Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Alfa 33 проблемче.

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    @gadimir Благодаря ти за поканата на срещите, ще идвам с удоволствие, само да накарам звяра да заръмжи като преди.

    @Vesko84 От начало я карах само на газ. Свърши ми газта и се наложи да я сложа на бензин. От тогава не иска да пали на газ. Вчера я запалих няколко пъти на бензин, обаче нито един път не заработи както трябва. Все на по-малко цилиндри се мъчи.

    @pfloyd Аз и да исках, няма как да я домъкна до София в това състояние. Но като я оправ, така че да знам, че ще ме докара до столицата ще ида при Лисан.

    @DJ_STIVAN Аз съм техник в компютърен сервиз. Завършил съм електротехникум и мисля, че разбирам от тоци малко или много. Мисълта ми е, че като погледна как е далаверата с кабелите и ми се плаче. Все са кърпени с изолирбанд. Иска ми се да ги сменя всичките! А тази маса на двигателя трябва да видя къде е и да опитам упражнението.

    Мисля, че забравих да споделя, че на газ паткаше бая здраво поне по веднъж дневно. Жена ми все подскачаше от седалката . Та и това е една от причините да си мисля, че е дебитометъра.
    Днес си мисля да и купя хубави свещи и да ги подменя. Имам няколко въпроса.
    1. Какви свещи да и купя, искам да са качествени, цената не е от голямо значение?
    2. Трудно ли се махат? Доста заврени ми се струват, а и до сега свещи не съм махал никога.

    Искренно ви благодаря за мненията!
    Alfa Romeo 33 ;94г.; 1,4; 105hp; REMUS; Chip tuning

  2. #17
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Свещи може да си вземеш от колегата spe4elist срещу Метро зад Киров, както каза gadimir. Една Имола се разхожда вече с неговите свещи и е повече от доволна Имаш ЛС
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #18
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Масата на двигателя е хваната за болта на стартера ( поне при мен е така ) За свещите... на този двигател доста лесно се сменят за разлика от тези на 16В - то А аз бих ти препоръчал да си вземеш Denso . Аз съм с такива и съм доста доволен, както и мн други. Denso имат и едни иридиеви (доста скъпи ) но и доста добри.Ако ти се намира някой лев си вземи такива, ако не - нормалните са по 6,7 лв пройката мепомна вече
    Огледай си и кабелите и ако имаш възможност смени и тях !
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  4. #19
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Излиза че във Варна няма оправия. Явно трябва да се ходи в Сф. Жалко за най-добрия град за живеене в България! Явно алфистите няма да са съгласни с това определение за иначе наистина хубавия ни град.
    Бих желал да посетя някоя от следващите сбирки, но още не съм приключил с ремонтите, така че ако има предварително фиксирани дати или дни с удоволствие ще се включа. Пожелавам на всички колкото е възможно по-малко контакти със сервизите.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default re

    Свещи - Бош с 4 полюса от Иво Димов срещу метро в сервиза на Киров-Бош. Кабели - от Евро 07 с поръчка от София за един ден - цена 53 лв. Свещите като ги свалиш 10-20 пъти и ти стават лесни за подмяна
    Alfa Romeo 1.4 imola

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    Благодаря много на @nikolamilchev и @-Kris-. Вчера момчетата дойдоха и успяхме да решим поблема до някаква степен. Понеже нищо не разбирам ми е трудно да обясня какъв беше проблема. Ще го обясня простичко и не ми се смейте . Най-дебелата тръба, която влиза в двигатела се беше изкарала вследствие на детонациите от газта. И още нещо имаше, ама @nikolamilchev ще ви обясни по-коректно, аз другата схема, заради която не ми бачкаше единият цилиндър не я разбрах. Също така забравих да питам дали след като оправя тези неща разхода на гориво ще падне? На газ все още не пали трябва газаджия да погледне там. Абе важното е, че не е нещо страшно ще се оправи. Вчера дори и чух пак гласа . Отново благодаря на @nikolamilchev и @-Kris-, големи пичове сте момчета!
    Alfa Romeo 33 ;94г.; 1,4; 105hp; REMUS; Chip tuning

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •