Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: RQ: Информация за Alfa Romeo 166 2.5 V6

  1. #1
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default RQ: Информация за Alfa Romeo 166 2.5 V6

    Здравейте колеги.
    От доста време чета форума, а от още по-отдавна ми се ще да карам Алфа.
    Сега вече реших и да пиша, защото почти съм се навил да си взема кола от лелеяната марка.
    Както сигурно сте разбрали от заглавието, става въпрос за 166-ца с 2.5 литра двигател. :P
    Тъй като все още нямам достатъчно информция за колата (тези дни ще разбера повече, знам само, че е 2001 година) реших да попитам тук, надявайки се, че ще можете да ми дадете насока и съвети свързани с този прекрасен автомобил.
    Та, какво повече можете да ми кажете за тази кола с този двигател, отделно от официалните характеристики, разбира се.
    Ще се радвам, ако някой собственик на такъв автомобил сподели опита си.
    Благодаря предварително.

    П.П. Колата, която ми е на сърцето е 156, но не бих отказал и 145/6, а тази 166-ца просто в момента ми е предложена като добра оферта.
    Общо взето, от няколко месеца насам "купувах" почти всички гореизброени варианти, ама май ще е гореописаната 166.
    Не, че не мога за пореден път да променя мнението си, ако се появи някоя 156.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  2. #2
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    E 2.5 е страхотна кво има да се казва за нея прочети малко из другите теми кои са и слабите места кво да гледаш като я копуваш и така на татака да добиеш представа, по надоло има няколко такива теми. Имаш ли начин да прискочиш акциза или ще го плащаш
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  3. #3
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Aми колата е купувана нова в България, съответно акциза не е проблем.
    Прегледал съм повечето от темите за колата и ми прави впечатление, че става въпрос предимно за дизелови автомобили.
    Затова и реших да попитам за 2.5 двигателя, защото информация за него не намерих. Иначе е ясно, че останалите неща по колата (ходова част, електрически джаджи и пр.) са същите.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  4. #4
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Специфичното, е че малко по трудно се намират части за нея но ти си в София и не е голям проблем. Друго кво, двигатела е много добър и не е кекав, много хубаво ще върви сериозен набор от коне има една диагностика да видиш кво и е положението и тва е
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    2.5 V6 мотора не е ТС ... само с по една свещ на цилиндър е, което не е болка за умиране де

    иначе, за фийдбек, по обясними причини няма много собственици на такива автомобили - заради акциза
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #6
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    2.5 V6 мотора не е ТС ... само с по една свещ на цилиндър е, което не е болка за умиране де
    Аууу, как съм се изложил...
    Моля, ако е възможно, някой модератор да поправи заглавието на темата.
    А иначе конкретно ме интересуваше, много по-скъпа ли е поддръжката на V6 двигателя сравнено с 2.0ТS?
    Kaкто и какъв е разхода на гориво, ама за тези неща май наистина трябва да каже някой, който има такава кола, пък те явно не са много.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  7. #7
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    карах малко време 166 с 3.0 мотор с ръчни скорости - приказка.
    Интересното е че разходът при нормално каране е изключително нисък (с ръчкане е друго), може да се съревновава с 2.0ТС в това отношение. Явно на тежкото купе си му прилага по-силния мотор...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Posts
    55

    Default

    Аз само мога да кажа какво съм сменил на моята до сега.
    - накладки(предни и задни)
    - ремък на динамото(моля да бъда извинен но така ми казаха че се казва)
    - масло двигател Alfa Sellenia Racing

    Това със труда 620лв. Андренажен ремък не съм сменял понеже трябва да чакам 2 месеца за доставка от София а нямам толкова време. А колата която си харесал автоматик ли е или ръчни скорости. Понеже тоя автоматик се оказа че има филтър за маслото на скоростната кутия и за него пак се чака 2 месеца. Ми за сега това е. Иначе колата има страшна возия и определено няма да збъркаш особено с този мощен мотор. Поздрави

    EDIT: Забравих да спомена 18/100км разход градско в Русе. Извънградско в петък ще разбера колко харчи.

  9. #9
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Ръчни са скоростите. Мислех, че е със шест предавки, ама съм се излъгал.
    Тези 18/100 при какво каране са?
    Аз по принцип съм спокоен шофьор, пък и ти предполагам говориш за колата, която ти е в подписа и е доста по-мощна.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Спокоен шофьор с 2,5мотор само на бензиностанцията да не те обземе безпокойство Във всеки случай такава кола да караш и то на бензин 40лв/100км градско не ти мърдат. Извънградско - 25лв/100 минимум. Такава кола само с динозавърска пръдня / газ или метан / мое мнение!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Aми да, спокоен съм си. Обаче не е лошо да имам мощност в запас, ако ме хванат лудите.
    Oсвен това, ако ме бие много по джоба горивото, имам си и backup - старият, но верен френски таралясник.
    Решил съм да имам Алфа, при това мощна, пък ако ще и да я карам само до съборите или събота и неделя. :P

    A за газовите/метановите уредби си имам фанатично мнение - НИКОГА няма да сложа нещо такова в своя кола. Предпочитам да я карам веднъж в седмицата, ама както си трябва.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    това че 2,5 не е ТС е само плюс щото тоя фиатска измислица съкс отсекъде
    само че 3,0 е доста по-смислен мотор от 2,5

    абе покарай пък ако ти хареса зимай
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Е 3.0 и аз искам, ама нЕма.
    Имам възможност и оферта за 2.5 засега.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Практиката ми е показала, че смислените 6-таци наистина са около 3000куб. Алфа 166 2,5 не си мисли че ще върви много повече от 2,0ТS според мен разликата е минимална - малко повече коне с малко повече килограми отпред в коша. Така и така ще се изшиваш с доста пари за гориво по-добре наистина си търси 3,0. Преди време почти бях купил една Омега 2,5 V6 - 170к.с. ама като се качих да я карам и видях колко е зле се отказах. Само името и е V6 иначе си вървеше колкото една корава 2-литровка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    като добавка, от Пламен знам, че 3.0 и 2.5 харчат почти еднакво
    а разликата във вървежа им е много осезаема

    е верно че и акциза им е различен де.....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •