Results 1 to 14 of 14

Thread: Смяна на габарит !

  1. #1

    Default Смяна на габарит !

    Привет от мен.
    От 2-3 дни сам забелязал че левия габарит е изгорял.Вчера в един магазин видях цената на оригинален беше 18 кинта ,също имаше някакви и по 7 лева.Ако някои е имал този проблем да пише 10х

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    7 лева
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    7 лева аз го огледах няма позлатен корпус нещо ама не
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  4. #4
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Ми по толкова са крушките на габаритите, щото са халогенни.

    И на 166 са такива - азз намерих някви Осрам по 9 лева и после ми обясниха, че били на страхотна далавера.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  5. #5
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    аз скоро сменях фарове, а стях и две лампички едната за късите за 9 лв., а за габарита 8 лв., така че си мисля че цената е нормална. а смяната си е кофти работа - голямо бъркане и стъргане на ръце
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

  6. #6
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Олеле. Какви са тия цени бе хора? Аз си сменях габарита и дадох някакви стотинки. Смяната е супер лесна. Една черна пластмаска се издърпва от рефлектора, изважда се крушката и се слага другата. Да не би да сменяте с цялата пластмаска? Аз ли съм направил някоя глупост?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  7. #7
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Тези дето са стотинки после е цяло приключение докато ги извадиш. Крушката е H6W мисля, и е халоген на Стамболийски ги има по 5 лева. Пъпките на фасунгата не се една срещу друга а са по ъгъл. Иначе смяната е елементарна става за по малко от минута.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  8. #8
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by IVO_GWM
    Тези дето са стотинки после е цяло приключение докато ги извадиш. Крушката е H6W мисля, и е халоген на Стамболийски ги има по 5 лева. Пъпките на фасунгата не се една срещу друга а са по ъгъл. Иначе смяната е елементарна става за по малко от минута.
    Тая дето беше преди това беше същата като тази дето е стотинки и я смених без никакъв проблем. Да не би да светят различно тези скъпите?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  9. #9
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Не светят различно просто пъпките са една срещу друга и като влязат със малко натискане, се вади трудно крушката. Поне при мен беше така. Иначе всеки си слага каквото си иска.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  10. #10
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Аз като ходих на маркиране питах човека в сервиза за габаритни крушчици с изместена на 90 градуса пъпки, той обаче направо извади някаква светодиодна лампичка с две изводчета, пуфка и пъшка 15 минути и постави по една на всеки фар. Сега се чудя - ако ми се наложи да ги сменям дали няма да е голям зор да сваля сегашните...
    Я като сме в темата за фарове и лампички да питам нещо - забелязах, че левият ми мигач отпред на фара е по-оранжев от десния и се чудех дали оцветяването идва от самата крушка или от някакъв цветен филтър в самия фар???
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  11. #11

    Default Re: Смяна на габарит !

    Quote Originally Posted by Djalev
    Привет от мен.
    От 2-3 дни сам забелязал че левия габарит е изгорял.Вчера в един магазин видях цената на оригинален беше 18 кинта ,също имаше някакви и по 7 лева.Ако някои е имал този проблем да пише 10х
    В кой магазин ти го казаха това? Аз бях в Алекс Ауто и ми дадоха цена за оригинална 14 лв.

  12. #12

    Default

    Ми в струмско ми го казаха в ФИАТ,несъм сигорен точно за 18 кинта,но от 16 до 18 ми каза тоя шефа утре ше прецена какво ше го права на габарита..

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Djalev
    Ми в струмско ми го казаха в ФИАТ,несъм сигорен точно за 18 кинта,но от 16 до 18 ми каза тоя шефа утре ше прецена какво ше го права на габарита..
    Бе зарежи го тоя Фори. Иди в Алекс Ауто и си вземи от там. Фори така или иначе купува от тях! 14 лв. е крушката ...

  14. #14
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    По този въпрос има доста изписано. що не изровихте старата тема. сага чета същите постове тук.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •