Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Alfa 33 проблемче.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default Alfa 33 проблемче.

    Значи колицата си я взех съвсем скоро. В подписа ми се вижда каква е. Има газово, и бенз естествено. Значи в началото (2-3дни) нямаше никакви грижи, карах я на газ. Реших да и сложа бензин, че тоя, от който я взех каза, че почти не я е карал на бенз. Слагам, превключвам, тръгва и си бацаше горе доле добре. Изкарах я на магистралата да я видя ще пада ли двигателя няма ли . И почна да глъхне, губи мощност на бензин нещо да я е**. Няколко пъти като я огася и припаля се оправя.
    После си карах на газ. Свърши ми газта на едно пътуване. Превключих на бензин и като стигнах до града и сложих газ. Сега не ще въобще да запали на газ . На бензин прави магариите с глъхненето(губене не мощност) и не мисля, че е добре да я карам така докато не я види някой. Какво може да е? Не разбирам от коли много. Това ми е първата кола.

    П.С. Като глъхне на бензин е все едно някой цилиндър спира, като давам газ и отпускам съединителя оборотите започват да падат и се изгася. На газ ми го направи един път същата магария. Мисля си за тоци и свещи, или нещо по-сериознао незнам .

    П.С. 2 Ако може и да ми препоръчате къде да я закарам във Варна ще сте златни. Трябва и елкон задължително. Благодаря ви!
    Alfa Romeo 33 ;94г.; 1,4; 105hp; REMUS; Chip tuning

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default re

    Дай да се срещнем да я погледна и ще ти препоръчам добър сервиз.
    Alfa Romeo 1.4 imola

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    Ами как да го направим, аз по цял ден съм на работа? Днес едва я запалих сутринта на бензин, ама си беше явно, че не работи добре. Дори вече си мисля, че не само един цилиндър не работи. Много бързо и свърши бензина. И сега е зарязана в "Петлешев". Абе лоша работа ви казвам.
    @nikolamilchev дай да се разберем някак да се срещнем. За мен след работа е най-удобно, обаче то вече е тъмно. Може по-рано сутринта ако ти е удобно. Незнам, кажи на теб как ти е удобно и ще го измислим.

    ЕДИТ: При разходката ми из форума се натъкнах на няколко члена, които имат сходни проблеми, явно е нещо, което се случва често на Афичките. Влюбих се в количката докато я видях и много искам да си я вкарам в кондиция .
    Alfa Romeo 33 ;94г.; 1,4; 105hp; REMUS; Chip tuning

  4. #4
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    И аз вече писах веднъж или два пъти във форума във връзка със същия /или подобен/ проблем, а има поне 4-5 подобни теми. Очевидно проблемът е широко разпространен, но няма решение. Интересното е че от '85 г. до сега карам само Алфи /Алфета 1.8, Алфа 75, Алфа 33 1.7 QV и сега 33 1.7 16V/ но с първите три не съм имал подобен проблем.
    @nicolamilchev - Колега ако не възразяваш ще ти пиша на ЛС идната седмица, че сега правя ремонти по ходовата част, за да ми препоръчаш сервиз.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by pfloyd
    И аз вече писах веднъж или два пъти във форума във връзка със същия /или подобен/ проблем, а има поне 4-5 подобни теми. Очевидно проблемът е широко разпространен, но няма решение. Интересното е че от '85 г. до сега карам само Алфи /Алфета 1.8, Алфа 75, Алфа 33 1.7 QV и сега 33 1.7 16V/ но с първите три не съм имал подобен проблем.
    @nicolamilchev - Колега ако не възразяваш ще ти пиша на ЛС идната седмица, че сега правя ремонти по ходовата част, за да ми препоръчаш сервиз.
    Как реши, че няма решение проблема? Щом дълго си карал Алфи къде си ги водел до сега? Някакви препоръки? Като гледам и ти искаш същия съвет, и ми е интересно поне къде да не ходя, ако можеш да споделиш.

    П.С. Значи мисля, че имам напредък, в смисъл според прочетеното и з дебрите на форума си правя извода, че е от дебитометъра. Моето газово не е инжекцион и съответно колата бая здраво паткаше от време на време, което е довело до скапването на този дебитометър. Симптомите са налице, губи мощност на бензин и гасне, също така трудно пали. Въпроса остана един. Защо подяволите не пали на газ звяра? Би трябвало да може според това, което прочетох.
    Alfa Romeo 33 ;94г.; 1,4; 105hp; REMUS; Chip tuning

  6. #6
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Предлагам ти да зареждаш газ само от Петрол, от както останалата газ ми скапа датчика на Хол, зареждам само от там и нямам проблеми!! Ако е дебитометър - лошо, но ако не пали и на газ, може пък и да е този датчик. Защо не я заведеш на Бончо долу на ЖП гара да я види ??
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #7
    започва да се пристрастява bboshnakov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    70

    Default

    При положение че не си с газов инжекцион, а се държи по същия начин и на газ, вероятността проблемът да идва от дебитомера е малка, поне според мен, не претендирам да съм експерт, само споделям мнение
    Проблемът с редовното "гърмене" на газ и гасненето може да идва просто от проблеми със свещите и кабелите Виж, губенето на мощност не звучи добре
    Когато си тъп, обикновено е за цял живот...
    _________________________________________________
    Alfa Romeo 33 1.5 IE`1991 - Трента тре
    Suzuki Alto 1.0 GL`1998 - Тамагочко

  8. #8
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    В двата края на бубината за високото има две букси , (там където влизат кабелите на свещите) разкачи ги остчржи ги малко с отверката, натисни ги малко за да влизат по-плътно буксите и ги пръсни с контактен спрей ако имаш !
    После кажи какъв е резултата !?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR
    В двата края на бубината за високото има две букси , (там където влизат кабелите на свещите) разкачи ги остчржи ги малко с отверката, натисни ги малко за да влизат по-плътно буксите и ги пръсни с контактен спрей ако имаш !
    После кажи какъв е резултата !?
    Ами няма резултат .
    Alfa Romeo 33 ;94г.; 1,4; 105hp; REMUS; Chip tuning

  10. #10
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Колега, как са ти тоците по колата? Пада ли ти акомулатора често? Щото наскоро имах същия проблем - Огромен разход 18/100 , работа на колкото цилиндара колата си пожелае, глъхнене, невървене,мн. трудно палеше . И всичките тези неща бяха от слаба маса на двигателя. Свалих я, изтърках всички клеми и т.н. и от тогава... 10/100 и колата си е кола ( има една подробност само, че моята кола от както е създадена не е помирисвала газ )
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  11. #11
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by BrooklyNY
    Quote Originally Posted by pfloyd
    И аз вече писах веднъж или два пъти във форума във връзка със същия /или подобен/ проблем, а има поне 4-5 подобни теми. Очевидно проблемът е широко разпространен, но няма решение. Интересното е че от '85 г. до сега карам само Алфи /Алфета 1.8, Алфа 75, Алфа 33 1.7 QV и сега 33 1.7 16V/ но с първите три не съм имал подобен проблем.
    @nicolamilchev - Колега ако не възразяваш ще ти пиша на ЛС идната седмица, че сега правя ремонти по ходовата част, за да ми препоръчаш сервиз.
    Как реши, че няма решение проблема? Щом дълго си карал Алфи къде си ги водел до сега? Някакви препоръки? Като гледам и ти искаш същия съвет, и ми е интересно поне къде да не ходя, ако можеш да споделиш.

    П.С. Значи мисля, че имам напредък, в смисъл според прочетеното и з дебрите на форума си правя извода, че е от дебитометъра. Моето газово не е инжекцион и съответно колата бая здраво паткаше от време на време, което е довело до скапването на този дебитометър. Симптомите са налице, губи мощност на бензин и гасне, също така трудно пали. Въпроса остана един. Защо подяволите не пали на газ звяра? Би трябвало да може според това, което прочетох.
    Ами няма решение защото от три години се дъвче тая тема из форума и никой не се е похвалил че си е решил проблема.
    Първите две ги карах в Италия. Вторите две във Варна, като първата я карах 7-8 г. и нямах никакви проблеми /тя беше с 2 карб./ Последната я карам от 01-02г., но проблемът се появи преди 2-3 г. Най-често ми казват абе щом пали без проблем не я води по елкони само ще ти я разбутат и тъй като при мен проблемът не е толкова тежък и е на периоди си я карам така. Това не значи че ако има възможност не бих я оправил. Просто не знам къде.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  12. #12
    започва да се пристрастява bboshnakov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    70

    Default

    pfloyd, не искам да се повтарям излишно, нито да правя реклама някому. Но ще го направя, но не с цел да досаждам и да натрапвам мнение, а тъй като по всичко личи, че имаш желание да правиш нещата като хората, а не през пръсти, което е похвално
    Ако в България има място, където да са в състояние да решат 99,99 процента от проблемите на една Алфа с боксерен двигател, то това е сервиза на Лисан. Просто такова нещо като "хронично" губене на мощност, трудно палене и така нататък при 33-ките няма, или ако има, то е плод на липса на правилно диагностициране на проблема и некомпетентност на хората, които решават проблема
    33-ките може и да не са най-надеждните автомобили на света, но пък и не са едва ли не самоходни гробници, които цял живот си прекъсват, гаснат, гърмят и правят не знам още какви мизерии, всичко е въпрос на правилна и своевременна поддръжка
    Когато си тъп, обикновено е за цял живот...
    _________________________________________________
    Alfa Romeo 33 1.5 IE`1991 - Трента тре
    Suzuki Alto 1.0 GL`1998 - Тамагочко

  13. #13
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    bboshnakov, напълно съм съгласен с теб относно качествата на 33-ките. Самият факт, че карам втора такава говори най-добре за мнението ми за този модел. Очевидно е обаче че при някои съществува проблема с гасненето на празни обороти и губенето на мощност /или непоемането на газ,не знам как е по-правилно да се каже/. Търсенето на решение не е в никакъв случай повод за такива драстични определения за 33-ките. Вярвам ти, че колегата от София е в състояние да реши проблема, но ние във Варна се опитваме да намерим по-удобен за нас вариант, т.е. местно решение на въпроса. Ако не успеем тогава вече всеки за себе си ще реши дали си заслужава пътя до София или не.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  14. #14
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Така като чета ми се струва че проблемът на газ не е свързан с този на бензин. Все пак в началото с бил само на бензин, а изведнъж не може да пали на газ. На мен ми се случи подобно нещо изведнъж и то само на газ - не палеше. На бензин нямаше грижи. Проблемът се оказа в изпарителя - след ремонт си палеше и на газ. Така че помисли и жърху този вариант. А на бензин - наистина може да е дебитомерът, Успех!
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  15. #15
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    При мен проблема е докато загрее колата.....Като е студена при запалване трябва да подам няколко пъти газ,често трябва да повторя упражнението защото не става от първия път.......
    Колкото до сервизите:с/у Метро (зад Киров)има сервиз приятелски настроен към Алфи,но....за нашия модел(33)няма софтуер или нешо подобно(поздрави на колегата Spe4elist )
    От другата страна на Метро има диагностика,но не ме убедиха че ми"оправят колата"(3 пъти )
    Не ходи в "Шама" по пътя за Виница в дясно(ако се видим на някоя среща ще покажа на какво ми направиха колата,само ще ти кажа че ми СЛОЖИХА НАКЛАДКАТА НАОБРАТНО )
    ЗА този на гарата не знам,вече съм отчаян.......
    Май за мен само Lisan е спасението:или ще отида до София,или ....ще видим...
    Дано съм бил полезен.
    ПОЗДРАВИ
    P.S.чакаме те на срещите

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •