка с цокъл в 3 магазина, и накрая в Ауто + пича я извади и ми даде нова за 0.80лв., за пепелника са същите, 12V 1.2W, но тях взех от другото магазинче дето нямаха цокъл, но като отидох с изадена вече крушка намериха...по 0.50лв., много са зле, само ме разкарваха, сега всичко свети

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  8. #38
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default

    коелга може ли да направиш една снимка как свети пепелник, а и запалката, да видя дали ще ми хареса да ги правя и аз :P

  9. #39

    Default

    Еми как гадно зелено, виж така и така правих това за бензина да ми свети и се казах за 80ст. що да не направя и това, принципно пепелника може и да свети бяло, щото има една зелена работа върху крушката, а запалката си свети зелена, но това само като включа фаровете, иначе свети само таблото с уредите, да ти кажа съм инат, но ще видя има ли червено осветление

    снимки утре

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  10. #40
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    А аз винаги съм се чудил.
    Когато въпросния автомобил е излязъл от производство, определено диодите са били известни вече.
    Защо просто не са заменили всички лампички с диоди?
    Вярно, че тогава бяха малко по-скъпи, ама като голям потребител ще има и големи отстъпи за количество, плюс това, че предполагам автомобила няма да се оскъпи с повече от 20лв производствена цена.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #41
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Повечко от 20 лв ще се оскъпи. И сега умножи тези 20 лв по броя на произведените автомобили и виж каква сума ще излезе. Те си правят сметката и за най незначителния детайл. Не е от незнание не се притеснявай. Там се пресмята всяко петаче.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Еми как гадно зелено, виж така и така правих това за бензина да ми свети и се казах за 80ст. що да не направя и това, принципно пепелника може и да свети бяло, щото има една зелена работа върху крушката, а запалката си свети зелена, но това само като включа фаровете, иначе свети само таблото с уредите, да ти кажа съм инат, но ще видя има ли червено осветление

    снимки утре
    Ако все още искаш да направиш пепелника и запалката да светят в червено, в Пловдив в магазин ВИКИВАТ продават така наречените "презервативи" във всякакъв цвят - червен, жълт, зелен и т.н.
    Крушка+презервативче в цвят по избор = 1 левче!
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  13. #43
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    колеги нали имаше и клипче как става в една подобна тема някои може ли да ми даде линк ?

  14. #44
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    Quote Originally Posted by slik4eto View Post
    колеги нали имаше и клипче как става в една подобна тема някои може ли да ми даде линк ?
    http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr...solebulbs.html
    заповядай

    ---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Да де, аз за врътките говоря, че си ги взех от симеон и нищо не съм запоявал.
    за рускинята на симеон и канала на ъгъла ли става въпрос дето продава водни съединения
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    67

    Default

    И от мен едно голямо благодаря за темата.
    Обаче как може 1 крушка на врътките за парното да е 31 лв. някои знае ли магазин в които са по евтини?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •