Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 68

Thread: вече съм на газ

  1. #46
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    На сто процента имаш избили свещи.А това с изолацията на кабелите няма да се получи подобре смени скапания кабел или наи добре всички.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by fazana
    На сто процента имаш избили свещи.А това с изолацията на кабелите няма да се получи подобре смени скапания кабел или наи добре всички.
    фазан това от аватара ти рисунка ли е или алфа има вече и крос оувър?

  3. #48
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Това е прототип, модела е Камал ако не се лъжа, но още го няма на пазара...
    ...май няма и да го има.

    Сега за свещите, тънките като се изострят и разстоянието им стане около 1 мм, са почти свършили. Решението е смяна, временно / 10-15 К/ може да ги покараш, но трябва да им намалиш разстоянието до към 0.7ммм /мери се с луфтомер а не на око/

    От къде беше колега, извинявай не запомних?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Това е прототип, модела е Камал ако не се лъжа, но още го няма на пазара...
    ...май няма и да го има.

    Сега за свещите, тънките като се изострят и разстоянието им стане около 1 мм, са почти свършили. Решението е смяна, временно / 10-15 К/ може да ги покараш, но трябва да им намалиш разстоянието до към 0.7ммм /мери се с луфтомер а не на око/

    От къде беше колега, извинявай не запомних?
    кръстоносецо за къв 1мм говориш бе то м/у електрода и полюса 1 железен лев може да се събере,ОК. разбрах за смяна са и 8те свещи заедно ли се сменят или по комплект може,защото големите са като нови поне на вид?а аз съм от шуменския край

  5. #50
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми намали им разстоянието, никоя кола не работи добре с голямо разстояние между електродите, може да се сменят и на парче - не е проблем, стига да установиш коя е проблемната вощеница.
    Съвет първо намали разстоянието до указаното по горе /0.7мм./ и пробвай и тогава реши дали ще сменяш свщите!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Ми намали им разстоянието, никоя кола не работи добре с голямо разстояние между електродите, може да се сменят и на парче - не е проблем, стига да установиш коя е проблемната вощеница.
    Съвет първо намали разстоянието до указаното по горе /0.7мм./ и пробвай и тогава реши дали ще сменяш свщите!
    ами 3 njk и 1 chanpion мейби шанпион фор чендж ,ей ти си страшен бе толкова ли си разбран и в армията

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    защо след като имам симулатор за дюзите кмпа трупа грешки,имаше ли въобще нужда от него?имам колега вместо симулатор има вързана крушка-лъжец и няма ядове.и друго,не може ли да се регулира след запалване веднага да обръща сама на газ без да я форсираш защото това е много гадно чак на 4000 об/м обръща,другата ми кола веднага минава на газ след палене.?

  8. #53
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Емулатора на дюзите никога не е излишен, не може да ти пречи той. А за оборотите кажи какъв тие ключа/марка/ или поне какво ппише на него!,за да ти кажа как да коригираш оборотите на комутация.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by robygas
    Емулатора на дюзите никога не е излишен, не може да ти пречи той. А за оборотите кажи какъв тие ключа/марка/ или поне какво ппише на него!,за да ти кажа как да коригираш оборотите на комутация.
    на копчето пише auto gas

  10. #55
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    погледни , мисля ,че беше отзад до куплонга/ след като го откачиш от рапидите / трябва да има един тример. Бръкни с тънка отвертка така че да можеш да го въртиш и запали на авт. реижим.Не помня на ляво или на дясно ,но го върти леко, като палиш и гасиш колата при всяка корекция и следи оборотите на комутация.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    ок.

  12. #57
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Оборотите може да ги свалиш докъм 1500, колегата ти е казал как. Симулатора може да е повод за доста ядове, имах случай със симулатор дето от време на време пропускаче по някой такт, едно дето компа пак си трупа грешки, ми пипаше и по около 2-3 литра бензин на 100 км. и то както върви на газ.
    Това на моя кола, така че имам наблюдения. Махни симулатора, нали и без това само я палиш на бензин, сложи едно реле да спира дюзите, когато минеш на газ
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Оборотите може да ги свалиш докъм 1500, колегата ти е казал как. Симулатора може да е повод за доста ядове, имах случай със симулатор дето от време на време пропускаче по някой такт, едно дето компа пак си трупа грешки, ми пипаше и по около 2-3 литра бензин на 100 км. и то както върви на газ.
    Това на моя кола, така че имам наблюдения. Махни симулатора, нали и без това само я палиш на бензин, сложи едно реле да спира дюзите, когато минеш на газ
    браточка много работи вече благодарение на ваз мога да направя но проблема е че е гаранционна и онзи може да ми спре гаранционното обслужване не че ще искам това да продължава а ако му кажа да го корегира със сигурност ще откаже а аз виждам как колицата ми от ден на ден се изтормозва.вчера проведох на жена си малко шофьорско обучение и тя ми заеви най- безотговорно че 405тицата и е била по-комфортна и това гадно палене също я е отбльснало от толкова харесваната от нея кола.

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    здрасти колеги,цял Шумен обиколих днеска за свещи за колата и ударих на голям камък.Значи ngk ги няма изобщо на доставка(говоря за тънките)а по каталог са 38лв ,предлагат ми ДЕНЗО които са по поръчка на същата цена и БОШ на 5.50лв голяма и 10.50лв малка,това е което намерих ако имате нещо в предвид помагайте,със сигурност първите 2 вариянта не са приемливи без гаранция която за star line е3 години .

  15. #60
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    аз лично съм ти далече но цената на NGK и Дензо за която говориш е добра и според мен , Дензо свещи са най - подходящи за тази кола. Тук компл.Дензо е 330лв.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •