Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 64

Thread: Проблеми с газова уредба BRC

  1. #46
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Колеги нищо не казахте за оборотите от къде да ги вдигна малко? Ако някой ми каже точно кой винт за какво е ще има едно голямо благодаря от мен!

  2. #47
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Я го знам бе 1 е за оборотите 4 е пробка за източване на мазгата от изпарителя. другите да си призная не ги знам за какво са ама си мисля и че несе пипаха върти ми се нещом ама не съм сигурен. може да е нещо за сместа.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #48
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    ако се върнеш по-назад в темата ще прочетеш за какво става дума. 1- ти е иглата ,а 2 винта за динамиката , но корекция за празен ход направи от 1.- като го отвиваш или завиваш бавно .
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    robygas искрени благодарностти отново! До сега ръчках на ляво на дясно файда няма! Не искат да мърдат тези обороти и толкоз. Другите не съм ги барал защото като чели за сега колата си върви прилично. Като обърна на бензин и ми заковават на 850 а на газ са между 700-650. От филтър не е защото го смених преди няма и 1000км.

  5. #50
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    не ръчкай ами хвани празния ход на тая кошница ,че ще взема да се дигна на една разходка и да я вкарам в ред. М/у другото какъв е реглажния тройник-това с врътките преди плочката?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Oooo добре си дошъл! Трезвен няма да те пратя да знаеш А реглажния тройник както си го нарекъл при мен не е тройник а е само един маркуч от изпарителя към смесителната плоча със съответното му кранче за регулиране. Само не ми казвай, че пак са направили икономия и от маркучи? Ако е така наистина крака ми повече няма да стъпи там!

  7. #52
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    няма проблем , просто имах нещо предвид ако беше с тройник.Оборотите трябва да са същите, за съжаление не мога да видя за какво иде реч дистанционно.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #53
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Днеска пак гръмнах да и....ма...му! Отворих малко винт 2(с един оборот) при което оборотите стигнаха 900 и като чели се нормализираха малко. Ще покарам няколко дена да видя как е положението. Тези дни нямам възможност да излизам извънградско да засечем и разхода колко е защото имам чубството, че хич няма да е малко. Иначе засега почти няма разлика в динамиката на газ и бензин.

  9. #54
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    щом го отвиваш значи сместа е бедна. отвий още докато се нормализират оборотите.С бедна смес е нормално да гърмиш при потегляне.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Здравейте отново! Пак да ви досаждам малко с моите проблеми Днес имах възможност да засека разхода на извънградско каране и за моя изненада излезе някъде около 8.5л/100км Ноооо както предполагате само разхода ме зарадва. Вчера изкарах свещите да ги видя в какво състояние са и забелязах бял нагар върху тях което очевидно говори за бедна смес (все още). След отвиването на винт 2 с оборот и половина малко се подобриха работите ( все пак гръмнах днес) оборотите почти се стабиллизираха и сега от време на време ми играят около 900-750 което в сравнение с преди е задоволително. Реших да оворя още половин, един оборот но забелязах, че винта доста се е разхлабил и май това е лимита. Та въпроса ми е още как мога да обогатя сместа при положение, че съм отворил винт 2 доста а сместа според мен си е още бедна. Аааа още един въпрос няколко пъти ми се случи като я паля на бензин да ми киха в колектора. Не го прави постоянно а понякога. И другото нещо което забелязах е, че ако ключа е на положение бензин а не на автоматичен го няма този проблем.

  11. #56
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    от-1 и плюс това разхода на дълго няма нищо общо с реглажите по изпарителя. Тези винтове определят качеството на сместа на празен ход - съответно разхода на градско.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Да ви се похваля, от една седмица карам вече на газ и градско След поредните мъки по газаджии бях решил да си оправя колата сам защото вече не вървеше като хората нито на бензин нито на газ. Оборотите си играеха както си искат на бензин и на газ, мизерии при палене сутрин, не се форсираше дори и на бензин. Та миналата седмица ми остана малко време и си викам чакай да ги видя свещите в какво състояние са. Извадих ги и както се очакваше изглеждаха доста добре (свещите са Denso Q22PU) за свещи на има няма 2500-3000км. Ама нали съм си експериментатор викам си чакай да сложа старите ми Golden Lodge 25H.. и ооооо чудо колата тръгна!!!! Закова оборотите на газ на 850-900 об/мин и не мърда. На газ колата си работи по добре от колкото на бензин, за една седмица само градско нито веднъж не ми е грънала. Даже вече си пускам и климатика на газ което преди седмица даже не можех да си го мечтая. С една дума май нацелих супер ментаци Denso уж от официалния дистрибутор за България Kосер (бях ги вземал защото целия форум ги хвалеше). Казах си добре уцелил съм свещите но чакай да видя и кабелите в какво състояние са, че нали уж и те са почти новички (някакви турско-американски за 70лв. и те на 2500-3000км) И познайте какво става вечер под капака - ДИСКОТЕКА!!!!!! Половината кабели бяха избили С една дума съм за смяна на кабели и свещи. Вчера си сложих едни свещи Brisk Extra DR15TC триполюсни за 3.50лв. бройката (не ме нападайте но не ми се дават 8-9лв. за уж хубави ментаци) пак от официалния им дистрибутор ЕМКОМПЛЕКТ 33. Стори ми се хубава оферта пред Denso'то и в някакъв руски сайт гледах сравнение на този модел (Brisk Extra) с доста по големи имена като Beru, Bosch и NGK и на няколко места даваше по добри резултати от тях. Абе с една дума пак експериментирам ама с по евтинки свещи. Днес ми предстои пътуване към 400-500км. и ще се похваля с резултата! С една дума внимавайте какво си купувате за вашите коли. Аз още веднъж се убедих, че България оригинални части трудно се намират.

  13. #58
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    С други думи върнахме се пак в началото! Проверка и проблем в запарителна система. ..........Ама няма кой да слуша като се пише ,че 90 процента от детонацийте са от там!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #59
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Бриск не са лоши свещи, даже са си супер за цената си!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  15. #60
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Бриск не са лоши свещи, даже са си супер за цената си!
    За сега май наистина са много пред Denso'то. Все още не съм сменил кабелите но въпреки това колата на газ се държи много по добре отколкото на бензин. Таман се оправи на газ и хоп на бензин се прецака. Май съм запушил дюзите с тоя нашия хубав бензин и сега съм за ултразвук! Ако някой знае случайно в Търговище или Шумен къде мога да си ги изчистя ще се радвам ако сподели.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •