Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 183

Thread: Рециклирана Емблема Боя с четката и авто лак+Снимки

  1. #1
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default Рециклирана Емблема Боя с четката и авто лак+Снимки

    Ето рециклирана емблема боядисана+лак.... цветовете станаха 1/1 харесва ми доста интересно изглежда тази по принцип не е завършена остана само да се истърка на водна шкурка и да се полира с шлаиф паста и да се почистят малко ръбовете емблемата не е баш перфектна като се има предвид ,че се боядисва с четката но е по добре определено от лъскава ламарина.Това все пак е картина рисува се с четки боички..... доста интересно изглежда на живо някак си автентично може и с перманентен маркер ръкописно да се изпише ника на собственика и да се запечата с лак като на картините да има подпис ..... Ако има някои интерес срещу 10 кинта може да измислим нещо



    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    И аз си направих така задната емблема,само че я боядисах черна,като оставих само изпъкналото и я запечатах с лак.А за предна сложих силиконова за 6 лв.,като отлепих силикона от пластмасовия диск и го залепих директно върху избледнялата оригинална емблема.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Какви бои ползваш, повечето избледняват на слънце
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  4. #4
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    по принцип боичките са за моделчета. незнам дали ще избледнее но не вярвам защото лака е същия с които запечатват металиците при автомобилите би трябвало да не избледнеят цветовете...
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Лака предпазва боята от всичко друго но не и от светлината. Боята не е ли устойчива на нея избледнява, най-вече от UV лъчите.
    Иначе супер си се справил! И аз моята емблема мисля да я рисувам, спира ме само мисълта, че след време ще избледнее.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    Някой да знае от каде да си намеря и аз такава пласмласова-силиконова емблема за 6 кинта дето казва колегата.От Русе съм.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ето го и моя "тунинг"
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    В Силистра има емблеми от 6 лв на магазинчето до нас.Вчера минах имаше 3 бр.и продавача каза че ги е поръчал защото много питали за тях,заредил 5 ,и от нова година продал 2,едната на мен.Разбрах още че ги доставил от Румъния.Емблемата представлява силиконова лепенка залепена напластмасов диск с две крачета за захващане.Ако бях по вещ с компютъра щях да пратя снимки.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Хареса ми тази идея за освежаване цветовете. Искам да питам с какъв лак покривате емблемата, че обикновения след време се лющи от слънцето, студа и дъжда?
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Напръсках я с лака с който си пръсках джантите (нищо специално) и засега е добре. Верно е и че ми е отскоро. Пък кат се обели ще я рисувам наново и така
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Ами да се похваля и с нещо хубаво.
    вчера седнах и си реставрирах предната емблема. Не е 100% като оригиналната, ама пак се получи добре. Тези дни като се окопитя малко и ми мине яда по онзи тарикат с музиката и парите ми, ще дам файловете на някой модератор да ги качи и всеки който иска ще може да си реставрира неговата. Поработих малко в офиса, но най приятно се работи в къщи на биричка и салатка: ето малко матрял:

    всичко съм направил с фолио и после я лакирах, за да се капсулова. Понеже това нещо излиза около 5 лв. , ако се прецака нещо, просто ще си я ремонтирам пак..... колкото изкара така, все ще е по-добре от грозна безцветна емблема. Ето и още снимки

    и повечко снимки:
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=235845&photo=1
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  12. #12
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Браво колега много добре е станала,даже по-добра от оргинала .май бая бирички си обърнал докато я направиш :P .

    П.С. всички елементи на ръка ли си ги чертал или имаш някакъв макет?
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  13. #13
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Повечето елементи ги изрязах на ръка, още в офиса, но надписа, змията и коронката ги направи на Корел и ги пуснахме при един приятел на плотера, за да станат идеално прави. Разбира се чак след като залепих змията видях, че не е много точна, и днес си поиграх та я направих точно каквато трябва да бъде, но снощи лакирах всичко и така..., за следващата емблема ще стане точна, мен ме домързя пак да я развалям. Но пък коронката ми стана супер яка.
    Останаха ми матряли за поне още една емблема, така че ако някой иска мога да помогна. Само ми давате старата и ви я връщам като мойта, и ми свърши лака, ама това е лесно.... всеки може да си купи един спрей лак за 5 лв и да си я пръсне сам.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  14. #14
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    моята ми я свалиха една вечер пред нас и си купих за 6 кинта една от едно магазинче до ЖП гарата ама тя е една жълта пласмаска със 2 щифчета и залепена не много добре гумена емблемка,и цветовете са малко гадни,ама не ми се даваха 25лв за оригинална,за това сега търся вариянт да си я оправя.А между другото и задната ми е избеляла доста и нея искам да оправя,щото за нея ми искаха 95лв за нова със механизма.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  15. #15
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    ако дойдеш на срещата в неделя ме намери и ще се разберем, ако ти хареса ще ти направя задната като моята предна
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •