Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: вече съм на газ

  1. #31
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    добре , съгласен съм. Явно говорим за различни неща.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    здрасти отново,малко бях на обиколка и няколко дни отсъствах и виждам че добре сте откликнали на моите въпроси.хора колкото и налудничево да ви прозвучи мисля че са кабели.отгоре като отворя декоративния капак се виждаха много добре изглеждащи кабели,уви,единия имаше разкритие на проводника около 1см точно на свивката на лулата и незная как сее държала добре тази кола на бензин без никакви признаци на пробойна.купих самовулканизираща лента за високо напрежение и ги ових всички станаха като нови и дано това да е била причината но от 1вия ден насам не е бумкала,като изключа угасването като я пусна по енерция иначе е 6 ,сякаш е по-спокойна на газ отколкото на бензин.с газ за 20 лв на цена1.12лв/л минах около250км със средна скорост 110 км/ч по магистралата,ако е вярно това значи е добре.много на високи обороти превключва ня газ над3000,някакъв савет?

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    ади ва хора ва къде изчезнахте като Ванката от айдала ва?сега сериозно,не е и кабели пак ми гръмна,като подам газ и забавя тръгването избумка.мисля че тайминг адванс процесора е неизбежен.

  4. #34
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    ...и безсмислен!
    ЗА РЕГЛАЖ СИ!

    П.П. съжалявам бях наряд и не съм влизал 24 часа във форума
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    ...и безсмислен!
    ЗА РЕГЛАЖ СИ!

    П.П. съжалявам бях наряд и не съм влизал 24 часа във форума
    днеска отново бумна,мисля че без датчик за центровката няма да се оправи.преди малко имах среща с 1 собственик на магазин за строй.материали на когото бях клиент и той също но бивш собственик на т.спарк ми каза-каквото и да смениш трещи и това е .споменах му за този контролер за центровката а той ми отговори-и на мен ми казваха за него но тогава нямах толкова голям бизнес и съответно кинти и не прежалих 100-200 кинта за него а сменях кабели,свещи и нищо гръмна дебитомер,уплътнители на колектори и ми влезе 5 пъти повече отколкото този уред.аз съм готов да стрелна но незная дали щее поредната безсмислена инвестиция за тази кола

  6. #36
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default Re: вече съм на газ

    Quote Originally Posted by Xtrim7
    Quote Originally Posted by galinves71
    хора вече съм на газ,но уви,наистина пука,мислех си че моята кукла няма никакви забележки но след обикновенното агу излиза че има в/у каво да се работи.майстора каза че съм имал кабели за смяня.кажете цени на кабели и също марка по възможност в шумен,варна,добрич и ако мислите нещо по въпроса кажете,наистина на бензин от 8 месеца насам никакви симптоми за проблем какъвто и да е.не съм сигурен100% че като сменя кабелаците няма да продължи това.

    Ейййййййййййй....... колега добре дошъл в проблемите.Не знаеш колко са дълги бодлите на този таралеж дето си го сложил в гащите.

    През всичко ще минеш;кабели,свещи,ламбда сонда,дебитомер и още какво ли не.
    Имам впредвид,че всичко това ще ти го изстъкнат като проблем за проблема.
    Казвам ти го,всичко това защото съм с газов инжекцион и пак не е като на бензин,но много по-добре от обикновенна газова.
    Все пак искрено се надявам да не ти прави проблеми,но от първият ден се почна.

    ПРОКЛЕТА ГАС-поне да я изравнят с бензина,че да нямам ЛИЧЕН избор. Извинявам се на засегнатите.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  7. #37
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Пак казвам ТАП-а е излишен на ТС-а, обаче ако решиш да си хвърляш парите на вятъра - твой проблем!
    И айде да ваемеш най накрая да направиш един газанализатор, ще ми омръзна да го повтарям!
    Нещо не ти разбирам логиката, не искаш да направиш един реглаж дето струва 10-15 кинта, а си готов да дадеш 100-200 за нещо което е излишно при твоя ДВГ....
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Пак казвам ТАП-а е излишен на ТС-а, обаче ако решиш да си хвърляш парите на вятъра - твой проблем!
    И айде да ваемеш най накрая да направиш един газанализатор, ще ми омръзна да го повтарям!
    Нещо не ти разбирам логиката, не искаш да направиш един реглаж дето струва 10-15 кинта, а си готов да дадеш 100-200 за нещо което е излишно при твоя ДВГ....
    браточка това го сторих и си е точно но продължава да пръцка колата.от днеска всеки ден ще въртя по 1 оборот на този тройник докато му хвръкне пружината а за АНАЛИЗАТОР ,абе братле тук е провинция все 1 да искаш от муджихидин свинска мас

  9. #39
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71
    Quote Originally Posted by Crusader
    Пак казвам ТАП-а е излишен на ТС-а, обаче ако решиш да си хвърляш парите на вятъра - твой проблем!
    И айде да ваемеш най накрая да направиш един газанализатор, ще ми омръзна да го повтарям!
    Нещо не ти разбирам логиката, не искаш да направиш един реглаж дето струва 10-15 кинта, а си готов да дадеш 100-200 за нещо което е излишно при твоя ДВГ....
    браточка това го сторих и си е точно но продължава да пръцка колата.от днеска всеки ден ще въртя по 1 оборот на този тройник докато му хвръкне пружината а за АНАЛИЗАТОР ,абе братле тук е провинция все 1 да искаш от муджихидин свинска мас
    Ами направи си го сам бе не е сложно, пък и ще е по точен

    ПП стама ми смешно за свинската мас все едно че си виждал муджахидин някога.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    преди малко четох във форум на опел и там се споменава за някакъв дифузьор за плочката които струвал 5 лв и решавал проблема,какво е то и вярно ли е?също и за 1 от причините нагорял клапан който не отварял възможно ли е на кола със абсолютно поведение?

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Quote Originally Posted by Xtrim7
    Колега;на ТСто на малките свещи епо-заострено и от молив.
    Изострени като тия ли
    http://clubalfaromeo.com/forum/download.php?id=17187
    колеги проверих свещите и открих 3 njk и 1 chanpion супер а?това са тънките около 1 мм е връхчето нормално ли е или са износени?колко трябва да е разстоянието м/у електрода и полюса?

  12. #42
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Тва почва да прилича на оня виц дето нашенеца обяснявал що е жираф, та питал той съселяните си:
    - Щъркел виждали ли сте?
    - Да! - отвърнали селяните
    - Е няма нищо общо! - рекъл нашанеца.


    ....много я ровиш тая кола, не се виждат електродите и проблемите ти не идват от запалителната с-ма
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Тва почва да прилича на оня виц дето нашенеца обяснявал що е жираф, та питал той съселяните си:
    - Щъркел виждали ли сте?
    - Да! - отвърнали селяните
    - Е няма нищо общо! - рекъл нашанеца.


    ....много я ровиш тая кола, не се виждат електродите и проблемите ти не идват от запалителната с-ма
    разбирам тънкия ти намек

  14. #44
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Споко пич, ще се оправи, обаче преди това ще ти скъси доста живота
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Споко пич, ще се оправи, обаче преди това ще ти скъси доста живота
    знам че ви утекчих с моето досадно питане но както вие на няколко пъти с другите които чуват монтажите на агу казахте че ще мина през кабели,свещи и тем подобни ,аз исках да разбера общото мнение на всички.аз се занимавам с керамика и ти видиш производството и ти стане интересно и искаш да го опознаеш от близо няма ли да питаш настоятелно?не се сърдете ще има още ????

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •