Results 1 to 9 of 9

Thread: Сони,Кларион или Пайниър? (и малко обща информация)

  1. #1

    Default Сони,Кларион или Пайниър? (и малко обща информация)

    Здравейте колеги,

    И аз напоследък се чудя дали да сменя малко озвучението.
    Преди съм имал Блаупункт и Сони и съм бил доволен,но в момента колата е с касетофон Пайниър и се чудя дали да не сложа същата марка колони.Не искам басове,просто едни елипси отзад и пищялки отпред. Също така, някой имал ли е досега Кларион, където питам всеки казва,че са добри,но никой който наистина да ги е пробвал?
    И един последен ( и малко тъп въпрос) ако са трилентови (или триканални незнам как се казва точно) добре ли е или трябва да са повече?

    Мерси и не ме надъхвайте да слагам сериозно озвучение,че като гледам Кики в предната тема вече е готов да маха задната седалка и да слага яката музика

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, кв. Лозенец
    Posts
    72

    Default

    Ако слагаш трилентови няма да имаш нужда от "пищялки", те за това за трилентови /широкообхватни/ защото покриват целия диапазон - ниски, средни и високи честоти...
    Аlfa Romeo 156 16V 1.6 Twin Spark...

  3. #3
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Лично мое мнение и впечатление. Познавам марката Clarion преди да се появят магазини като технополис или техноеди кой си и да залеят пазара с техника. Тогава Clarion струваше около 4-5 пъти над цената на познатите ни марки, а именно Sony, JVC, Panasonic и т.н. Искам да кажа, че тогава Clarion си беше наистина стойностна, качествена и скъпа марка. В един момент пускат на пазара Clarion за 170лв примерно. Според мен вече не е същата марка със същото качество, а уеднаквено с останалите марки от този клас. Аз съм ползвал няколко марки и засега съм най-доволен от Sony.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  4. #4
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    пичове аз съм с Кларион и съм много доволен. СД-то вече е на 4 години обаче си свири на 6.Сожих си говорители във 4 врати Кларион СРР1726 и свирят идеално.Само стъпалото и касата са ми Блаупункт просто защото на Кларион са много високи цените особено за стъпало,където почват от 400 кинта.и все пак съм изключително доволен от звука и силата и качеството като цяло.
    П.С. всичко съм си връзвал сам не давам на разни "майстори" да ми пипат по колата че доста си изпатих от такива
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  5. #5
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL
    Лично мое мнение и впечатление. Познавам марката Clarion преди да се появят магазини като технополис или техноеди кой си и да залеят пазара с техника. Тогава Clarion струваше около 4-5 пъти над цената на познатите ни марки, а именно Sony, JVC, Panasonic и т.н. Искам да кажа, че тогава Clarion си беше наистина стойностна, качествена и скъпа марка. В един момент пускат на пазара Clarion за 170лв примерно. Според мен вече не е същата марка със същото качество, а уеднаквено с останалите марки от този клас. Аз съм ползвал няколко марки и засега съм най-доволен от Sony.
    а някога да си слушал и 3-те марки в кола едно след друго ? знаеш ли колко класи е клариона над другите плеарчета - говоря за тази годишните
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  6. #6
    започва да се пристрастява jorkodj's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    dupnica
    Posts
    65

    Default

    според мен и трите марки са добри, но аз попринцип съм фен на пайниър
    и цд-то и колоните са ми на тяхната фирма и съм доволен най-вече като качестно перфектно не толкова като сила без усилвател съм само с цд-то 50 x 40w
    145 junior 1.4 16v 98
    KARANJETO E NAYKA !!

  7. #7
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    а някога да си слушал и 3-те марки в кола едно след друго ? знаеш ли колко класи е клариона над другите плеарчета - говоря за тази годишните[/quote

    Посъветвай човека в такъв случай

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  8. #8
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    определено клариона колкото и грозен да е според много хора - качеството му е най добро

    ако питате мене - тази годишните модели на пайнер са орвратителни - както на звук така и на дизайн - прилича ги на някакъв циферблат
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    забраветв това,което беше.сега независимо от марката,всички се изработват по едни и същи схеми и със същите материали.Разликата е само в кутиите и външния вид.Само най скъпите имат по добри четящи устройства.Мойат съвет е:взимайте по ефтини плеъри.и да направят номер,не е страшно и без това за 2 години остаряват като технологоя,но задулжително усилвателя и колоните трябва да са супер.Захранването и окабеляването също.Най важни са масите.и за входовете и за изходите.Филтрите,ако няма електронни са задължителни.Ако някой го интересува нещо друго или има засукан проблем съм насреща
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •