Results 1 to 3 of 3

Thread: Въпроси за километраж и спирачки

  1. #1
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default Въпроси за километраж и спирачки

    1. Колеги,някой разглобявал ли е километража на колата си? На моята не и се въртят нито големите,нито малките цифри[тези който се зануляват] и е много кофти не мога да засека нищо,даже и маслото няма да знам кога да сменя.От числата който трябва да се въртят се чува само едно леко чаткане през примерно 20 секунди,Съмнява ме,че е връщан километража,защото се вижда,че цифричките са надраскани с отверка или перон може би .Та казвайте какво мислите и как може да се отстрани проблема.
    2.Върнаха ме от преглед за нулеви спирачки на задна лява гума.Вдигнахме колата на подемник и се видя,че към въпросното колело не отива тръбичка за спирачна течност.Явно е удряна отдолу е се е прекъснала тръбичката след което е изолирана.Та въпроса ми е тръбичката от спирачния апарат директно в АБС-а ли влиза и ако е там коя под ред е тя,защото на АБС-си стоят и четирите но не се вижда къде отиват.
    Благодаря предварително
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    По т. 1 - намери си читаво табло 2-ра ръка и не се занимавай. Имаше тема за малкия километраж със снимки, пусната от колегата ALFA CORSE, можеш да я потърсиш. При мен положението беше същото. Дори да го разглобиш и много малко вероятно да го оправиш - скоростомера никога повече няма да ти отчита правилно .
    По т. 2 - Следи картинките - тази и следващите 4-ри
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Абсолютно споделям мнението на колегата Trendi.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •