Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: СЪВЕТ ЗА ПОКУПКА НА ALFA 147 2.0 16V СТЕПТРОНИК

  1. #1

    Default СЪВЕТ ЗА ПОКУПКА НА ALFA 147 2.0 16V СТЕПТРОНИК

    здравеите на вси4ки от известно време се заглеждам по алфа 147 2.0 16v.некои имат стептроник и скорости на волана тва ми харесва но си ниамам и представа 6то за стока е тоз автомобил.така 4е кажете ми колкото се може за тази кола и за този двигател и за стептроника 6те ви бада много благодарен.GRASIAS

  2. #2

    Default

    Стептроник няма...SeleSpeed се нарича роботизираната механична скоростна кутия на Алфа Ромео. Технологията е взета от 90те години на Формула 1 и е първата масова кола след Ферари 355 с такава скоростна кутия.

    Моя съвет е да избягваш подобна скоростна кутия на кола Втора употреба. Робота на някои от тях създава преблеми, а нов такъв е 2 000лв. отделно има разни обучения на съединителя през интервали от време и т.н.

    Колегите със селеспееди мисля, че ще могат по-добре да ти помогнат.

    Иначе 147мица е много добра кола...за мен това е най-добрата кола в този клас до ден днешен. Това си е мое лично мнение естествено.

    Много внимавай с колите които гледаш в БГ...повечето са гробници!!! не зависимо дали Алфа или БМВ, мерцедес....всичко е....

    За това винаги бъди с някой който разбира от коли и няма да е емоционален при покупката.

    пс: Между другото тези дни чух от няколко човека, че по разни автокъщи и т.н. горубляне...търговците лъжели клиентите, че например аз съм я бил гледал колата и съм казал, че е перфектна...или някои друг от клуба....Така, че внимавай...по-добре първо да питаш и след това да купиш нещо.

    Успех

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    хаха браво! това определение "стептроник"за пръв път го чувам. сигурно е измислено от някой търговец за да звучи по авторитетно))
    Моя съвет е да избягваш подобна скоростна кутия на кола Втора употреба
    с това не съм съгласен. проблеми имаше само с първото поколение роботи. след това проблеми може да има само ако самозванци са се опитвали да бърникат. карането на такава кутия е невероятно удоволствие. не бих я сменил. относно периодичното обучение- това не е чак толкова често. нали и компютъра на двигателя също трябва периодично да се чисти от грешки и да минава на диагностика- то е същото. бих казал че selespeed-а значително повече пази съединителя и ходовата част.
    Иначе 147мица е много добра кола...за мен това е най-добрата кола в този клас до ден днешен
    това е напълно вярно. 147 е много добър автомобил. няма да сгрешиш с него. късмет!- това е истината за които и да е автомобил на старо. аз единствено съм резервиран към колите от горубляне. ...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #4

    Default

    Аз съм абсолютно съгласен с КГБ,или ако си взимаш такава от БГ гледай да е след 2002 т.е. оправената скорстна кутия,която не даваше дефекти в робота.И най-важното, моля те не прави като всеки втори - да търсиш евтиното,да гледаш да минеш тънко.Карай я на диагностика,консултирай се с майстори,информирай се добре преди да се хвърлиш(добре е че си се ориентирал към форума).Но лично аз съм на мнение че автоматика на Алфа не си заслужава - риск от проблеми,голяма подръжка,завишен разход на гориво(което го има при всички автоматици, в същност)
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  5. #5

    Default

    благодариа ви до тук ниама да е автомат или робот или киборг 6те е ръ4ка но даите пове4е мнениа относно двигателиа и ока4ването да раз4итам ли на тиах издаржат ли на дива6тини ок.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by fiore
    хаха браво! това определение "стептроник"за пръв път го чувам. сигурно е измислено от някой търговец за да звучи по авторитетно))
    Моя съвет е да избягваш подобна скоростна кутия на кола Втора употреба
    с това не съм съгласен. проблеми имаше само с първото поколение роботи. след това проблеми може да има само ако самозванци са се опитвали да бърникат. карането на такава кутия е невероятно удоволствие. не бих я сменил. относно периодичното обучение- това не е чак толкова често. нали и компютъра на двигателя също трябва периодично да се чисти от грешки и да минава на диагностика- то е същото. бих казал че selespeed-а значително повече пази съединителя и ходовата част.
    [quote:avmtgza9]Иначе 147мица е много добра кола...за мен това е най-добрата кола в този клас до ден днешен
    това е напълно вярно. 147 е много добър автомобил. няма да сгрешиш с него. късмет!- това е истината за които и да е автомобил на старо. аз единствено съм резервиран към колите от горубляне. ...[/quote:avmtgza9]
    Стептроник е при БМВ и няма нищо измислено,както и при Типтроник.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by vin_diesel
    благодариа ви до тук ниама да е автомат или робот или киборг 6те е ръ4ка но даите пове4е мнениа относно двигателиа и ока4ването да раз4итам ли на тиах издаржат ли на дива6тини ок.
    Взимай смело , няма да съжаляваш.Добре си се спрял на 2.0 16В двигателя, на това купе е лудница, окачването е комфортно,но все пак леко твърдо,но за тази сметка колата е доста устойчива и все пак возията е една от най-добрите за този клас автомобили.Най отгоре във този раздел има доста цени за части и обслужването на 147,така че можеш да си направиш сметка за кинтите горе долу.
    Друг малко по икономичен варият е 1.9 JTD,което е перфектният баланс между сравнително евтино придвижване,класа,стил и комфорт.105/115 к.с. на този дизел и високият въртящ момент се вписват доста добре в определението "по-спортно" каране,а и в същото време няма да се бъркаш толкова за гориво.Подръжката е пак малко по-скъпа, но пак може да погледнеш темата за ориентир.
    За дизайна на автомобила няма какво да кажа - дори до днес този малко коли могат да настигнат Алфата като интериор и екстериор.

    Останалото е - да се грижиш за колата си, да й сложиш едни джанти и да караш всички да ти завиждат че караш Алфа
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Само информативно - бензина ще гори около 12 градско, а дизела предполагам 7-8. На дизела слагат и 1.9 16V - със 140 или 150 к.с. Мисля от към 2003-2004г.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #9
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Хайде и аз да се изкажа по въпроса.
    1. Нищо му няма на селспийда дори и да е от старите (моя е такъв и не съм имал проблеми с него. само веднъж съм му долял малко масалце).
    2. Относно разхода - хич не е завишен. Харчи си колкото и останалите коли.
    3. Подръжката - както на всяка една друга Алфа 156 (147 в случая).
    4. Покараш ли веднъж селеспийд - повече няма да искаш кола с ръчни скорости (ако не ми вярваш - питаи Фиоре).

    П.П. Знам, че сега ще се намери някой, който да ми каже че съм луд, но ще ви помоля да не се опитвате да ме убеждавате, че селеспийда не си заслужава.
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Извинявам се за спама, но колко гори градско със Селеспийд колата? Защото четох нещо от сорта 15-17
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  11. #11
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    по последно засичане от януари - 11.5 (но нямаше много движение в София). Иначе е към 12 - 12.5
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Но лично аз съм на мнение че автоматика на Алфа не си заслужава - риск от проблеми,голяма подръжка,завишен разход на гориво(което го има при всички автоматици, в същност)

    не бъркай селеспийда с автоматик. няма нищо общо с разхода на гориво. нали ти си превключваш скоростите. аз лично не ползвам автоматичния режим освен ако не ми се налага да си ползвам ръцете за друго( да пия кафе например)
    Моля като не знаете нещо, не изказвайте мнения. Колега някога карал ли си селеспиид алфа за да знаеш дали си струва и дали разхода е различен? Карал ли си автоматик? Какъв ? Защото ако сравняваш днешните автоматици с тези от преди 20 години има огромна разлика. тогава пакета на скоростите се сменяше на 100К. автоматичните кутиите бяха съвсем други.

    поинтересувай се и колко гори с ръчни скорости. ще чуеш мнения между 14 и 17. на мен разхода ми в софия не скача над 11(веднъж при посещнието на путин и задръстванията засякох 12,5) а хората които ме познават знаят как карам- въобще няма общото с кроткото каране.
    селеспийда е безумно удобно и приятно нещо. плюенето по него е като баснята за лисицата и гроздето- като го нямаш- значи не струва)

    благодариа ви до тук ниама да е автомат или робот или киборг 6те е ръ4ка но даите пове4е мнениа относно двигателиа и ока4ването да раз4итам ли на тиах издаржат ли на дива6тини ок.
    Ако го поддържаш с добри масла, сменяш ги навреме, добро гориво и оригинални части, двигателя е държелив. Лошото е че като го вземеш на старо не знаеш как е бил поддържан преди.
    2,0 е много добър. Според мен е оптималния двигтател за това купе като мощност, бързина и разход.
    Стептроник е при БМВ и няма нищо измислено,както и при Типтроник.
    значи аз съм невежа. вярно е че преди да почна да карам алфи карах БМВ ама по това време нямаше ....-троници"
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #13

    Default

    а имаш ли разлика в разхода ако го караш на автоматик или ако ти сменяш скоростите.Също има ли разлика и в ускорението

  14. #14
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Незнам дали има разлика в автоматичен и ръчен режим. Аз карам винаги на ръчен. А, за смянта на предавките - най - бързо сменя сам на 7200 оборота....
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by botsos
    Незнам дали има разлика в автоматичен и ръчен режим. Аз карам винаги на ръчен. А, за смянта на предавките - най - бързо сменя сам на 7200 оборота....
    демек като я карам аз
    особено горе на боянъ
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •